Suché nechty, zádery, tvrdá kožička

6. apr 2020

Čaute poprosila by som rady ako sa správne starať o ruky. Som alergička čiže pri práci s potravinami a čistiacimi prostriedkami musím používať rukavice. Nechty mám suché aj napriek tomu že krém používam asi 100x denne. Skúšala som olejčeky rôzne špeciálne prípravky a proste je to stále zlé. Zatrhávajú sa mi kožička okolo nechtov je tvrdá a presušená. Vitamíny beriem špeciálne na nechty. Ďakujem za každú radu

cacianka
6. apr 2020

Pripnem sa , ok ?
Nemam ako ty okolnosti, ale zaderi, sucha koza okolo nechtov, bolestive praskliny,
Nechty celkom ok, iba na 2 prstoch problemy...

nikpa
6. apr 2020

Ja som mala problém so suchou kožou okolo nechtov, zadery sa mi ale nerobili len ta stvrdnuta koža a boľavé praskliny. Žiadne krémy, olejceky nic nepomahalo. A nakoniec bol problém v tom, ze som malo pila. Neviem kolko vypijete ale skúste si aspoň pocas 1, 2 týždňov zvýšiť prijem tekutín. Možno to zaberie aj vám

cukroska
7. apr 2020

@cacianka ak môžem poradiť, čo jedine pomáha mne a na sto percent( kde už nič iné nezaberie) je obyčajná vazelina. Poradili mi keď som ju používala pár dní na obočie. Stojí to cca 3 eurá, ale vydrží ro veľmi dlho napriek tomu, ze mini kelimok. Dá sa bežne kúpiť v lekárni. Ja mam toto dlhoročný problém aj od umývania riadu. Stále mám zádery, suchú kožu ktorá mi praskne ako zarezané. Dokonca sa mi to zapálio, akoby išlo hnisať. Na noc som si natrela kus hrubšie a do i rána sa to úplne scelilo. Používa sa inak v zdravotníctve, v chirurgii.

cacianka
8. apr 2020

@cukroska skusim.dakujem. niekedy si musim prilepiť lebo to fakt hrozne boli s zapalujr sa

cukroska
8. apr 2020

@cacianka skus ti naozaj neuškodí ak by aj nepomohlo. Ale naozaj ja som prekvapená, že na, zapálenu kožu na rukách pomáha