Skleróza multiplex bez liečby

martinoocka
22. máj 2024

Ahoj. Prosím vedeli by ste mi povedať, či je pravdivá informácia l, že pacienti so sklerózou multiplex bývajú po 60tke bez liečby ? Keď pacientka má 57, brala infuzie tie jej zmenili na tabletky, ale ma silné vedľajšie účinky. Nechajú ju bez liečby a uvidia či bude pokračovať ....Je toto normálny postup? Veď choroba bude postupovať rýchlejšie .....

zuwa78
22. máj 2024

@martinoocka normalne to neni,je to veľmi smutne....ako to presne je na sk sice neviem, ale možem ti povedat ako to je v Polsku....svokra ma MS...a všetky lieky si hradi sama....zistili jej MS po poslednom porode.....podstupila vyšetrenia,liečbu.....keď dosiahla vek
cca.45....poistovna prestala hradiť liečbu......lieky,pobyty križom kražom si musi platiť sama......aktuelne už je nechodiaca,je odkazana na lôžko.....stara sa o ňu svokor......

hiro
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yanni
22. máj 2024

My sme v DE a zial, je to tak. Vo vyssom veku MS-medikacia uz nema taky ucinok ako medzi 20-50. Aaaale, stale su na terapii. Kamoskin muz ma 50+ a MS mu diagnostikovali, ked mal 20. Stale je na terapii a ma sa celkom fak. Akurat je j velmi dolezite vedie, aky tym ms clovek ma. Presne da do toko nevyznam ale kamoska mi povedala, ze on ma "tu lepsiu". Co je ale vo vyssom veku zatial pozorovane, ze tym, ze imunita vekom klesa, MS sa tiez "upokoji". Cize clovek moze byt aj roky bez symptomov. Zial, aj toto je od cloveka k cloveku rozne.

lily246
22. máj 2024

@hiro toto prosím zmaž nech to nepletie ľudí, dlhé roky to už neplatí

hiro
22. máj 2024

@lily246 Ok 🙂 Vsak som pisal ze je to stare ;)

ivana3111
22. máj 2024

@martinoocka moja babka ma SM 30 rokov a okrem pravidelnych liekov na potlačenie imunity neberie skoro nič, ešte vitaminy no... dlhé roky sa držala na barlach a potom vozík ale ešte je mobilná a vie sa aj v 71ke obriadit po byte- navariť, upratať...