Som stále chorá

rainee
22. aug 2013

Ahojte, mam taky problem, odkedy som na materskej stale som velmi casto chora, ozaj kazde cca.2 mesiace. Zacne mi to ako infekcia hornych dych.ciest, zide dole na hrdlo, potom na priedusky, pokracuje dusivym kaslom...trva to cca 2-3 tyzdne ☹ Ziadne lieky, antibiotika, vitaminy ani kura na podporu imunity (mam znizenu imunitu) a lieky od alergologicky mi nezaberaju, som uz z toho nestastna. Dost urcite robilo aj vycerpanie, nevyspatie a tiez nedala sa kazda choroba pri malom dietati vylezat,ale toto mi uz pride extremne. Mate niektora taku istu skusenost a pomohlo vam nieco na zlepsenie zdrav.stavu?

xlucia
22. aug 2013

@rainee bkomplex, kvalitne probiotika, chlorella a citricidal. papat denne strucik cesnaku, bylinkove caje. to ta postavi na nohy. mna to pozbieralo z kolapsu a vycerpania

saska.t
22. aug 2013

@rainee ak nic nezabera,treba nasadit bylinky tj. echinacea,rakytnik,oreganove kapsule, vsetko je vyborne na podporu imunity a hlavne na horne dych. cesty,oreganove kapsle su prirodne ATB a este som nevidela nikoho,komu by nezabrali,ucinky tychto produktov su 100% u nas zaberaju aj u mojej rodiny vcetme malej 😉

lubina
22. aug 2013

@rainee presne ako moj stav. Az som sa dostala k imunologicke.........znizena bunkova imunita.Mam aj lieky ale tie sa mi zda nezaberaju. TAk som si sama nasla nieco na podporu imunity, teraz beriem kazdy den hlivu ustricnu.Da sa normalne kupit v lekarni, je to na dlhodobe uzivanie a podporuje to, okrem ineho, aj imunity............treba vyskusat.Ja sa tiez aj slamky chytam, ale zda sa mi, ze toto teraz je celkom uspesne.........uvidime ako bude na jesen,ked deti pojdu do skoly a skolky a bude viac virusov

chovancova27
22. aug 2013

@rainee skús dobrého homeopata a začni s prírodnou liečbou, oreganový olej robí zázraky, koloidné striebro, rakytník...

oliverko5
22. aug 2013

no u mna podobne od zaciatku tohto roka asi 8 antibiotika a v maji som povedala dost isla som k imunolgicke a pichaju mi injekcie na imunitu kazdy mesiac jednu zatial som vybrala 3 ale este som chora nebola.skus si ich vypitat tiez urcite pomozu..volaju sa polyoxidinium asi skus najst na nete.

rainee
autor
22. aug 2013

baby aj citrovital a echinaceu som v zime vyskusala, ale nebola som menej chora. bylinkove caje nemozem kedze som alergicka. teraz som zacala brat imunoglukan s probiotikami a kolostrum, tak uvidime. najlepsi liek je pre mna zatial slnko a more, to ma da vzdy dokopy 😉

lubina
22. aug 2013

@rainee aj ja mam alergiu, tak preto som si nasla tu hlivu ustricnu, zatial je to vcelku ok

rainee
autor
22. aug 2013

@oliverko5 praveze tie atb casto ani nezaberaju, vacsinou su to virusove infekcie takze ja ci ich beriem alebo neberiem, furt mi choroba trva 2-3 tyzdne, takze uz radsej bez ATB. tie injekcie nepoznam, ja mam zacat od jesene nejaku specialnu kuru tusim imunorom (?) ale este predtym mi musia nanovo urobit testy. imunitu mam dost znizenu oproti normalu, takze kazdy bacil co ide okolo na mna sadne 😝

@lubina imunoglukan je tiez na baze hlivy, tak uvidime....

lubina
22. aug 2013

@rainee uplne ti rozumiem, mne zistili az na druhy raz tu znizenu bunkovu imunitu, lebo najskor ze nemam znizenu, Dr. mi dala lieky a ja som pocas liecby ochorela.Potom jej doslo, ze som ozaj stale chora, tak zasa brala krv a dalsie testy a ze mam znizenu specificku bunkovu imunity ☹ , tak sa teraz s tym pasujem. V sept zasa k imunologicke......

