Tuková hrčka v podpazuší

5. apr 2022

ahojte, dlhšiu dobu sledujem že v podpazuší na pravej strane mám akoby malú guličku max 0,2mm keď naozaj silno zatlačím.. mám to aj na druhej strane avšak na tejto strane to cítim lepšie.. nestretli ste sa s niečim podobným? až moc sa takýchto vecí bojím aj keď mi príde že je to normálne tukové tkanivo 😅

malinoismum
5. apr 2022

0,2mm ?🤔
Nie cm? 😊
Niesom zdravotník, ale podľa mna je to lymfaticka uzlina, úplne normálne. Zbytočne si ju nestláčaj, aby sa nezdurila. 😊

autor
5. apr 2022

@malinoismum jaj ano pardon, cm 😂 uf, aj ked ma dost irituje ze to citim, ked vravia ze by nemali byt hmatatelne? 😩

lily246
5. apr 2022

Pre pokoj v duši sa objednaj k lekárovi. Radšej nepodceniť, keď ide o zdravie 🙂

malinoismum
5. apr 2022

Sú hmatateľné, neviem kto ti vravel že niesu 🙂
ja mám hmatateľné aj v slabinách a dokonca aj pod celustou🙂 len, ako píšem vyššie, moc si to nechytaj, nemasiruj, nech sa ti nezduria 😊

Ale ak sa ti čokoľvek nezdá, navštív lekára, ako píše Lili. 🙂
Mne povedali raz v tehotenstve jednu mudru vetu…
“Radšej ísť 100x zbytočne k lekarovi, ako 1x k nemu neísť ❣️“
😊 Pekný dnik

simca06022011
5. apr 2022

Skor uzlina nie?

veronikab155
5. apr 2022

0,2 cm by si necitila... Ale pre istotu ta objednaj na sono prsnikov.

michalka78
5. apr 2022

ja mám tiež ..už roky mám dve také tukové...ale chodím pravidelne na sono..len to sleduju..a ako píšu baby-nechytaj si to stále,ale na sono sa objednaj.... ,

autor
5. apr 2022

nestraste ma ze pre istotu, mam 20 rokov nechcem ani len pocut pochybnosti 🥺😅 boze, uz sa zacinam bat

autor
5. apr 2022

a este by som chcela dodat ze je to presne taka gulicka ako ked si napriklad na ruke (kde sa pribera a vznika jojo efekt) chytite ten “tuk”, 😃 tych veeela malych guliciek 😅

simca06022011
5. apr 2022

prestan si sledovat tuky tie gulicky pod pazuchami su podla vsetkeho uzliny, chod k lekarke praktickej a ukaz to tam. Ked tak posle ta na sono. Pripadne aj ku gynkologovi. Telo ma vela uzlin kadetade, to ty pohmatom nezistis ci je to tuk alebo uzlina. A nebrbli sa v tom. Zbytocne sa stresujes, nie je to nic nenormalne, das si skontrolovat, budes mat klud a nebudes to riesit 🙂

autor
5. apr 2022

@simca06022011 bola som naotocku u doktora lebo som to nemohla vydrzat s tym ze je to “surne” povedal mi ze co riesim ze to je zanedbatelna velkost a ze keby to je nieco vazne davno by to vyzeralo inak a nemala by som to taketo vyse dvoch rokov… 😏

simca06022011
5. apr 2022

no vidis, tak neries...

autor
5. apr 2022

@simca06022011 pri mojej povahe tazko 😩

simca06022011
5. apr 2022

tak co cakas a chces? napr. tie uzliny su veci bezne, vies si dat urobit sono a to je tak vsetko (ak ta neodporucil lekar,sono pracoviska robia sono aj za priamu uhradu). Budes ich tam mat navzdy. Chces sa dalsich xy rokov nad tym pozastavovat ze mas niekde dve hrcky? ja mam len na krku asi tak 10, aj v slabinach aj pod pazuchami si nahmatam niekolko :D keby som nervovoala uz som na psychiatrii :D

autor
5. apr 2022

@simca06022011 no ved prave, kym to clovek neriesil vsetko bolo fajn, a teraz sa pozastavujem nad niecim, co mam po celom tele a jedna mala gulicka mi robi stresy len preto, ze je to na mieste, kde to byvam priznakom tej pliagy.. asi by som mala ist ozaj na psychiatriu lebo neviem si vysvetlit tieto stavy