Skúsenosti s kontaktnými šošovkami

zuzulkazu
2. apr 2015

ahojte, skusim takuto otazku, uz dlhsiu dobu pouzivam kontaktne sosovky ale zacali mi robit problemy, tahaju ma oci a boli hlava takze len na nutnu dobu a vyberam... kedze su dost drahe taks i objednavam cez ne uz roky pouzivam jednu stranku, a ked som sa bavila s mojim ocnym lekarom tak mi tvrdil ze sosovky na nete su vsetko fake... preto v optike stoja 40e lebo su oreginal a na nete 20 lebo fake.... vcera som otvorila nove sosovky a v tej tekutine v jednej plavali normalne chpky a tak... pritom bola zatvorena a nova...
co si o tom myslite? ake mate skusenosti?

snehulienka99
2. apr 2015

@zuzulkazu z akej stránky objednávaš? ja tiež už roky objednávam a neprišli mi nikdy ako fejk. Raz sa stalo, že ma jedna rezala od začiatku tak som ju vyhodila, ale to bola len jedna zlá skúsenosť. Tie šošovky sú kvalitné tak isto ako keď ich kúpiš u očného, ale tam ťa to vyjde oveľa drahšie. 😒

godyna
2. apr 2015

Kamoska ma transplantovanu rohovku a je rada ze neprišla o oko vďaka sosovkam.... A to dorziavala vsetko, ako sa odporúča. Urcite nerobia problém každému , ale ak mas problém, tak bud opatrná...

annie6
2. apr 2015

objednavam z netu a nemala som zatial ziadnen problem

lajlilinka
2. apr 2015

Kontaktné šošovky používam už cca 10 rokov, zo začiatku som si ich objednávala cez očného lekára, v tej dobe to bežne dostupné nebolo a nieto ešte cez e-shop. Pri mojej očnej vade som mala až dvoje typov na výber...
T.č. si už objednávam cez internet, presne tú istú značku ako cez očného lekára, je to nielen lacnejšie, ale sú tam výhodné akcie na roztoky a pod. Nikdy som s nimi problém nemala, je to všetko originál balenie...dokonca za každý nákup mám body, za ktoré si môžem vybrať zadarmo ďalší tovar ako napr. ďalšie veľké balenie roztoku...
Objednávam si ich tak raz za rok, je pravda že mesačné šošovky nikdy nenosím len mesiac, ale za tie roky už viem vypozorovať, kedy tú šošovku mám naozaj opotrebovanú a potrebujem nový pár...
Ak by si chcela vedieť konkrétnu stránku, napíšem do IP...

marilea
2. apr 2015

Ja som kupovala: Vasesosovky.sk a nebol problém,ale teraz kupujem z optiky za 25eur a vyjde ma to na rovnako.

simca06022011
2. apr 2015

no teda... zaujimavy nazor pana doktora. Keby som taketo nezmysly nepocuvala denne tak by som sa divila 🙂 Aj tie optiky casto objednavaju veci od internetovych dodavatelov...
ALE ak objednavas z overeneho obchodu, nie hocikade... tak tie sosovky su original, otazne je ci mas sosovky dobre zmerane, ci objednavas dobry rozmer.. a taktiez nie kazde ti musia vyhovovat, su rozne typy, materiály... a mne napr. niektoré roztoky nerobili dobre, priserne ma z nich stipali oci. Ja som najskor isla ku lekarke co vyslovene riesila iba sosovky, aplikaciu, meranie, a samozrejeme predala mi ich, no ked som kupila sosovky roztok obal pinzetu bolo to 100EUR co je v tejto dobe naozaj prehnana cena, cize druhy krat som si objednala rovnake cez eshop... zvyraznujem slovo rovnake ;) ked som bola skusenejsia, a vsetky parametre sedeli vyskusala som ine... biofinity mi velmi vyhovovali. No lenze ja som prehnane cistotny clovek, u mna sosovka ide po 2 tyzdnoch aj mesacna urcite do kosa, nehovorim o tom, ze vsade prach... presla som na denne, vyjde to drahsie ale kvoli hygiene som bola max. spokojna.
Po case mi zacali sosovky tahat oci, bolest hlavy nenormalna, k tomu cervene oci... musela som sosovky uplne vysadit, lebo proste mam z toho suche oci ;) oci mam celkovo citlivejsie, ci je to zo sosoviek, alebo neicoho ineho tazko povedat. Taktiez ako mi vysli dioptrie nad -2,75 tak praca v interiery (proste citanie, pc, take veci z blizka, kde mi vobec niekedy okuliare ani netreba... ) my dlhsie nerobili dobre, hned ma boleli oci... cize ja nosim sosovky uz len prilezitostne - denné... ked ideme na hory, von, detto v lete budem nosit sosovky iba von...
Ale ak mas dobre parametre sosoviek, mas dobre odmerany zrak a nevyhovuju ti sosovky, skus sa smerom suchych oci poberat. Zvlhcovat oci, kvapky... ak si skusala, tak neviem :(

