V celých ústach mám afty

28. aug 2022

Ahojte, odvčera sa mi vytvorili v celých ústach afty. Mám ich fakt všade, na horných perách, dolných, zvnútra na líci, pod jazykom. Všade. Nikdy predtým som to nemala. Teraz brutal bolesť. Strašne to bolí, pri jedení, rozprávaní, pri všetkom je veľká bolesť. Poraďte mi prosím niečo fakt účinné, čo mi pomôže. Ďakujem 🙏🙏🙏

saxana000
28. aug 2022

Uvar repik a vyplachuj..
Z JUSTU olej 31 potierat aj nakvapkat do vody a robit vyplach..nasadit b-komplex alebo pit pivo.
Nasej malej zabera dobre aj Glimbax.nic ine nezniesla..

autor
28. aug 2022

@saxana000 Za koľko to asi ustúpi? Nikdy som toto nezažila.. Repík mám doma, uvarím, koľkokrát treba vyplachovať?

saxana000
28. aug 2022

Co najcastejsie..malej to trva asi 5-6 dni.tie prve su najhorsie tiez nemoze jest ani pit.vzdy jej pri tom vyletia vysoke teploty.skoro do 40.je to nasledok majovych kiahni.ked som hladala.babske recepty spominali aj sody bikarbonu a grncianku ale to by som do 5 rocnej nedostala..

andrejka211
28. aug 2022

Ja odporucam zubara.... Mam ten isty problem a zubar ich sprejom vymrazi a o 2 dni su prec...afty neznasaju chlad... Akusala som vsetko kozne aj na krcnom som bola a nic nepomaha a ked nie zubar zvykol mi pomahat canadent

saxana000
28. aug 2022

@andrejka211 my sme boli s malou tiez zubara ked to mala fakt skarede a nikdy mi nic take nenavrhol

andrejka211
28. aug 2022

@saxana000 ja chodim s tym stale a stále vymrazi a mam pokoj... Mne aj zubne pasty robia problemy s aftami takze som tam často 🙈

saxana000
28. aug 2022

@andrejka211 spytam sa na to ked tam budeme..malej sa vracaju snad kazde 2 tyzdne..

andrejka211
28. aug 2022

@saxana000 ja to poznam...mne zubar poradil mat este vlastny pohar a pribor a po kazdej afte menit zubnu kefku a injekcie b12... Ale taz skm sa pytala co malej na to ked by odomna dostala tak betadine povedal ze jej mozem dat na to..... A mne sa aj zo zubnych past robili mozem iba elmex, vademecum a parodontax z ostatnych mam hned cele usta vyhadzane...

janage
28. aug 2022

Glimbax kloktadlo pozri

samuelson35
29. aug 2022

Určite si nasaď aj B-komplex

autor
29. aug 2022

@samuelson35 Robím si odvar z repíka s tým si vyplachujem ústa 3x denne, aj B komplex a C vitamín si dávam

durianka1973
29. aug 2022

Moj syn mal take nieco asi pred dvoma rokmi, ale aj s riadnymi horuckami. Vtedy mal tak 6 rokov. Nam doktorka radila vyplachovat usta florsalminom, dobry je aj ten spominany glimbax. Ani on nemohol vobec rozpravat, ani jest. Robievala som mu len kremove polievky (brokolicova, tekvicova, atd.), ktore pil cez slamku. Nieco normalne mohol zjest tak po 4 dnoch, to uz mohol aspon ako-tak prezuvat.

anicka176
29. aug 2022

B komplex, niekto si pochvaľuje aj gingival gél, ale osobnú skúsenosť nemám https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/nbf...

autor
29. aug 2022

@durianka1973 Ja nikdy som takto nebola, že by som mala afty a to rovno v celých ústach. Ale je to extrémna bolesť. Najhoršie je to, že to mám pod jazykom vzadu je to dosť veľké. Aj jazyk ma z toho bolí. A zrovna je to pod jazykom, kde sa to najhoršie lieči 🤦

autor
29. aug 2022

@saxana000 Ten Glimbax je na prespis?

kikavadi
29. aug 2022

Nemala si pred 1-2 dňami horúčky?
B-komplex dlhodobo treba uzivat, mne pomáha lokálne natierať mundisal gél alebo kamistad sensitive (ten nestipe pri aplikácii) a ústna voda corsodil.

autor
29. aug 2022

@kikavadi Ten mundisal gel mi ani nepripomínaj, to mi odporučila v lekári ako prvé a štípe strašne.

autor
29. aug 2022

@kikavadi Mala som zvýšenú teplotu pred dvomi dňami, ale mám pocit, že aj včera som mala teplotu (včera som so ju nemerala).

kikavadi
29. aug 2022

Ono to vystipe alebo potom je chvíľu pokoj. Ten kamistad senzitiv je to iste ako mundisal, ale nestipe.
A na dlaniach, prstoch a chodidlách nemáš pluzgieriky? Alebo okolo úst?

avanka
29. aug 2022

Asi máš herpeticku angínu..bolo by dobré zbehnúť k dr, ATB sa na to síce nedávajú,ale môže ti napísať spreje, napr Glimbax je na toto dobrý

zero_hero
29. aug 2022

Tiež odporúčam glimbax, je voľnopredajný

deginko
29. aug 2022

Fajn je nasadiť isoprinosine,proti bolesti mundisal gél natrieť pred jedlom tak 10-15minut...vitamíny B,C...a potierať dezinfikovať buď tea tree olejom alebo gingivalnymi kvapkami herbal dent..glimbax alebo jox sprej je tiež fajn

autor
29. aug 2022

@kikavadi Mám to iba zvnútra (na hornej pere, dolnej, na líci zvnútra, pod jazykom). Najviac ma to štve pod jazykom, lebo ma bolí dosť z toho jazyk.

autor
29. aug 2022

@avanka Môžem sa prosím spýtať, čo je to herpetická angína? Ďakujem.

autor
29. aug 2022

@zero_hero Ďakujem, ja som ochotná vyskúšať naozaj všetko, len nech mi to pomôže.

durianka1973
29. aug 2022

Aj syn to mal aj pod jazykom - tam mu to zacalo a postupne to mal uplne v celych ustach. Lekarka mu to diagnostikovala ako zapal slinnej zlazy a stomatitidu. A bolest to musi byt riadna. Cloveku staci, ked ma len jeden aft... Aj lekarka nam vtedy hovorila, aby sme boli trpezlivi, lebo je to ozaj riadna bolest. Ale po par dnoch to ustupilo.

gionella
29. aug 2022

Kloktadlo glimbax aspoň na chvíľku ti prinesie úľavu. Ja som mala na dvakrát takú angínu že celé ústa a hrdlo sama afta. Už mi až slzy tiekli keď som mala prehovoriť. Strašná bolest. Tento glimbax bol ako spasenie. A normálne som si dávala od bolesti tbl. A tantum verde sprej. Skore uzdravenie

zero_hero
29. aug 2022

Ja si dávam glimbax aj častejšie ako je písané dávkovanie a treti deň už o aftoch neviem

avanka
29. aug 2022

Herpesy resp afty v celých ústach. https://zdravie.pluska.sk/zdravy-zivot/nedajte-...
Ja som ju asi do 30 mávala často, mám slabšiu imunitu a vždy som trpela na angíny.

hanaxxx
29. aug 2022

Ustna voda corsodyl 0.1%. zabera mne aj mojej mame, ktora ma afty velmi casto a nic ine jej zatial nezabralo