Strava po extrakcii osmičky

10. feb 2023

Po koľkých dňoch od chirurgickej extrakcie osmičky ste začali zaradzovať tuhšiu stravu a mliečne výrobky?

3petka
10. feb 2023

Asi 4 dni som bola na kašičkách. Jogurty som jedla normálne. potom som si len urobila výplach.

nelca84
10. feb 2023

ja som jedla uplne normalne, ale na druhej strane

lenuska9999
10. feb 2023

Ja som bola na kašičkach a vyzivach asi 2 týždne. Ale mne ich chirurgický vybrali všetky 4 naraz. Len cca týždeň som vyzerala ako zbitá. Mala som opuchnute líca a zmodreté.. Asi tak po 2 týždňoch som začala pomaly s tuhsim jedlom

akinom0077
10. feb 2023

ked mi to umoznil stav u mna po 2 tyzdnoch

elainedeclerq
10. feb 2023

Trhali mi hornu osmicku v utorok. V stredu som jedla polievky a tekutejsiu stravu. Ale dala som si aj kavu aj jogurt. Potom som jedla uz normalne, na druhej strane samozrejme. Ani neviem, ze mi trhali zub. Stane sa mi, ze sa aj pozabudnem a zahryznem aj na tej strane, ale snazim sa davat pozor na tu krvnú zrazeninu. A vyplachujem 2-3x denne corsodylom

miriamamama
10. feb 2023

Každý to má inak, mne trhali v zápale po chorobe... 2 týždne som poriadne nedokázala otvoriť ústa, jedla som len tekukutu a kašovitú stravu, prvé 3 dni som mala zvýšenú teplotu a bola na tabletkách každých 8 hodín.
druhu osmičku mi trhali keď nebola celkom vyrastala z dohodou že mi robila množstvo problémov, vtedy sa mi pre zmenu prvý deň nechcelo zastaviť krvácanie a každých 15 min som vyplávala plne ústa krvi... trhali mi o 8h... keď to do 14 neprestávalo volala som zubárovi kázal mi nasadiť ascorutin vysoké dávky... bolesti boli asi 2 dni, tekutá strava opäť 2 týždne...

eliska105
10. feb 2023

4 dni čisto len kašovita strava- všetko zmixovane, zemiakove kase, ovsene kaše, zmrzlina.. 5.deň som uz zaradila cesotviny a palacinky a pečivo asi až po vyde tyzdni

biankaaaa
10. feb 2023

Asi po 4-5 dňoch

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
akinom0077
11. feb 2023

3 zuby mudrosti mam vonku, kazdy komplikovane zakazdym 2 tyzdne kasovita strava a bolesti

mima1608
11. feb 2023

Ja som prekvapivo jedla normálne už na druhý deň. A to tá extrakcia ani nešla bohvieako dobre, lebo zub bol zlomený, takže sa mi tam rýpal nekonečne dlho (aspoň ja som mala ten pocit). A zasa švagrinej ho len vytiahol a nevedela 2 týždne zjesť nič iné okrem kaše. Je to fakt individuálne. Záleží ako sa s tým vysporiada tvoje telo.