Veľký opuch zubu

emiliam
3. mar 2023

Ahojte, prosím Vás, máte niekto skúsenosti s tým....Môjmu manželovi trhali pred piatimi dňami zub, už predtým ho týžden bolel a dva dni pred vytrhnutim bol na pohotovosti, kde mu dali ATB amoksiklav a povedali, že má zápal, už bol opuchnuty vtedy....potom v pondelok mu jeho zubar ten zub vytrhol a mysleli sme, že bude ok. Odcestovali sme ku svokrovcom na Oravu, lenže opuch sa mu začal zväčšovať, nemohol už jesť ani piť ani ústa otvoriť ani spat,.tak sme boli na pohotovosti a len mu zmenili ATB na klimicin. Lenže mal už líce tvrdé, opuch na brade , veľmi ho boli hrdlo, tak sme znova išli ku zubarke ale v trstenej, spravila mu RTG, vytlačila mi hnis a čistila niečo mal to zrejme zahnisane, zápal, asi absces, dala mu dalsie atb, entizol 600mg. Takze má brať dvoje ATB - entizol a klimicin. Prišli sme domov, opuchnute to ma riadne stále, a stále ho to boli. Dáva si flector.
Prosím vás, nemáte niekto s tým skúsenosti?? Nemal niekto podobny prípad? Neviem teraz , či mu to prejde , kedy mu to odpuchne či čakať keď zas záberu ďalšie ATb. Stále ho to bolí, ďakujem za každú skúsenosť a radu.

nelca0510
3. mar 2023

@emiliam Ježisi. Ten si vytrpel. Má to dobre vyčistené? Ono aj ATB to trvá,kým zaberu. A boli ho to stále viac alebo aj menej ?

kika2565
3. mar 2023

@emiliam dobrý deň... na opuch a zápal pomáhaju alkoholické obklady... synovia lekárka mi to povedala keď mal malý laryngitidu... a fakt zaberajú...alkohol taha zápal a mam to odskúšané aj na sebe.... na látkovú vreckovku nalejte alkohol a priložte na boľavé miesto. Pokiaľ ho boli hrdlo tak dajte vreckovku ,alkohol, sáčok a suchú šatku...

loginexistuje
3. mar 2023

k zubarovi na cistenie treba chodit oni vedia dat take speci vlakna kvoli desinfekcii brat atb su vody po zakroku na vyplachnutie curasept a pod a HLAVNE netrepat sa mimo domu ked ma atb a takyto zapal

andreatytler
3. mar 2023

@emiliam Chudak, pri opuchu tusim ani lieky na bolest nezaberaju...
Asi by som isla este raz k inemu zubarovi na kontolu a RTG ci mu to dobre vytrhli a ci mu tam nic neostalo. Proste druhy nazor... aj ked citam ze bol uz u 3 roznych zubarov.

lucia147852
3. mar 2023

Jemu sa už asi chytil zápal okostice, ak bol zub veľmi zapálený. Ja som malá kedysi dávnejšie, ale slabší a aj ten sa extrémne dlho liečil a opuchnuté som to malá minimálne 3 týždne 😕

emiliam
autor
3. mar 2023

@nelca0510 doktorka mi povedala, vraj mu to riadne vyčistila, strašne ho to bolelo, keď mu to čistila bez injekcie, až plakal chudák keď vyšiel odtiaľ. Boli ho to rovnako, keď si dá flector menej, ale opuchnuté rovnako. Neviem, či mu odstránila všetok hnis, tvrdila, že mu to vyčistila, ale ktovie ...opuch má rovnaký.

emiliam
autor
3. mar 2023

@kika2565 lekárka zakázala čímkoľvek natierať či potierať,.že iba studené prikladať , ale ďakujem.za radu 🙂 skúšali sme predtým aj kyslú kapustu prikladať ale nepomáhalo

emiliam
autor
3. mar 2023

@andreatytler áno bol u troch, lebo bol na pohotovosti, potom u svojho dr a potom sme odcestovali tak ešte tu v trstenej , keď sa to zhoršovalo...dnes mu spravila veľký rontgen, či mu niečo neostalo z toho zubu, ale povedala, že je to ok, že zub je dobre vytrhnuty, len sa mu to veľmi zapálilo. 😐

kika2565
3. mar 2023

@emiliam ale vy mu to nebudete popierať.... len prilozite ako obklad a to je všetko... vy mu tým vôbec nijako neublizite... fakt to skúste..

joesvk
3. mar 2023

@emiliam Aj keby mu ako lekárka vyčistila, hnis sa vytvorí nový.Nech skúsi si sám potlačiť na miesto bolesti, možno sa mu podarí prípadný hnis vytlačiť von.

