Sociálna fóbia a liečba

atlaska85
13. mar 2013

Ahojte,som uz taka zufala ze sa pokusam hladat pomoc tu.Socialnu fobiu mam od puberty a zacalo to nadmernym potenim,cervenanim a z toho vznikalo potom nedostatok sebavedomia.Tiez mi velmi zalezi na tom,co si kto o mne mysli.Kedze v triede som sa casto cervenala a spoluziaci to okomentovali,zacala som byt velmi hambliva a spolocnosti som sa snazila vyhybat,Nie vsak uplne.Uz odvtedy som to zacala riesit,hlavne to potenie lebo vtedy som este nevedela,ze mam sf.A pritom som chodila aj psychologovi,ale ten mi teda vobec nepomohol.Nicim inym som sa nezaoberala,len ako sa zbavit potenia.A uz je tomu 10rokov a nikde som sa nedostala.Vyskusala som hadam vsetko mozne,co sa len da.Bola som na regresnej terapii,one brain metode,hypnoze,anjelskej terapii,kbt terapii.A prava tato kbt terapia bola uzasna,vlastne ani nie terapia,ale ten terapeut.Vysledky sa dostavilil po 4tyzdnoch,no bohuzial uz sa tomu nevenuje takze som padla naspat.Ja uz si ani nespominam,kde vsade som bola a kolko penazi som za vsetko vyhodila.Uz ako uplne poslednu moznost som zvolila psychiatra.Ked som k nemu prisla,bola som nadsena.Ako mi opisovala pripady niektorych pacientov,ze ako sa im zmenit zivot po liekoch.Konecne som citila,ze to uz vyjde.Ale nevyslo.Od oktobra chodim k psychiatrovi,vyskusala dva druhy liekov no tie lieky mi sposobovali depresie,placlivost a nechut.Mam pocit,ze dr uz nevie co somnou,vraj velmi atipicky reagujem na lieky,tak navrhla pockat.No ja uz neviem na co mam este cakat,mam pocit,ze mi nikto na svete uz nevie pomoct.Pritom viem ze su aj ovela horsie pripady ale chcela by som uz konecne pokojne zit a nie len v nervozite prezivat ☹

juliet86
26. mar 2017

@majkabi ahoj velmi ta chvalim za tento krok a silno drzim palce! Napis nam potom ako to prebiehalo

simka1454
26. mar 2017

@majkabi ach moja toto nehovor,neboj bude dobre a cez leto si dáme stretko

myrkamirka
27. mar 2017

@olivia77 ahoj , mozem sa spytat, ake Bachove kvety konkretne si skusila? Dakujem🙂

olivia77
27. mar 2017

@myrkamirka, to je individualne, zalezi, ake emocie clovek ma, bachovych esencii je az 38 a kazda je na iny emocionalny stav, najprv som si davala na mieru namiesat bachove kvety jednej pani, no ja s bachovkami robim, takze od minuleho roka si miesam sama sebe a aj druhym 🙂 neviem, ake stavy presne mas, ci su tam uzkosti, ci aj strachy, ci malo sebavedomia(co pri SF urcite mas), ci je tam este nieco ine, nejaka trauma, atd... dokopy sa moze dat 6-7 esencii do jednej flasticky a ta sa vydrzi cca 25dni... potom sa sleduje, ci sa stav zmenil, no bezne sa chronicke veci a stavy nevyriesia len jednou flastickou, tak ako problem vznikal, trva aj nejaky cas, kym sa zharmonizuje... 😉

myrkamirka
27. mar 2017

@olivia77 dakujem , zvazujem pre dceru ...asi skusime .

olivia77
27. mar 2017

@myrkamirka, aha, ja ze pre teba 🙂 a dcera je mala? kolko ma rokov?

myrkamirka
27. mar 2017
olivia77
27. mar 2017

@myrkamirka a SF ma odmalicka?

majkabi
29. mar 2017

Tak ahojte a uz som v tom Pezinku je tu na drbnutie ani von nemozeme ist som uz dva dni len na izbe . Ide ma slaktrafit uplne. Citala som o tomto zariadenia nic tu nieje pravda . Som na zmiasanom aj s chlapmi a to tam nebolo mala som byt na zeenskom. Vraj prechadzky ale vobec ma nechcu pustit von . Uvidim ak vydrzim dva tyzdne a pojdem domov na silu ma nemozu drzat predsa. Tak uvidim ale neverim ze tu budem dlksie.vidim ze to tu funguje presne ako v Zaluzi a s tade som dosla este horsia takze. Pojdem ja domou odtialto aj tak sa musim podla mna dostat s toho sama jedine. Oni mo daju lieky a budem pocuvat problemi druhych tak to mi ma ako pomoct. Ja potrebujem osobnu starostlivost. A nie pocuvat kto ma ake problemi. To mne urcite nepomoze ked oni ani nemaju to co ja.takze velmi velke sklamanie

libawet
29. mar 2017

kedysi takýto pojem " sociálna fóbia " neexistoval, myslím tie čas " ony ", keď ešte neboli počítače a mobily a ľudia sa normálne stretávali. Teraz sa každý schová za mail, soc. sieť, smsku, čudujete sa, že máte strach vyjsť aj na ulicu, lebo "čo keď tam stretnem človeka?" Choďte von a stretávajte sa, neseďte doma, diskutujte zoči-voči a nie pred svojou " búdkou ".

ebaja
29. mar 2017

@libawet Ale existoval.Ja som koncom osemdesiatych rokov mala problem si kupit listok na vlak,nedajboze sa niekto opytal na cestu,alebo tak.Doteraz s tym bojujem.

