Sprej na hojenie rán

ivca88
3. apr 2022

Ahojte. Prosím ma tu niekto skúsenosť so sprejom na hojenie rán ? Či už na pooperačné ( po sekcii, alebo po plastike) alebo na taku domácu liečbu - keď sa popalite?
Som po operácii a chcem mať pekné jazvy .
Našla som Cicatridina a Bionect, poprípade poraďte niečo iné - ale prosím len z lekárne ..🙏
Pomohli niekomu ? Poprípade nesposobilo to naopak problémy? Ďakujem

bubbinaa
17. apr 2024

@1radula1 Veď práve, v takom prípade som rada, že si na to voľačo vôbec doma nájdem, hlavne, že to aspoň na chvíľu prestane štípať 😀

izabellik
22. apr 2024

@bubbinaa no podla mna nie je nikto taky stresak ako ja 😀 ja neskutocne v takychto situaciach panikarim. a to sa jedna len o mna, nie este tak keby slo o niekoho druheho. aj co sa tyka prvej pomoci, tak ja ani neviem, ci by som bola schopna ju niekomu v pripade potreby podat. 😕

danalop
23. apr 2024

@izabellik Ale čoby nie. Sú situácie, kedy proste konáš automaticky, akoby si šla na autopilota 😀 Jednoducho, keď ide o život/zdravie, tak vieš, čo máš robiť. A hlavneak sa to týka detí, tak nepremýšľaš a ideš. 🙂

bubbinaa
26. apr 2024

@danalop Pri deťoch hlavne riešiš všetko hneď a nepovieš si, že to má čas 😝 Aspoň ja to tak mám teda 😅

janikk54
30. apr 2024

@bubbinaa no ani si to nemozes povedat, lebo teda aspon my to tak mame doma, ze sa musi vsetko riesit hned a zaraz za pochodu 😀 a to mam na mysli fakt ze uplne vsetko, akekolvek oskretie, suchnutie, buchnutie 😀 bez vynimky.

truthy
2. máj 2024

@janikk54 Pri dietati zase musis rozmyslat aj tak, ze nie vsetko, co je vhodne pre teba, je vhodne je prenho 🙂

javorinska
3. máj 2024

@truthy to nie je uplne pravda, vsak pokial nemas uplne malinke babatko, tak je vsetko ok. uplne male deticky maju najcitlivejsiu pokozku, tam by som samozrejme este uvazovala, ale ked je starsie, tak vobec nie 🙂 ako s dospelym jednas :D

henrikir
6. máj 2024

@javorinska presne tak 🙂 uz sa snazim aj mojmu krpcovi vysvetlit, ze aj ked nieco boli/stipe, ale je to prospesne, tak to proste nejako vydrzime.

ferala
7. máj 2024

Tak niekedy sa ani tomu stipaniu neda vyhnut, ale ked sa da, tak o to lepsie. Treba pouzivat take pripravky, ktore nesposobuju nijake zmeny na kozi, ked to farbi, to tiez velmi neoblubujeme. 😀

javorinska
7. máj 2024

@ferala A vsak aj toto ma zafarbene, ci? Ale tak vyzera, ze sa to da aj v pohode zotriet.

truthy
7. máj 2024

@javorinska Spreje, co zvyknu obsahovat ionizovane striebro, toto zvyknu robit. Ale da sa to dobre umyt. Uplne lahko to zase nezotries, co je super, ani oblecenie ti to nezotrie/nevstrebe.

slapina
7. máj 2024

@ferala čože to bol za úraz? 😇

ferala
9. máj 2024

@slapina Vies co, na detskom kolotoci na ihrisku 🙈 Sa tam tak nepekne suchla o tu kovovu cast. Stava sa. 🙂

nuni11
13. máj 2024

@ferala U nas sa toto deje akoze na dennom poriadku, takze ma to vobec uz neprekvapuje 😂 Uz len cakam, kedy mi pride domov ten moj uz takmer 11rocny s rozbitou hlavou 😀

danina09
14. máj 2024

@ferala a co si jej na to dala? to je Alfasilver ci nieco take podobne? 🙂

ferala
16. máj 2024

@danina09 ano, ten pouzivame zakazdym, ked sa taketo nieco prihodi 🙂 nic ucinnejsie vlastne asi doma ani nemam. ale tak akoze dava si pozor, vraj do nej nejaky chlapec stuchol. ako to realne bolo, to sa uz nedozviem, ale kazdopadne na tom ani nejako nezalezi. 😀 bezna vec na detskych ihriskach podla mna.

bronik89
16. máj 2024

@ferala jasnacka, aj horsie veci sa stavaju. 😀 a deti ziju, prezili sme to aj my. netreba robit zbytocnu paniku hned ako podaktore mamicky. akoze aj tu na koniku som uz videla ozaj kadeco. 😀

slapina
20. máj 2024

@bronik89 tak ono to tak väčšinou býva pri tom prvom dieťatku 😀 vtedy nevieš, že čo máš čakať, bojíš sa všetkého. ale áno, niektoré to ozaj preháňajú a pomaly už pohotovosť riešia, keď vieš pomôcť dieťatu aj ty sama a ozaj to nie je také vážne.

mon2523
Včera o 11:51

Boze, moja neterka sa teraz cez vikend chytila horuceho sporaka, to bol extrem, to sme sa vsetci naplasili, lietali, bali sa 🙈 Nakoniec to ani nebolo take vazne, ako to vyzeralo, ale ten prvy moment, ked sa to stalo, no to bol jednoducho des 😅 A to ani nie je moje dieta, no nech by sa to stalo hocikomu. Fakt, jediny maly moment nepozornosti a je to tam a clovek ani nevie ako. Obsmietala sa pri nas a zrazu bola v kuchyni.

snowflakenel
Včera o 11:57

Mbe poradili po sekcii na jazvu Ialugel