Vložka v zube a bolesť

terka1409
13. jan 2017

Prosím Vas chcela by som sa opýtať. Dnes som bola u zubára a povedal mi že mam pod plombou kaz a dole mam pri koreni zápal. Zub mi teda vyvrtal aj napriek 2inekciam ma ku koncu vŕtanie bolelo. Dal mi tam nejakú vložku ze o 2 tyzdne mam prist znovu. ale zub ma neuveriteľne boli aj koreň/ďasno. prosim vas máte s tým skúsenosti. pti odchode mi povedal ze ak ma bude bolieť mam prist. Mam tam zavolať alebo to je úplne bežne? Ďakujem moc za odpovede

terez01
13. jan 2017

Zavolať,alebo rovno tam ist, najlepsie ihneď!

mimibb
13. jan 2017

ja

mimibb
13. jan 2017

počkala by som,moze to byť ešte rozbolavene od vrtania +býva aj bolestiva

mimibb
13. jan 2017

kôň blbne. ...býva aj bolestivá reakcia na vložku. ..malo by sa to upokojiť do pár dní, mám to za sebou 2

terka1409
autor
13. jan 2017

Momentálne ma upokojil Aulin od bolesti. dufam že to čo najskôr prejde zub ma bolel až týžden kým som sa odhodlala ist zubárovi. Ďakujem

terka1409
autor
13. jan 2017

@mimibb Momentálne ma upokojil Aulin od bolesti. dufam že to čo najskôr prejde zub ma bolel až týžden kým som sa odhodlala ist zubárovi. Ďakujem

levandullka
13. jan 2017

Ta bolest je po takomto "zakroku" normalna, mna to bolelo viac ako pred navstevou zubara, no na druhy den uz bolo dobre 🙂. Ak chces byt kludnejsia radsej zavolaj, ale ono to potrebuje chvilku lym sa to ukludni...
Drzim palce aby bolo dobre 🙂

denjelka
13. jan 2017

ja som na tom podobne.tiez mi vcera vrtali, kvoli neznesitelnej bolesti a zistili zacinajuci zapal nervu. Tak mi tam dali umrtvujucu vlozku /mysim ze depulpin), a zub zavrel. Dnes to tiez boli,ale zabral ibalgin. no neopuchla som ani nic tak to beriem, ze je takato bolest po zakroku este bezna.Az by neustupovala do par dni,skus vyhladat pre istotu zubara. Mna na vyplnanie kanalikov objednal az o 3 mesiace

terka1409
autor
13. jan 2017

@denjelka tiež nemôžeš ani kusat ?

simca06022011
13. jan 2017

Je to normalne, necakaj zazrak, ten zub ta moze boliet este aj par dni. Mna tie liecive vlozky bolia vzdy a az kym ich nedaju prec. Ak nemas opuch niekde, nemas teplotu atd tak vydrzat. Ak ta to bude po par dnoch boliet, tak chod k zubarovi, alebo mu zavolaj a uvidis.

denjelka
13. jan 2017

No tipujem ze ti nedal liecivu vlozku ale tzv.umrtvovaciu,aby odumreli nervy v zube.ja na tej strane ani nejem,snazim sa na druhej.ale ked tak.normalne zavriem zuby,nie nejako silno velmi,tak to neboli.skor je to taka.bolest,ze citis ze sa tam nieco deje.ale vravel ze je to bezne,pokial neopuchnem alebo bolest nebude fakt ze nenormalna,tak nemusim prist.tak.snad to za par dni prejde.

terka1409
autor
13. jan 2017

Ďakujem za odpovede. Vložku som si musela "vyšpárať" nakoľko bolesť bola taká intenzívna ze som plakala schúlena v posteli.

terka1409
autor
13. jan 2017

@denjelka @simca06022011 @levandullka @mimibb Ďakujem za odpovede. Vložku som si musela "vyšpárať" nakoľko bolesť bola taká intenzívna ze som plakala schúlena v posteli.

terez01
13. jan 2017

Vedela som ,ze to tak dopadne,dufaj ,ze neopuchnes do rana. Mala si ist za nim ako som pisala.. Ja som ZL

ewka1
13. jan 2017

mam kamaráta zubára a hovoril mi, že zub po daní vložky nesmie bolieť... ja som tiež doma trpela a ked som dosla k nemu, tak ma skoro prefackoval, že som mala hned prísť... držím palce nech bolesť ustupi... ☹

alias313
13. jan 2017

@terka1409 mala som presne to iste..po zavreti som si to musela vecer vysprtat,lebo by som sa zblaznila od bolesti...potom mi vybrali nervy a chodila som doost dlho na cistenie...vycistil,zatvoril vlozkou,alebo jemnou vrstvou,s tym ze sme sa dohodli,ze ak ma to bude boliet,bud si to vysprtam sama,alebo pojdem na pohotovost nech mi to otvoria..a takto som fungovala asi pol roka..nemohol mi spravit skor korenovu vypln,kym to nebude ok so zavretym zubom s vlozkou..vravel,ze obcas sa to stane,ze liecenie je taketo zdlhave,ale nastastie uz mam spravenu korenovu vypln,zachraneny zub a koniec bolesti.ale trvalo to..😕😉

terka1409
autor
14. jan 2017

No zub stale boli. Je to taká tlmená bolesť. Tak uvidíme co zajtra.