rainee
autor
22. aug 2013

@lubina ja uz si idem sama sebe na nervy, je to az neuveritelne byt takto stale chora. sa desim co bude ked nastupim do prace, ved ma na fleku vyleju kvoli pnkam 😖

lenusiatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aristka
22. aug 2013

vysaď mlieko a mliečne výrobky a nasaď si hlivu ustricovú ...je to aj oslabeným org.nespavosťou a únavou..

rata
22. aug 2013

@rainee bola som na tom podobne, choroby každé 3 mesiace, pchali do mňa ATB aj napriek tomu, že CRP z krvi som mala nízke...mám zväčšenú jednu krčnú mandľu, avšak negatívne výtery z krku, takže mi ju nechcú vybrať, lebo možno to nie je príčina...môj doktor mi odporučil preventívnu liečbu - Imunoglukán v tabletkách, beriem 2 denne ráno nalačno + zvýšený príjem vitamínu C (práškový z DM drogerie a samozrejme aj čerstvé ovocie)...pociťujem zlepšenie, 5 mesiacov som nebola chorá, ani prechladnutá, ale uvidíme, čo prinesie jeseň a časté cestovanie vlakmi, ktoré sú často plné chorých ľudí...

rainee
autor
22. aug 2013

@rata mandle si nedavaj vyberat ak to nie je nevyhnutne, mne vybrali vsetky mandle a odvtedy mi choroby sadaju casto aj na priedusky a maju tazsi priebeh. predsa len tie mandle su filtracia. ja som tiez zacala imunoglukan tak uvidime ci sa mi polepsi.

rata
22. aug 2013

@rainee ďakujem za radu 😉 videli ma viaceré ORL lekárky a žiadna sa nevyjadrila 100% pre vybratie, nakoľko výtery sú čisté, takže vyberať na základe vlastného úsudku nemienim...dúfam, že budeš mať podobne dobrú skúsenosť s Imunoglukánom ako ja, lebo pre mňa je už aj 5 mesiacov bez choroby a liekov víťazstvo 🙂 takže veľa šťastia

rainee
autor
22. aug 2013

@rata dakujem, uvidime... ja som na vyber nemala kedze som ako dieta mala caste anginy, mandle boli znicene a hrozila reumat.horucka, takze museli ist von. ale ako hovorim bolo to z blata do kaluze, predtym tyzden angina, teraz 2-3 tyzdne infekty hronych dych.ciest 😒

anjelicek26
22. aug 2013

@rainee - ako pisu baby... chce to zmenu vo vela ohladoch... najprv odcervit, precistit organizmus ocistnou kurou a nastavit zdravu stravu - ziadna biela muka, mlieko, biely cukor... zmena sa dostavi velmi rychlo.

rainee
autor
22. aug 2013

@anjelicek26 ano,snazim sa jest zdravo - tmave pecivo, OZ, ryby, kuracie maso, akurat lubim sladke a mliecne jem acidko, jogurty,ale vsetko s mierou. snazim sa zapracovat hlavne na tej imunite a dufam ze casom pride aj viac spanku 😉

kiki68
22. aug 2013

ten imunoglukan moc nezabera,je to len u urciteho percenta ludi a rovnako to funguje aj u zvierat. Skor ist tou prirodnou cestou a vsetko si varit doma a jest zo vsetkeho trosku. Telo musi nabrat tie latky prirodzene.

oliverko5
22. aug 2013

@rainee imunor je slaby pytaj si toto...imunor som brala nepomohol nic a co pozanm este dvoch ludi tiez im nezabral..u nas maly nosi bacile zo skolky u nho to trva 3 dni kym sa z toho dostane a u mna 2 tyzdne...som zvedava co bude terz ked zacne skolka.

meggie.sk
22. aug 2013

@rainee Ako keby si písala o mne. Mne to začalo minulý rok niekedy v máji. Vlastne vtedy sme prišli prvý raz o mimi. Potom každé dva mesiace chorá. Ako popisuješ ty. Nádcha, kaše.... Výtery negatívne až na december. Vtedy som mala zlatého stafylokoka. Každé dva mesiace kvôli zvýšenému CRP ATB. ORl lekár mi dal lieky na alergie ale tie nezaberali. Potom sa nám zase zadarilo mimi, ale aj o to sme prišli ☹
Tiež by to chcelo rady. Lieky do seba pchať moc nechcem. Mliečne nejem, nepijem lebo nemôžem kvôli alergii na BKM, pijem akurát bylinkové čaje, šalvu a alchemilku, predtým zázvor, ale čo ja viem či to nejako pomáha. Viem, asi to nie sú bylinky určené na to ale mne to teraz zaberalo na problémy spojené s MA. Rada by som teda nejaké osvedčené bylinky, vyhnúť sa liekom.

