Svokra má ulceróznu kolitídu

lusila91
20. júl 2020

Ahojte, moja svokra má ulceróznu kolitídu a momentálne sa necíti dobre, veľmi nedodržiava stravu, respektíve papá aj to, čo by nemala. Robím jej šťavy a dnes som jej navarila obed. Rada by som jej pomohla, aj keď ako sa hovorí, je to “tvrdá palica”.
Prosím tie ktoré máte túto nepríjemnú chorobu, poraďte čo jej variť. Potrebujem nejakú inšpiráciu, ďakujem!

lienocka2808
20. júl 2020

@lusila91 moj otec mal ulceroznu kolitidu od 36 rokov. Clovek musi dodrziavat prisnu dietu, lebo zapal v creve bude pretrvavat. V obdobiach, ked to bolo horsie otec dodrziaval naozaj prisnu dietu. Dokonca z rajcin vyberal supky aj semiacka. Nejedol nic stiplave, mastne, dodrziaval bezozvyskovu dietu. Co si pamatam nejedol zidanu kapustu, vyprazane a potraviny co nafukuju. Akonahle to porusil tak travil cele dni na zachode.

alexandra2010
20. júl 2020

je to o discipline. Sama musi chciet. Inac jej hrozi skareda rakovina hrubeho creva. Pekne ked rodina chce ale ked dotycnej je viac menej jedno, treba energiou setrit...

lucik90
14. okt 2020

@lusila91 Ja mám ulceróznu kolitídu a šťavy (či už ovocné alebo zeleninové) neodporúčam. To si môže dať niekto so zápchou a nie s hnačkami. Ako píše lienocka, treba pri relapse dodrživať bezzvyškovú diétu. Na nete nájdete množstvo tipov a receptov 🙂 Držím palce