Vikom - operácia oči

monqy
24. apr 2022

Ahojte , niekto kto má urobené oči vo vikome ?
Som krátkozraká -dioptrie -5,25 ,nosím šošovky ,ale veľa krát mám zápal oka ,okuliare sú pre mna veľmi nekonformné. Preto zvažujem operáciu.
Ak máte oči spravené ,akou metódou ,aká bola rekonvalescencia ,odstránili sa vám všetky dioptrie ?

domka222
24. apr 2022

Ja som tam bola, ale už 14 rokov dozadu. Metódu ti už nepoviem. Mala som tiež 4,5 a 4,75. Prvý deň slzenie a rezanie v očiach (pocit piesku v očiach). Druhý deň ešte bolo slzenie, ale postupne sa to zlepšovalo. Kontrola už žiadne dioptrie. No teraz mám pocit, že trošku horšie zase vidím, ale u očnej som nebola sraaaaasne dlho

jankabenji
24. apr 2022

@monqy ja som bola síce na inej klinike, ale presne z toho dôvodu, že som mala zo sosoviek často zapálené oči. Naposledy od očnej som mala namerané dioptrie-5,5 obe oči, také šošovky som aj používala, no pred operaciou na klinike mi namerali jedno -7 a druhe -9 🙈 To bol teda šok a zistenie,že som extrémne "slepá " Mam 5 mesiacov po operácii a super, rekonvalescencia v podstate žiadna, len som sa asi 2 mesiace nelicila a prvý týždeň som nesoferovala. Asi každému,kto má možnosť by som odporučila ísť do toho.

monqy
autor
24. apr 2022

@jankabenji waw super 🤩 toto rada čítam.
A aku metódu máš ? Vo vikome robia FsLasik a PRK .

jankabenji
24. apr 2022

@monqy ja som bola na relex smile.

monqy
autor
25. apr 2022

@jankabenji to je s tým femtosekundarnym laserom ?
Musí sa mi zahojiť oko a hneď sa pôjdem objednať na konzultáciu.
A koľko tá to vyšlo všetko ?

jankabenji
25. apr 2022

@monqy áno s tým...ja som obisla super. Pred konzultaciou, predoperacnym sa musia prestať nosiť šošovky, našťastie týždeň po predoperacnom som išla na operaciu ( už som nebola zvyknutá na okuliare,obzvlášť pri tých dioptriach 🙈). Operácia dokopy bola 1300 eur. Zákrok úplne bezbolestný a po operácii možno 3 hodiny trochu rezanie, ale nič strašné a potom sa už k večeru aj zrak zlepsoval a bolesti žiadne

monqy
autor
26. apr 2022

@jankabenji super ,Dakujem ti veľmi pekne 🤩 tak najprv si musím vybaviť nové skla na okuliare a až potom sa objednať na konzultáciu. Lebo by som nič nevidela 😂🙈

kviettocek2
9. jan 2023

@jankabenji ahoj môžem sa opýtať na akej klinike si bola na tej operácii očí ďakujem

jankabenji
10. jan 2023

@kviettocek2 ahoj v Uvea v Martine

kviettocek2
10. jan 2023

@jankabenji ďakujem ja tiež nad ňou uvažujem len sa bojím hlavne čo bude potom po operácii a nie všetky recenzie sú super

jankabenji
11. jan 2023

@kviettocek2 ja osobne som spokojná. Po operácii úplne super . V novembri bol rok od operácie a neľutujem 😉