bocanka11
18. dec 2013

Asi som nemala až taká problémy ako ty, ale na materskej som mala taky často zdravotné problémy. Hlavne som vždy chytila ​​prechladnutia od malej. Tým pádom som bola ešte vác vyčerpaná než predtým - vecne som bola nevyspania, bolela ma hlava a podobne. Takže som dosť zmenila jedálny lístok, pridala som veľa ovocia a zeleniny a taky strukoviny. Prestala som sa napchávať sladkým a vyprážanými jedlami. Tým pádom som začala mať viac energie, prejavilo sa to na váhe a zlepšila sa mi pleť aj vlasy. Tiež som začala zase behať. Začiatky boli náročné, ale zlepšila sa mi fyzička a mala som chvíľku pre seba. Malú som prenechala manželovi a išla behať. Postupne sa to začalo zlepšovať, ale imunitu som ešte posilnila tým, že som začala brať Biopron premium 9. Teraz ho užívam asi piaty mesiac a je rozdiel je fakt poznať. Pomohol mi aj na občasné problémy s trávením

siska53
5. jan 2014

@saska.t ahoj,tie bylinky sa vsetky mozu aj pocas dojcenia? Sice ju uz odstavujem a len rano sa dojcime..ja som mala,velmi dobre skusenosti s echinaceou predtym kvapky plus coldrex ma,vacsinou zachranili..
rakytnik mam vo forme sackoveho caju,cesnak uz niekolko dni si davam (to bola rada nasej chemikarky,ze ako taka mladez moze byt chora,ze ona si dava denne strucik cesnaku a je ok). Od zaciatku min.roku sme kazde 2-3 mesiace chori. Deti zvacsa len nadcha (maju velke nosne mandle),ale my dospeli.. A teraz sa toho nevieme zbavit od decembra. A pri,detoch to,nevieme ani vylezat,co predtym sa dalo.. Par dni mame pokoj a opat..uz som,zufala. Od novembra mam nasadeny aj bronchovaxon od imuno,ale,nemam,pocit zlepsenia. Este to,budem,brat tento a dalsi mesiac,aj ked som,uvazovala,ze sa na,to vykaslem..
trapili sme sa s moraxelou a hemophilmi a akoby sa to,nemenilo.
brala som,aj atb,nasadila si probiotika,plus uz som,zacala brat i imunoglukan,aj cecko beriem,aj multivitamin (detsky,z ostatnych mi je zle).jeme dost ovocia,zeleniny,fakt maloco,uz,mozem,na,strave zmenit,dost vetram,chodime,aj,von,pokiak sme co len,trochu ok. Chodim,cvicit a obcas masaz,ked som,fit..
maly uz nechodi ani do skolky (sukromna,neslo to financne na 5dni,ako od nas chceli,plus pojde na vyber tych mandli..).
uvitam,rady...

siska53
5. jan 2014

@anjelicek26 no len,ked kojim,ocistnu kuru asi ee. Tiez som,na sladke,ale mam,mieru a dost robim zobspaldovej,muky (pol na,pol) a co najviac pouzivam,trstinovy cukor ci nejaky iny,malokedy biely. Mlieko nepijem.
ked dokojim,planujem ocistu,ale dufam,ze na,vahe sa to,neodrazi,schudnut naozaj nepotrebujem.

