Trápia ma vtieravé myšlienky

8. feb 2022

Zdravím. Viem, že asi je blbý písať tu. Ale rada by som vedela, či sa s tým niekto stretol.

Nechcem vedieť svoju diagnózu, chcem len radu.

Dlho ma trápia vtieravé myšlienky. Myšlienky, že sa ma rodine niečo stane... už je to také hlboké, že ma to desí.
+ som z ničoho nič, začala veľa upratať. Chcem mať všetko porovnané, dokonca doučujem 15 detí a každé z nich má svoju zložku, alebo mu podpisujem pracovný list, aby som sa tomu mala jasno.. trvá to tak asi pár mesiacov.. a je to z ničoho nič, myslím na blbosti aj keď nechcem a mám blbú náladu a hrozne mi tečia slzy. Rozbúši sa mi srdce, potím sa a je to divný pocit. Pocit beznádeje, úzkosti.

Mám super rodinu, všetko je ok a neviem prečo sa toto deje. Viem, že robím veľa činností preto,aby som nemyslela,ale..

Čo by ste robili vy? Máte s tým skúsenosti? Mala som aj chuť ísť k psychológovi, ale nedokážu to. Neviem hovoriť o svojich pocitoch, lepšia je pre mňa písaná forma

oli18
8. feb 2022

Si cudzinka?

mikadooo
8. feb 2022

Myslím že sú také linky pomoci, kde sa dá aj písať. Čo sa týka tohto, skúsila by som napríklad toto: máš tam mailové adresy a s osobou, ktorú si vyberieš, si píšeš mailom...
https://dusevnezdravie.sk/online-poradna/
Skús... Držím palce ❤️ nech sa to zlepší

katkamatka7
8. feb 2022

Dokážeš o svojich pocitoch písať?

luccija
8. feb 2022

Chod k psychologicke to sú vtierave myšlienky úzkostná porucha.Ries to zvykne sa to zhoršovať.

katkamatka7
8. feb 2022

Ak máš možnosť, skús prepísať na papier to, čo si napísala alebo skús napísať na papier, čo prežívaš práve teraz. Ak máš pocit, že nie je pri Tebe práve teraz nik, kto by Ti chytil ruku, môžeš mi poslať snímku z toho, čo sa Ti podarí napísať.
V poradni na odpoveď počkáš.

54tinka54
8. feb 2022

Možno by si sa vedela s nejakym psychológom dohodnúť na tom, že mu napíšeš list.. s tým čo ťa trápi, čo sa ti deje, s čím by si chcela poradiť.. keď teda píšeš že písaná forma je pre teba lepšia.
Rozhodne by som to ale riešila s odborníkom, zbytočne sa trápiš, samo sa to asi nezlepší iba tak…

mamina0078
8. feb 2022

Choď za psychológom, to nie je žiadna hanba a povedz mu, že nevieš o svojich citoch hovoriť a určite nájdete spoločne riešenie napríklad písanú komunikáciu, otázky na ktoré len bude stačiť súhlasne alebo nesúhlasne prikývnuť atď. Možností je veľa určite nebude hneď na prvom stretnutí na teba tlačiť aby si všetko povedala