simka1454
29. mar 2017

@libawet aj kedysi to existovalo len sa o tom nehovorilo. A v mojom prípade ide aj o to akých ludí stretnem. Ja som zažila v práci šikanu tak sa mi nemôžeš čudovať že mám teraz problém ísť medzi ludí a hlavne čo sa kolektívu týka.

lucky7
30. mar 2017

@majkabi Je to velka skoda, ze je to liecenie pre Teba sklamanim. Ale nieco ma zarazilo na tvojich slovach. Ze Ta nezaujimaju problemy inych. Mozno, co by Ti mohlo pomoct je zmenit postoj. Zaujimat sa o druhych. Snazit sa vzit do ich koze. Snazit sa najst co mate spolocne. Povzbudzovat inych aby sa mali lepsie. Snazit sa pomoct. Pretoze tymto postojom zamerias pozornost trochu inam nez len na svoje problemy. Drzim Ti palce za Tvojim uzdravenim a ze sa dostanes z tohto 🙂

olivia77
30. mar 2017

@libawet, prosim ta, vies o com je socialna fobia? to co ma so socialnymi sietami? to patri do inej rubriky... ale socialna fobia bola, ked este pocitace neexistovali! len sa o nej samozrejme nepisalo, kedze nebol internet, nemalo sa kde... socialna fobia je panicky strach z ludi a dotycny vobec nevie preco ho ma a hlavne, bojuje s nim, no bezuspesne... aj ked sa snazi, nevie ten strach prekonat... jednoducho je silnejsi ako on... vies, ale tazko to pochopi niekto, kto to nikdy nezazil... vsetko sa da pochopit len cez vlastnu skusenost... ani ja neviem, ako sa citi schizofrenik, ci maniodepresivny clovek, vobec sa do toho nedokazem vzit, ani ked to citam... a teraz to akoze neexistuje? ved socialna fobia je takisto ako schizofrenia zaradena medzi dusevne poruchy a lieci sa psychiatrami, ci psychologmi... tak prosim ta, nepis hluposti, ked nevies...

dobraaa_rada
21. dec 2019

Socialna fobia je velmi dobre liecitelna aj medikamentozne. Je tu liek INDERAL (ucinna latka propranolol). Je to liek na srdce na znizenie krvneho tlaku a odstranenie trasu ruk, hlavy, celkovo skludnenie. U nas sa nepredava. Najblizsie sa da zohnat v Rakusku a Nemecku. Myslim ze aj v Polsku je k dispozicii ale pod nazvom PROPRANOLOL. Ja som ho kupil v lekarni v KITTSEE na lekarsky predpis od mojej kardiologicky. 4 balenia kazde po 50tabletiek stali dokopy necelych 15 EUR. Predaju Vam to aj bez lekarskeho predpisu. Pracuje tam aj slovenska predavacka, takze sa dohovorite. Inderal funguje vyborne - odstranuje vsetky symptomy sprevadzajuce socialnu fobiu, cize tras, zrychlene dychanie, potenie. Vedlajsie efekty uzivania som si zatial nevsimol a to som uz bral vsetko mozne, vratane psychofarmak. Funguje uz po prvej alebo druhej davke a zhruba do hodiny dochadza k skludneniu. Mam ho este len kratko, tiez sa liecim zo socialnej fobie. Treba mat vsak na pamati ze je to len barlicka a sucasne s liekom treba zacat pracovat s dychom,myslienkami - davat si postupne vyzvy. Velmi dobre funguje dychove cvicenie WIM HOF - pozrite si na youtube ako sa spravne vykonava. Funguje tiez okamzite a pozitivne ucinky su vedecky dolozene. Ak mate otazky napiste mi na dobra_rada@centrum.sk

jadranka40
9. sep 2020

pokúsim sa pripojiť k tejto téme - možno už je uzavretá neviem. Tí čo ste tu písali - prekonali ste už svoju soc. fóbiu ? Ja už totiž neviem čo mám robiť so synom. Najhoršie je pre rodiča pozerať na vlastné dieťa ako trpí . Sme poobjednávaní už kde kade, lebo konečne uznal, že už pomoc potrebuje. Avšak lieky beriem už ako poslednú možnosť. Tak ak to ešte niekto číta a podarilo sa vám to prekonať, napíšte mi ako . Ďakujem

wikinaa
9. sep 2020

@jadranka40 dobrý deň, žiaľ musím priznať že bez liekov som stratena, skúšala som ich postupne vysadiť ale po troch mesiacoch sa mi ta potvora vrátila. Človek sa s tým musí asi naučiť žiť, aj keď beriem tabletky, nezmizne úplne.

jadranka40
14. sep 2020

@wikinaa a mala si pri tej fobii aj stavy psychosomatické - teda napr. bolesti brucha, hlavy, závraty, búšenie srdca ?Ak áno lieky poriešili tieto stavy alebo aj ti pomohli pri nadväzovaní tých sociálnych kontaktov ?

wikinaa
14. sep 2020

@jadranka40 iba bolesť brucha som mala, a áno pomohli mi veľmi - celkovo.

crovins
21. jan 2021

Ahojte ,nebudem dlho písať, ale len v skratke , soc.fobiu som mala od malička a došla som nato náhodou nasadila som si Milgamu N na chrbát, obsahuje vysoké dávky B1,B6,B12 a fóbia sa niekde stratila- dve tabletky denne som brala .Dokonca som vysadila aj antidepresíva.Presli úzkosti aj depresie.Tak ak chcete , vyskúšajte, veď buď zafunguje alebo nie,za vyskúšanie nič.nedate.Zacalo mi to účinkovať asi po desiatich dňoch,takže na začiatok trochu trpezlivosti treba.

merared
Autor odpoveď zmazal
Zobraz