Strata chuti a čuchu

19. nov 2022

Od včera sa cítim zle, mám typické príznaky prechladnutia. Dnes som náhle stratila čuch aj chuť, ešte doobeda som cítila všetko, vône aj chuť jedla a zrazu nič. Striekam parfémom a nič necítim, necítim vôňu aviváže proste ničoho,necítim ani chuť jedla. Covid test je negatívny.
Musí to byť covid alebo to môže byť niečo iné?

viestta
19. nov 2022

Však si sprav test. Aj pri iných viroza h sa to môže stať, ale u kovidu je to pomerne častý priznak

autor
19. nov 2022

@viestta Píšem, že test je negatívny.

simik22
19. nov 2022

Stratu chuti aj čuchu som mavala bežne, pri silnom prechladnutí, chrípke , aj pred covidom, od detstva

autor
19. nov 2022

@simik22 Takže je to bežné aj pri chrípke? To som nevedela, každopádne ďakujem 🙂

kristiii
19. nov 2022

Ja som toto zažila len pri covide, ale to neznamená, že ty nemôžeš mať takéto príznaky aj pri chrípke (ako som sa neskôr dočítala, veľa ľudí to tak má bežne). Sprav si ešte za dva-tri dni test a uvidíš..prajem skoré uzdravenie

mogaa
19. nov 2022

kludne to môže byť ten covid....mne test ukázal pozitivitu až na tretí deň od príznakov....ja osobne som stratu čuchu a chuti mala len pri covide, ale už som počula že strata čuchu býva aj pri silnej nádche či silnom prechladnutí, v kažnom prípade u mňa to bolo len pri covide....

mogaa
19. nov 2022

ono je veľmi nepravdepodobné že ak si do teraz stratu čuchu pri chrípke či prechladnutí nemala, tak sa zrazu u teba teraz objaví...skôr to vyzerá na ten covid.....normálne choď do MOM ky na test, sú tam trochu presnejšie ako v lekárňach🙂a v lekárni si kúp Revitanerv, mne to na vrátenie čuchu aj chuti pomohlo.....bola som bez len cca 2týždne...

deti95060810
19. nov 2022

test si sprav o 2-3 dni...možno budeš prekvapená.

autor
19. nov 2022

@deti95060810 Ďakujem, skúsim. Robila som si ho zase pred chvíľou, ale negatívny.

andreakotesova
19. nov 2022

Takto isto to mala kolegyňa. PCR však mala pozitívny.

anjelicek26
19. nov 2022

Nie kazdemu covid test ukaze pozitivitu, nasej mladej pri prvom raze ukazal az pcr test, druhy raz som uz vedela ktora bije (priznaky boli, test pozitivny az na 3-4.den), pri tretom raze mala len den slabu ciarocku a zas to bolo prec... u nas nikto o chut a cuch neprisiel ani raz a to sme mali doma covid uz 8x 🙄 Vzdy niekto iny samozrejme, maximalne dvaja dokopi, takze sranda velika no...

autor
19. nov 2022

Mňa to zaskočilo, nikdy som nebola bez čuchu a chuti. Ešte poobede som jedla, všetko bolo ok a potom zrazu bum ...nič som necítila, chuť jedla ani vône.

eerriikk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz