Trhanie koreňa

junova
2. feb 2022

Dievčatá, zlomila sa mi trojka zub hore. Zubárka ma objednala na trhanie koreňa. Chcem sa opýtať, ako dlho asi trvá trhanie čisto koreňa. Či je to s injekciou v pohode.Vraj sa to musí 6 týždňov hojiť až potom budeme riešiť náhradu zuba. Mám strach lebo zatiaľ mi trhali len zub múdrosti. A to bolo v pohode.

smoulingirl
2. feb 2022

Ahoj, bude to v pohode rovnako, skrz toho, že trojka má koreň len jeden, možno ešte lepšie 😉. Ako dlho trvá, dosť záleží od šikovnosti zubára, ale s injekciou to bude ok. 6 t sa bude hojiť len kosť, ale ak ti môžem poradiť,...ak plánuješ miesto zubu implantát, tie niekedy zavádzajú rovno po trhaní, a je to dva v jednom - nemusí sa čakať na vyhojenie kosti a potom na vhojenie implantátu. Musí sa to ale skonzultovať s dobrým implantológom.

nina19833
3. feb 2022

Ked si v pohode zvladla trhanie zubu mudrosti, tak toto bude nic. Narocnejsie to bude akurat tak pre zubara, kedze nebude mat poriadne za co ten zub / koren uchytit. Ale zeby to trvalo nejak dlho, tak to si nemyslim.

junova
autor
3. feb 2022

@smoulingirl
@nina19833 ďakujem, dievčatá. Zubárka mi ide robiť mostík. Tak sa to musí hojiť 6 týždňov.

cucoca
22. jún 2022

@junova ako ste zvladli trhanie korenov..a kolko ste platila za prvu navstevu ?