Trhanie alebo sekanie spolovice vyrasteného zubu múdrosti.

elihei
29. dec 2019

Zubár mi povedal že by trebalo vytrhnúť zub múdrosti v pravo dole. Nie je pokazený a rastie pekne rovno no stále nie je úplne vonku, možno tak do polovice. Hľadala som o trhaní osmičiek rôzne informácie a dosť často ľudia tvrdia že im to museli vysekávať z kosti kedže nebol zub prerezaný. Budú to musieť vysekať aj mne kedže nevyrástol celý, alebo sa to robí len ak je celý zub po ďasnom?

benit
29. dec 2019

Ja som mala polovicu pod kostou. Robili mi to operacne. Nevysekavali dostal to nejako von, len som to mala pozasivane az po ocaky. Ale neboj, nebolo to hrozne, opichaju ta nic nebudes citit.

kika831
29. dec 2019

@elihei ja mam obe osmicky vylezene do polovice uz cele roky a mne zubar povedal, ze ked neobtazuje, nie je dovod to riesit. Mozem sa opytat aky ma vas zubar dovod dat zub von? Dakujem

simsalabim
29. dec 2019

@kika831 suhlasim, aj ja mam vsetky styri zuby mudrosti iba ciastocne von. jeden z nich mi robil problemy, zapalilo sa mi asi 3 krat dasno pri nom (do toho vacku sa dostala potrvava a to sa zapalilo). Vycistil mi to, naposledy aj trosku odstrihol ci co a povedal, ze ak by sa to stale zapalovalo, mam zvazit vytrhnutie. No ale dovtedy uz preslo snad aj 7 rokov a zub je v poriadku. Ja by som si zdravy zub dobrovolne vytrhnut nedala. Podotykam, mam 49 rokov.

chrobacik41
29. dec 2019

@elihei ahoj, mne tiež moja zubárka povedala ze vybrať osmičku naľavo dole, poslala ma na zubnú chirurgiu lebo mi museli ťahať 4 korene a teda plus tú osmičku, ale ten zubár mi povedal, že ťa rosnička mi vôbec nebude robiť problémy, vôbec ju nemám vyrastenu, je schovana v kosti ,len na rtg je ju vidieť. A vôbec som o nej ani nevedela, že ju mám, napravo ta mi vyrástla, ale táto naľavo vôbec som nevedela ze je tam až keď som ju videla na rtg. Tak ked mi povedal že by ma zbytočne trápili s vysekavanim tak sme ju tam nechali. Nech je tam kde je.

slnecnica82
29. dec 2019

@elihei este som nepocula aby sa zuby "vysekali"...skus si to predstavit...ja som mala osmicky este pod dasnom..narezali, zub vytiahli zasili a bolo...

sindy70
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chrobacik41
29. dec 2019

@slnecnica82 napísala som to obrazne to vysekat, myslela som tým vytiahnuť, vybrať

ruzasipova
29. dec 2019

@slnecnica82 A ako by si nazvala to, ked ti na zub pouziju dlato a kladivko a “vybijaju” ti ho von? U mna to nazvali vysekanie.

23121974
29. dec 2019

@ruzasipova U mňa tak isto...

23121974
29. dec 2019

@slnecnica82 To,že ty si nepočula,neznamená,že sa to nerobí...

slnecnica82
29. dec 2019

@ruzasipova tak mne ho vytrhli a tebe vysekali..

majamat
29. dec 2019

ja som mala zuby mudrosti tiez nizsie,a ko tie ostatne. a netrhal ich nikto, az ked sa pokazili a trhali ich normalne. nastastie to islo. moja zubarka ma poslala k zubarovi - zubnemu chirurgovi.

elihei
autor
29. dec 2019

@kika831 sem tam mi pri zube opuchne ďasno a je to bolestivé