sardinka333
2. apr 2015

Ja používam šošovku už vyše 10 rokov len na jedno oko (5,75) a v pohode a to sa priznám že sa s tým nejako neparam....myslím extrémnou hygienou. Supnem do puzdra a hotovo, raz za dva tri dni vymenim roztok. Najprv som nosila 3 mesačné ale potom som skusila mesačné a moje oko si na to nejako zvyklo a 3 mesačné ma začali tlačiť. Nosím tie Ocuvue mesačné a teraz som si kupila v DM drogerii a v pohode...Podla mna ked tahaju oči tak nemáš dobre nastavené dioptrie alebo tie ,,zakrivenia,, to by sa chcelo asi poradiť s oftalmologom čo robí so šošovkami. Mne to dobre nastavila. Tiež som začala mať suché oko, najprv ma to vystrašilo ten tahavy povlak ale vraj je to pri nošení KŠ časté...cítim to skor na večer a to si davam okuliare...uvazujem nad tou operáciou očí, mužovi tak spravili zo 6tiek mu to stiahli a je spokojný. Ja ešte ,,odrodím,, a uvidím či sa mi zase zmení dioptria, po druhom porode mi stupla o štvrtinu 😒 a poradím sa s doktorkou.

22leona
7. máj 2015

Mne moj ocny lekar poradil , aby som pouzivala nejake nove ocne sosovky..volaju sa Dailies total1. Predtym som nosila okuliare , ale uz mi to vadilo, tak som sa rozhodla pre sosovky. tieto su jednodnove a pri noseni ich vobec necitim. lekar mi vravel, ze maju najvyssiu priepustnost kyslika medzi sosovkami a ze budem urcite s nimi spokojna . a som 🙂

rakywanda
7. máj 2015

zvláštny názor, očný si evidentne chráni svoj biznis 😀
ja som niekedy kupovala šošovky u očného lekára (drahé ako sviňa) lebo nikde inde sa vtedy nedali kúpiť, potom ich začali predávať v lekárňach (vyšli lacnejšie ale stále drahé ako pes), teraz ich ponúka aj tesco optika a tam mi vychádzajú cenovo najlepšie, niekedy je aj akcia 1+1, teraz som si naposledy objednávala cez alzu

22leona
7. máj 2015

no mozno ano, ale vobec som nemala z neho nejaky natlakovy pocit.. 🙂 ponukol mi aj ine druhy, resp. ine znacky, ale vravel, ze tieto znasaju pacienti velmi dobre a ze su fakt take, ze ich vobec nie je citit, ze ich mas

natalym
7. máj 2015

@22leona No však to je ten nátlak. Tieto sú veľmi dobré.

anulienkalenka
15. máj 2017
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

Ahojte, chcela by som šošovky vyskúšať, ale svoju očnú mám cez pol republiky a neviem neviem či by som dobre veru trafila :/

simca06022011
15. máj 2017

@anulienkalenka v optike zvyknú mať lekára, niekedy len v určitý čas, ktorý robí meranie a aplikáciu.. poradí, vyberie... Ide hlavne o parametre. Ja som bola takto... Potom moja lekárka prekontrolovala a všetko ok. Teraz si kupujem šošovky online, vymenila som ich viac... Ja mám suché oko, čiže nie každé vyhovujú.

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz