Štípe ma pokožka na hlave

viera1107
29. okt 2020

Ahojte, už dlho mám problém že ma strašne páli pokožka na hlave.. Vlasy si roky farbím, skúšala som prestať ale vizeralo to hrozne.. Polovica vlasov tmavá, polovica flakatá a odrasty šedivé.. Skúšala som aj alternatívu v podobe farbiacej masky, ale zas som mala všetko špinavé lebo to púšťalo farbu.. Šampóny používam len bione, tie jediné znesiem ale keď si dám nejakú masku je jedno či profi alebo z drogérie tak mi po dráždi pokožku a hlava mi doslova horí.. Kožu mám suchú, červené fľaky a dosť mi padajú vlasy.. Nemáte nejaké rady čo robiť? Ďakujem..

simsalabim
29. okt 2020

@viera1107 skusit to riesit na koznom? Mozno nejake kozne ochorenie. A kludne mozes mat aj alergiu na farbu...

viera1107
autor
29. okt 2020

@simsalabim rozmýšľala som či to nemôže byť aj alergia na farbu aj keď roky používam viacmenej jednu značku.. O mesiac idem na testy na alergologiu na peľ, prach a také tie veci.. Kto vie či by mi aj tam nevedeli zistiť niečo..

ikissedagirl
29. okt 2020

neskusala si hennu ?

simsalabim
29. okt 2020

@viera1107 kedsi mi robili na dermatoalergologii testy na kozmetiku...na chrbat mi lepili nejake ich pasy s alegenmi plus som mala doniest kozmetiku z domu, tu aplikovali na nejake pasy a tiez mi to nalepili na chrbat. Tusim 3 dni som to tam mala. Ale ci to robia na beznej alergologii, to neviem. Tam asi kvapkaju iba tie bezne pele a tak...

viera1107
autor
29. okt 2020

@ikissedagirl hennu som neskúšala, ale rozmýšľala som nad Biokap farbou.. Používaš hennu? Od henny ma odrádza spôsob nanášania..

viera1107
autor
29. okt 2020

@simsalabim musím sa opýtať keď tam pôjdem..

ikissedagirl
1. nov 2020

@viera1107 pouzivam. prasok rozmiesam s vodou na "blato"a natapkam na vlasy. nechavam tak hodinku. odtien podobny mojmu. sediny len minimalne- kryje ciastocne, ale staci mi to zatial.