Užívam ľanový olej a nechutí mi. Ako ho piť?

viva13
17. nov 2011

Ahoj, neužívate tu niekto olej? Mám užívať každý deň 1 PL ľanového oleja no nechutí mi a ked sa mi nepodarí ihned ho prehltnuť začne ma z neho napínať, neviete mi niekto poradiť,či sa dá z niečim zmiešať, prípadne zajesť, zapiť? dakujem 🙂

momka
18. nov 2011

@viva13 Nakvapkať do neho pár kvapiek citrónu. Ja som istý čas jedla tak denne za lyžicu olivového oleja a s citrónom to išlo úplne v pohode. 😉

viva13
autor
18. nov 2011

dakujem určite vyskúšam 😉

katcok
11. okt 2013

@momka toto je super recept na očistu žlčníka a pečene

katcok
11. okt 2013

ľanový olej zmiešaj s jogurtom, môžeš do toho dať aj med, bude to chutiť lepšie 🙂

katcok
1. nov 2013

jesť čistý ľanový olej, pokiaľ ho nechceš jesť proti zápche moc význam nemá. Telo z neho využije veľmi málo. Ak chceme, aby sme mali z neho úžitok, treba ho kombinovať s mliečnou bielkovinou (jogurt, tvaroch, ...) alebo kapustovinami alebo cibuľovinami. Čerstvý ľanový olej by mal mať príjemnú chuť, môže byť troška horkastý. Pokazený je už pálivý a vážne nechutný a čo je najhoršie aj karcinogénny, takže pozor na to. 😎

aaddrr
1. jan 2014

@katcok ahoj ja som si kúpila tiež tento olej je celkom príjemný na chuť a má jemne horkastú chuť,len ,keď všade píšu,že nesmie byť horký ,tak teraz neviem ..

22janka22
31. jan 2014

ja si kupujem z tadialto http://www.biokamo.sk/solio-zdrave-oleje/ľanový... a na olej si treba zvykat

hyta
2. feb 2014

@aaddrr Tiež používam ľanový olej, má trošku orieškovú, nahorkastú chuť. Kupujem ho v bio-potravinách, kde ho držia v chladničke a aj zákazníkov upozorňujú, že musí byť uskladnený v chladničke.

monikapalo
10. sep 2016

Vraj je dobre si dat do lyzice s olejom trocha chleba...vyskusam.

ikonica
10. sep 2016

kludne ho zamiesaj do jogurtu tvarohu bryndze a pod. bude tak mat lepsiu vyuzitelnost v tele... precitaj si knihu o lanovom oleji od dr. Budwig