Sprej na hojenie rán

ivca88
3. apr 2022

Ahojte. Prosím ma tu niekto skúsenosť so sprejom na hojenie rán ? Či už na pooperačné ( po sekcii, alebo po plastike) alebo na taku domácu liečbu - keď sa popalite?
Som po operácii a chcem mať pekné jazvy .
Našla som Cicatridina a Bionect, poprípade poraďte niečo iné - ale prosím len z lekárne ..🙏
Pomohli niekomu ? Poprípade nesposobilo to naopak problémy? Ďakujem

ivca88
autor
3. apr 2022

Takto to vyzerá. Moc by mi nejaká recenzia pomohla.
Radšej obetujem tých pár eur, ak to hoc len trochu pomôže

zuzanka.zuzu
3. apr 2022

obidva máme doma a ľutujeeeeem že som ich nepoznala už skôr... za mňa obidvoje odporúčam 👍👍👍 okamžitá úľava. ochranná bariéra. lepšie a rýchlejšie hojenie

lucijalucy
3. apr 2022

Mám odskúšaný len Cicatridina a super, spokojnosť.

laurika999
3. apr 2022

@ivca88 Akutol

obcanka123
3. apr 2022

@ivca88 cicatridina je top 😊😊😊 odporúčam 😊

jazula
3. apr 2022

Používala som Cicatridinu na pôrodné poranenia a ľutovala som len, že som ho nezačala používať skôr. Úžasná úľava.

ivca88
autor
3. apr 2022

Ďakujem dievčatá. Moc ste mi pomohli 🙏
Ja mám teraz 6 dní od operácie. Snáď to ešte bude mať účinok. Škoda že ma to nenapadlo skôr.
Ale ja to chcem ako prevenciu ☺️

nuni11
4. apr 2022

@ivca88 tak vies, lepsie neskor ako vobe 🙂 ak by aj nepomohlo, tak vyuzijes potom 🙂

banalu
4. apr 2022

@ivca88 acitmaris gel a vodicka - daj si do googlu. Predava sa aj v niektorych lekarnach (benu/pilulka a ine) ale nie vsade. Ja objednavam priamo z ich stranky. Nie je to ziadny aloevera akoze zazrak. Pouziva sa v zdravotnictve.
Ja som ho pouzivala po porode, vodicku po wc a gelik na ranu. Kedze mi praskali stehy, hojila som sa navolno, a gynekologicka mi to velmi chvalila a odporuca teraz pacientkam.
Otec si raz rozrezal kozu na prste s drotom, velmi skaredo, zosit to nesiel - lebo naco 🙄 odniesla som im gelik aj vodicku a ostala mu pekna tenka jazva.

miskamicha
4. apr 2022

@ivca88 dermochlorophyl

slapina
16. máj 2022

Sem sa pripnem 🙂 Lebo zaujíma ma jedna vec, ako sa ja môžem stále niekde tresknúť a oškrieť, to je katastrofa, samozrejme netreba ani vysvetľovať, že potom vyzerám fakt hrozne :D Ako týraná žena :D O dieťati ani nevravím, to tiež keď príde z vonku, klasika s novou boľačkou :D Ako to riešite? Máte doma niečo také čo pomáha, prípade babské recepty overené? 🙂

zuzks5
17. máj 2022

@slapina to sme hadam aj vsetky maminy aj nemaminy sikovne :D u nas sa nam tiez nabytok neuhyba nikomu 🙂 a najvacsia sranda, teda v uvodzovkach je, ked manzel zakopne ja neviem o taburet a v zapati aj ja o postel :D sme taki prepojeni 🙂

bronik89
18. máj 2022

@slapina snazim sa si davat pozor :D ale tak jasne, nie zakazdym sa to da, tiez mam aj ja obdobie, kedy moje nohy a ruky vyzeraju ako keby ma tank presiel a inokedy dlho dlho nic :D

slapina
19. máj 2022

Zuzks5 som rada no že ten nábytok nemá ani u vás nohy že by sa uhýbal ale tak rozumieš, veď je to hrôza niekde, a to mi príde aj tak že ráno sa budím s niečím novým na tele :D :D Bronik89 tak ale vieš o čom hovorím :D

zuzks5
23. máj 2022

@slapina co ti poviem :D taky este nevymysleli ale ked bude dam ti vediet poriesime take nieco domov a do vtedy treba volaco mudre vymysliet :D pockaj ako s niecim novym? to nevies co v noci robis, ked sa budis s odreninami alebo teda rankami?

bronik89
24. máj 2022

to je take bezne ved nahodou sa budes prehadzovat v posteli a sa jednoducho buchnes a je to :D ale tak co uz my dospeli to nejako prezijeme akoze ale decka vies ako :D tie aby mohli chodit stale dorantane ako sa vravi, tam by bolo ok im nieco davat aby sa im rychlejsie hojili rany.