rol76
3. mar 2023

@emiliam No,ja som mal taký istý problém,v roku 2017.Opuch na tváry,na pravej straňe,potom pohotovosť,kde mi vytrhly,a mi aj nadávala lekárka,že prečo idem až teraz.Povedal som,že to mám opuchnutý dva dňí,a môj zubár je na dovolenke.Za mesiac mi dali tri ATB,už si nepamätám že aké,ale zničily mi žalúdok.Pôl roka som chodil s tým môjmu zubárovy,minul som tam takmer 500 eú.Nevedel som nou nič urobiť,len rtg každý krát,peniaze za návštevu,atd.Potom moja ťeta na to už nemohla pozerať,že ako vyzerám,lebo ten opuch som na tváry mal stále,a tvrdý.Ona ma zobrala jednému zubárovy na dôchodku,bol niekedy zubný chirurg,On ma vyšetril,a ihňed ma poslal do BA na zubnú chirurgiu,do Ružinova.Tam mi okamžiťe zisťily cistu v tváry,čo už bola zarasťená do nosnej dierky,do pravej,že som riadňe ani dýchať nevedel.Hned predoperačné vyšetrenie,nemocnica,a operácia.Rezaly ma z vnútra,v narkôze,a bolo to tak,že možno mi vytrhnú všetky zadné zuby,ale naštasťie nemuseli.Ležal som tam týždeň,a aj histologiu robily,bolo to ok.Ale predpisovali mi nosové spreje,mesiace,lebo som nevedel riadňe dýchať cez nos aňi po operácii,ale na to ma neupozorňily,že tie spreje do nosa,konkrétňe MAR 0,1%-ný,sú návykové.Odvtedy ich neviem zbaviť...Zubára som vymeňil,a už chodím do BA,kde zubáry sú zubáry,a nie ako tu u nás v DS.Ja vrelo odporúčám s tým ísť na zubnú chyrurgiu!Odporúčanie tam môže dať aj manželov zubár.Držím Vám palce,a konajťe čo najrýchlešie.

andreatytler
3. mar 2023

@emiliam Tak ak to ma dobre vytrhnute a ziandy iny zub nema zapaleny, len by som cakala. Ak sa opuch a bolest nezhorsuje asi treba len cas.
Ono kym je tam opuch, tak sa rana velmi pomaly hoji. Len ten studeny obklad prikladat nech to stiahne.

rol76
3. mar 2023

@emiliam Ešte toľko,že aj môj zubár mi spravil rtg,a tvrdil,že zub bol dobre odstráňený!Ale cistu nevšimol!

emiliam
autor
3. mar 2023

@lucia147852 Presne to si aj ja myslím, že to má, ach tak dlho opuch , to je strašné 😐

nikha2809
3. mar 2023

Ja som to tak mala, ale mne tri dni nechali aj dren, nech ma kade vytekať hnis.Ked mi to ale vyčistili už to nebolelo, ani s tým drenom, tiež som brala tieto dvoje atb

emiliam
autor
3. mar 2023

@joesvk veď toho sa bojím, v pondelok ideme znovu na kontrolu a nemali by tie atb zabrať , aby sa netvoril nový hnis ?

emiliam
autor
3. mar 2023

@nikha2809 veď on ho mal ale že mu kázala po polhodine ho dať von. Jeho to boli ešte , je na flectore , tak ja neviem , či to bude dobre

emiliam
autor
3. mar 2023

@andreatytler ďakujem za radu 🙂

andreatytler
3. mar 2023

@rol76 Neuveritelne. Pol roka opuchnuty.😵
Hrozne, ze to tvoj zubar neriesil... ved tak nech si prizna ze nevie co s tym a nech ta posle z inym.

rol76
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ariannazara
3. mar 2023

Až zle sa to číta, nech sa mu čoskoro uľaví.

andreatytler
3. mar 2023

@rol76 Wow... hrozne.
@emiliam No tak po takej skusenosti ako mal tento pan, ak nebude ziadne zlepsenie, tak v pondelok by som isla za dalsim zubarom a najlepsie nejakym chirurgom. Ak mate tie snimky, zoberte ich, nech sa na ne pozrie.

emiliam
autor
3. mar 2023

@andreatytler v pondelok už budeme doma, tak pôjde zasa na kontrolu ku svojmu zubárovi

emiliam
autor
4. mar 2023

@loginexistuje no, to sa mu zhoršilo až potom , nevedeli sme, že takto bude, veď predtým mu trhali zub tiez dva dni bolelo a bolo dobre, jasné , že by sme nikam nešli, keby to mal hneď takto , nie sme zasa padnuti na hlavu

emiliam
autor
4. mar 2023

@nikha2809 veď nechápem jemu nespravila tu drenaz a on to ma ešte tvrdé tam, ja si myslím, že tam má stále hnis , lebo len opuch , neviem či býva tvrdý na dotyk

dilino
4. mar 2023

Ved v nemocnici sú aj zubne odelenia lôžkove časti oni ho tam vezmu.Odkiaľ ste s akého mesta.

emiliam
autor
4. mar 2023

@dilino z novej Bane , boli sme na pohotovosti a nespomínali nič o nemocnici vôbec

nikha2809
4. mar 2023

@emiliam no mňa zubár s tým rovno poslal na urgent na maxilofaciálnu (dúfam že som to dobre napísala) chirurgiu a tam mi to robili.V BB

dilino
5. mar 2023

@emiliam tak bud treba ísť do BB ako piše nikha2809 do nemocnice.Alebo aj v MT je maxiofaciálne a tam je aj lôžkova časť ked urobia zákrok tak ho tam hospitálizuju.Netreba čakať čím skôr tým lepšie.Môj bratranec 32 ročný v roku 2020 tak zomrel s pokazeneho zuba.