denjelka
14. jan 2017

@terka1409 ja tiez premyslam ci zajtra predsa neskocim na pohotovost. Dako sa mi to nepozdava, uz pri silnejsom zahryznuti tiez kus zaboli. a hlavne mam okolo dasna akoby kusok krvave. zub ma ani tak neboli ako skor kost. na nervy :(

terka1409
autor
14. jan 2017

@denjelka mam to podobne. Mam pocit že už ma bolí cela kosť dolná. Zapálene okolo zubu a už aj vedľajšieho. Kusat stale nemôžem. Pondelok tam budem musieť ist. Stale sa tlačíme tabletkami. :'(

1medvedik1
14. jan 2017

@terka1409 síce som niečo podobné zatiaľ nezažila. Ale radšej choď čím skôr ku zubárke, lebo priateľova mamina mala podobné problémy nedávno, a zubárka jej dala vložku, no ju to bolelo, brala ibalginy lebo ju to riadne bolelo.. Chcela nech jej ten zub vytrhne, ale nevytrhla jej ho tak šla na pohotovosť, kde jej dokopy nič nepovedali.. Nakoniec dostala z toho zápal, mala antibiotiká, a mali jej ho trhať v narkóze. No našťastie jej ho vytrhli bez narkózy..
Choď k zubárke a povedz jej ako to bolí, nech s tým niečo robí, aby si netrpela, lebo to nemá bolieť. Ideš k zubárke aby ti pomohla a nie aby si trpela! Veľa šťastia 🙂

kikaaa121
14. jan 2017

Ja som sa takto trápila pred rokom nakoniec mi vložku vybrali na pohotovosti a musela som ísť na vybratie nervu a korenovu výplň netreba to podceňovať lebo môžeš prísť takto aj o zub radšej včas ísť k zubárovi nech to rieši

ukulela
14. jan 2017

@terka1409 ked si si do toho zasahovala a vlozku ako pises vysparala, ak je niekde v okoli zubarska pohotovost este, pidli tam. v sobotu mozu byt do 14.00 mozno - ako kde ... laebo ak to mas otvorene, tak aby sa ti tam nieco nezanieslo do pondelka ...

denjelka
17. jan 2017

Dievcata, ako dlho boli ta umrtvuja vlozka v zube? uz je to 5 den. Bola som s tym dnes zas u zubara,ale tvrdi, ze je to v poriadku, a len mi obrusil tu plombu na tom. Je to normalne ze aj 5 dnoch je to bolestive?

denjelka
17. jan 2017

@terka1409 ako si dopadla?

naty081
17. jan 2017

ahoj, ja som tiež mala podobný problém, ale našťastie mi to urobil dobre, takže som nemala potom žiadne bolesti...ale dôrazne ma upozornil, že ak by to bolelo, tak treba OKAMŽITE prísť...takže neodkladaj a ASAP späť...môžeš mať potom ešte väčšie problémy...

kikaaa121
17. jan 2017

Ja si myslím že záleží aj aká ta bolesť je ja som mala takú pulzujucu až a nepomáhali ani lieky od bolesti a vtedy som už utekala k zubárovi lebo bolo zle
Ale už 5 deň to už tiež by sa na to mal pozrieť

denjelka
17. jan 2017

No ja som aj bola u neho dnes ale len pozrel a obrusil kus tu plombu ale ze ta bolest vraj ustupi. No ale neviem ci ustupuje.ako je to taka bolest raz tupsia raz to pichne.taka.dotierava.akurat ze stvrtok ma caka operacia zubu mudrosti a potom to potrva kym mi daco budu vediet robit..:(

terka1409
autor
17. jan 2017

Dnes som bola u neho aj ja. Dve noci som nespala. Bez liekov na bolesť po každých 7 hodinách by som nedokázala žiť. Tie všetky ihličky ktoré použil a ktoré som videla že bude používať bez umŕtvenia.. myslela som že odpadnem. Vložku mi samozrejme vybral, robil snímky a zub mi krasne bez umrtvenia a bolesti spravil. Chcela som tak rýchlo odtiaľ uz konecne odísť ze som ani nezaregistrovala čo mi vlastne robil. Z všetkých tých článkov ktoré som čítala mi pravdepodobne čistil kanáliky. Možem s trochou strachu povedat zub ma konecne neboli. Uvidím ale čo zajtra. Dúfam že bude len a len dobre 😊 @denjelka ak by som tu bolesť mala prežívať ďalej asi by som si ho uz asi aj sama vytrhla. Skús behnut na zubnú pohotovosť. Alebo tam iba zavolať a skúsiť sa popýtať co pomáha. Samozrejme mne pri odchode povedal ak vložka bude boliet musí ist von a nechať zub otvorený .

simca06022011
18. jan 2017

Inak... viete mi niekto povedat na co su tie vlozky dobre vlastne? Sestre takto orapvovali predne zuby horne oba, vlozkovali - vybrali lebo napuchla, bolesti stale atd... takto dookola, nakoniec ju poslali tie zuby na chirurgiu vytrhnut po skoro ROKU (!!) co behala iba so zubami. Chirurg sa chytil za hlavu, vlozku vyhodil, vycistil, zaplomboval a vybavene, viac ju to nebolelo.. hm.. za jednu navstevu... Tak sa skepticky pozeram na taketo veci. Ja som tiez mala v jednej stolicke a bolelo ma to ako som pisala az kym ju nevymenili. Sice nie tak ze by som nespala ale bolelo.

22anjelik4
29. aug 2017

Dobry den chcem sa spytat bolel ma zub taky tlak otvoreny bol bolelo raz aho a raz nie bol som na pohotovosti dali tam niejaku bielu vlozku prestalo sriska ustupilo moze na to rozboliet znovu som zufali nech sa to nevrati ake skusenosti mate