slapina
26. máj 2022

Zuzks5 no hej tak nejako :D Ani neviem, že či sa o niečo buchnem alebo tak 🙂 To asi nemá význam sa zapodievať. Bronik89 a ty poznáš niečo alebo máš s niečím takým skúsenosť? 🙂

zuzks5
27. máj 2022

@bronik89 tak sem s tym ak mas nejake tipy triky skusenosti :D uvitame do doma viacere a teda aj my s detmi 🙂 to bude na nezaplatenie pokial to budu moct aj deti, predsa len ta pokozka je taka citliva 🙂

bronik89
30. máj 2022

@zuzks5 no jasne nie je problem 🙂 len teda co take by ste chceli vediet konkretne, ze babske tipy triky alebo fakt nieco overene, mozno z lekarne co pouzivam? 🙂 lebo ved kazda sme ina v tomto a v takejto starostlivosti tak reku ake mate preferencie 🙂

slapina
31. máj 2022

Bronik89 ano kludne aj z lekarne to je asi jedno 🙂 Lebo sa chystam na vikend umyvat okna ked hlasia pekne a fakt sa uz vidim ze sa dooskieram doudieram alebo mame taku drsnejsiu stenu a to aj ked budem davat dole sietky z okien budem vybavena to uz vidim :D

zuzks5
1. jún 2022

@bronik89 priznam sa asi mi je to tiez jedno ako napisala slapina 🙂 pokial mas overene a hlavne asi aj odskusane co funguje, to je rada ako na nezaplatenie, hlavne pri malych detoch 🙂

bronik89
2. jún 2022

tak viete ono ja to zozaciatku aj na sebe testujem ak volaco take mam, lebo predsa len ta detska pokozka je este taka citliva 🙂 tak som ako taky testovaci panacik 🙂 idem to pohladat ze presne ako sa to vola a ked tak vam pridam aj fotku aby ste videli 🙂 @slapina no jasne, okna to viem presne o com hovoris :D

slapina
3. jún 2022

Ale to je super že to máš takto, mám kamošku ktorá zase testuje mastičky na zúbky keď rastú deťom :D Že až keď ona niečo cíti tak vtedy dá malému, a si myslím že to je ok lebo tak vieš najlepšie posúdiť či to tomu dieťaťu aj dáš 🙂

bronik89
6. jún 2022

@zuzks5 hej jasne, je to taky sprej alfasilver 🙂 je vyborne aj na taketo oskreniny aj pre deti 🙂 je to aj super takto ked to ma clovek vyskusane same na sebe lebo vies ako to funguej 🙂 @slapina haha presne tak vies o com hovorim 🙂 ze my mamy sme take 🙂

zuzks5
7. jún 2022

@bronik89 fiha, a to akoze tak rychlo zabera nejako, ze proste hej nieco mas nejaku odreninu nastriekas a za chvilku je ako keby zahojena, zacelena, alebo ako si to mozem predstavit? 🙂

bronik89
10. jún 2022

@zuzks5 ano tak ale samozrejme zavisi aj od daneho poranenia vies ci je to vaznejsie alebo menej 🙂 viac menej je to tak ako pises, to pomaha tie rany rychlejsie hojit tym ze obsahuje aj to spominane striebro 🙂

slapina
15. jún 2022

Vďaka ti za tento tip 🙂 Vyskúšame aj my doma. To si myslím, že je taká praktická súčasť asi každej domácnosti z tohto pohľadu čo píšeš že na čo všetko sa dá využiť 🙂

zuzks5
16. jún 2022

@bronik89 spravim nalet do lekarne :D aspon budem mat zasobu kedze sa chystame na dovolenku, radsej mat a byt pripraveny predsa len 🙂 ale teda on asi nemoze byt nejako extra v teple skladovany ze? ked tak nad tym rozmyslam 🙂

bronik89
17. jún 2022

@slapina v pohodicke vyskusajte 🙂 ano presne take ze proste je lepsie asi ked to mas doma, lebo pokial to ma takto pomoct 🙂 @zuzks5 inak, dobra poznamka, tiez sa chystame ale tak to vramci lekarnicky budeme mat zabalene 🙂 vies co akoze no vyslovene v teple nie predsa len je to sprej vies.

slapina
20. jún 2022

Bronik89 ešte mi napadlo prosím ťa, ono je aj niekde stanovené, že koľko môže alebo by mal byť otvorený alebo je to jedno, že proste kedy ho dopotrebujeme do vtedy ho budeme mať ? 🙂 Zaujíma ma to aj kvôli tým liečivým zložkám čo obsahuje vieš.