Svrbivé vyrážky

sketa
12. jún 2022

Neviete mi niekto poradiť čo by to mohlo byť? Bola som u kožnej len ma dovolenku, nedá sa to prestať skrabat 😪 aj v noci sa zobudím na to ako si to skrabem, už ich mám aj na bruchu, kúpila som si calciovou masť a fenistil kvapky, vôbec to nepomaha vopred ďakujem

karelova
12. jún 2022

Pásový opar?

sketa
autor
12. jún 2022

@karelova no práve že ja si myslím ze by to strašne bolelo, protoze priateľ mal pásový opar a je to šialená bolesť

lilly2303
12. jún 2022

@sketa Ahoj môže to byť ekzém. Ja akurát riešim to isté len ja to mám aj hrozne suché, ale tiež to strašné svrbí, idem sa zblázniť. Mne sa to urobilo po pôrode na stehnách, pod pazuchou a na zadku. Po prvom pôrode sa mi stalo toto isté a tiež som to mala prevažne na trupe. Tiež len čakám na vyšetrenie, ale do vtedy sa asi zbláznim. Skús zatiaľ aspoň Zodac na večer proti svrbeniu

sketa
autor
12. jún 2022

@lilly2303 tak potom daj vidieť ako si dopadla budem držať palce 🙏. No ja som to mala najprv na prste na ruke pak na zápästiach pak už aj na predlaktí no teraz už to mám aj na bruchu. A je to silene ako to svedi že? Ja som normálne v noci pri stihnem ako si to drapem 😪.. No kto vie co to môže byť

sketa
autor
12. jún 2022

@lilly2303 ja tiež to mam strašne suché mam to už ako takú škrupinu na tom

dankuk
13. jún 2022

@sketa je to ekzem. Potrebujes kortikoidnu mast, ktora ti stiahne zapal. Treba vysetrenie aj u alergologa, mozes mat alergiu na nejaku potravinu, zvierata, pele, plesne. Aj kozny lekar zvykne zobrat krv a vysetrit na bezne potravinove alergeny. Ked sa ti to ukludni, treba si to premastovat, pripadne kupele s roztokom Linola fett, hypermanganom.

sketa
autor
13. jún 2022

@dankuk ďakujem pekne 👌🙏 na budúci týždeň idem ku tej kožnej

alenka0
13. jún 2022

@sketa Ja som mala pásový opar a vždy ma rovnaký priebeh. Silná bolesť a skoro po týždni sa na pokožke urobí výsyp. Ale to už väčšinou ste u lekára, lebo je to hrozna bolesť.

sketa
autor
13. jún 2022

@alenka0 áno. Aj ja si myslím ze to je sialena bolesť, len ja som nemela ešte ani ovčie kiahne tak neviem ci môžem dostať pásový opar

alenka0
13. jún 2022

@sketa Myslím, že áno. Ak ste to nemali, môžete aj aj