saska.t
5. jan 2014

@siska53 ahoj, ak uz odstavujes nevidim Problem,mozes vsetko 😉 ak by si kojila male babo mozes len rakytnik, co sa tyka deti (neviem ake su stare) od 2 rokov mam dobre skusenosti s echinaceou od Dr. Theiss,pri zaciatku nachladenia kazdu hodinu 2-4 kvapky (podla veku) 1 den do vecera su fit a potom este dalsie 3 dni rano pre teba min 10 kvapiek- nie je to draha zalezitost, na obed a na veceru, rakytnikovy caj nepomoze pozri (www.rakytnik.eu) vsetky produkty dostanes aj v SK lekarnach,mam s nimi vyborne skusenosti (najlepsie rakyt.olej v tobolkach) - to je pre teba u deti az od 3 rokov,ale maju aj stavu, dava sa do caju (je kysela namiesti citrona) ta je vyborna pre deti,hlavne na akutny stav,malej som vzdy davkovala 1 flasku 250 ml na cely den a na druhy bolo o 80% lepsie,kedze obsahuje velku avku vit c - videla som ju predavat v obchodoch so zdravou vyzivou.deti od 1 roku.. co sa tyka oreg. oleja- vyborna vec,ale draha,ja si ho v DE kupujem za docela lacne peniaze oproti SK, su to tobolky 90 ks stoji 11 eur, na SK ich maju na www.finclub.sk ale su naozaj drahe cca 20,- eur pre teba riesenie,ktore zabera, malej ho davam v akut stavoch,ale ma 5 r., nasadila by som na tyzden 1 davku osccila ako prevenciu a vit D kazdy den, urcite vam to pomoze, u nas zabera 100% aj vsetkym co som poradila dufam ze pomoze 😉 no neviem ci som to nenapisala ako hotentot, ak by si niecomu nerozumela pis,drzim totiz mladsiu dceru na rukach,takze musim rychlo pisat 😀

siska53
5. jan 2014

@saska.t ahoj,dr.theiss,tie som,predtym pouzivala,tak super,mala,ma 21mesiacov,syn 3atristvrte roka.
ten,rakytnik,to sa dava nejaka konkretna davka do tych 250ml? No maly by asi aj vypil,len,mala mi pije len vodu,ine nejak jej nedavam,caje nejak nechce..
oreganovy olej pozriem aj v bioobchode,finklub je dost drahy,kedysi som mala clensku kartu a vyuzivalibsme to cela rodina..🙂)
decko mala,berie,maly nie,lebo ten multivitamin ho uz obsahuje,ten d mam brat i ja? Oscillo,no,nad nim,som uvazovala...
dufam,ze uz bude dobre,lebo fakt cely vlanajsi rok a najma ja s muzom. Dovtedy pohoda..
raz som to uz mala,ale to bolo predovsetkym zubom,co sa nemohol dostat von a po nastrihu da to vyrazne zlepsilo,plus aj alergia na,prach po zmene prace urobila svoje. Len vtedy ani dr.,ani mne nenapadli suvislosti..to az spatne.
dakujem.

saska.t
5. jan 2014

@siska53 stava su vylisovane plody, jednu celu davam malej vypit, ak maly pije len vodu,tak po lyzickach 3-4 denne do pusy preventivne ak akutny stav, tak cely den kazdu hodku CL,viac ako srajda sa mu stat nemoze. Ano,finclub je drahy,ale lacnejsie na SK nepoznam, tu v DE je to lacnejsie,skoro o polovicu,skus pozriet. Oreganovy olej kupuj v tobolkach ako olej je to na chut humus,stipe a ma pachut aj ked zabera rychlo, v tobolkach prehltnes a nic necitis. D-cko zacni hlavne ty jest potrebujes min 2000 iu na den a malej daj tiez na SK je dobry od jamieson vit D3 Baby stoji okolo 8,60,tiez si ho nosim z SK 1kvapka je 400 iu tvoja mala potrebuje 3 kvapky denne,je to stavebna jednotka imunity,kedze je to slnecny Vitamin,preto sme v lete zdravsi,kedze ho mame dostatok 😉

siska53
5. jan 2014

@saska.t dakujem,pozerala som,i tu stranku,len,predajne maju len v cechach,potom,som si dala tu istu stranku s koncovkou sk,tam mi naslo i lekarne,kde bybto mali predavat,tak sa skusim,popytat na,ten,rakytnik.
lebo uzivali sme rakytnickov,len sme to vystriedli za ine multivitamuny na cas...ale skusim teda len,tu stavu z rakytnika.
skusim aj ten jamieson,od nich mame cecko,tych uznavame.
dakujem

siska53
5. jan 2014

@saska.t a prave som zacala s detoxom,dutin podla malachova,tak uvidim.je to nenarocne a ked nepomoze,tak ani neublizi 🙂)