Výber receptu bez kartičky poistenca

chrobacik41
13. jan 2021

Ahojte žienky! Idem sa opýtať, moja sestra je v karanténe. Lekárka jej predpísala lieky, ja jej pôjdem pre ne. Ale nemám jej kartičku poistenca ( je to e recept) mám len jej rodné číslo. Myslíte že mi tie lieky vydajú bez kartičky poistenca len keď nadiktujem to rodné číslo? Nemám auto tak by som.musela ísť peši k nej 2,5 km tam a naspat do lekárne a znovu za ňou jej odniesť lieky. 😶

deti95060810
13. jan 2021

bežne tak vyberám lieky....len na rod. číslo a bez kartičky poistenca...

chrobacik41
autor
13. jan 2021

@deti95060810 dakujem za inf 😊

simsalabim
13. jan 2021

@chrobacik41 pre istotu nech ti ju odfoti a posle, ak natrafis na niekoho menej ochotneho. Ale bezne davaju len na rodne cislo.

chrobacik41
autor
13. jan 2021
vamajka
13. jan 2021

@chrobacik41 staci r.c.

babovka2321
13. jan 2021

A to vyberate na r.c. svoje lieky, prípadne svojim detom, alebo aj niekomu inemu? Mojmu manzelovi odmietli dat moje lieky na predpis, aj ked mal moju karticku, tak som musela ist po ne osobne, aj ked mi bolo na umretie. Verim, ze je to jednoduchsie, ked aj pacient aj "vyberajuci" su rovnakeho pohlavia, kedze OP nekontroluju. Len by ma zaujimalo, ci to je realne dovolené alebo nie. Mna tym vtedy poriadne nastvali. Este som prisla osobne do tej lekarne na to, aby mi povedali, ze prave tie lieky ani nemaju.

lucinka1988
13. jan 2021

@chrobacik41 ano, stačí rodné číslo

ibrunova
13. jan 2021

Vysvetli, že sestra je v karanténe, veď ona by sa práve nemala motať, snáď to pochopia.

lucka_ke
13. jan 2021

asi záleží od konkrétnej lekárne, veď to by som si mohla teoreticky vybrať lieky na kohokoľvek koho rodné číslo poznám... nemali by dať bez kartičky

aurorastone
13. jan 2021

@babovka2321 úplne v pohode rodine mame babke otcovi, priateľovi aj kolegyni som vyberala, odjakživa co si pamätám, vždy mi dali bez problémov a to vo viacerých mestách na SR, a dokonca mamina kolegyňa zhanala a vyberala som jej v úplne inom meste a to boli nejaké chemoterapeuticke lieky, ktoré v ich meste nemali a súrne ich potrebovala a tiež som mala len rodné číslo na ňu a v pohode.

elizabet173
13. jan 2021

@babovka2321 bez problemov som vzdy vybrala na rc

luciannka83
15. jan 2021

@lucka_ke rodne cislo je osobny udaj, nemala by si sa mat ako k nemu ako dostat. A naco by ti boli cudzi lieky.

luciasveckova
29. dec 2022

@chrobacik41 áno ako píšeš staci rodné cislo

mimka2019
29. dec 2022

@babovka2321 ak to neboli lieky, ktoré sú silne návykové (napr. od psychiatra) tak by s tým problém nemal byť...vždy vyberám aj mame, aj bratovi aj manželovi atď. a nikdy s tým problém nebol

miskajulo
25. júl 2023

Podla zakona o lieku 362/2011 si POVINNA sa preukazat preukazom poistenca alebo obcianskym preukazom pri vybere ereceptu bez vyzvania farmaceuta. inak nemas narok na vybranie receptu a pre lekaren je to na pokutu. Slovaci su vynaliezavi a recepty sa kradnu alebo predpisuju na osoby, ktore o tom ani netusia.. Preto neviem preco hned sa hovori o "neochote" , ked vlastne vy chcete len obist predpis a vystavujete lekaren riziku pokuty. ved si odfotte preukaz mobilom, dajte si aplikaciu poistovne, poslite cez whats up..dnes je tolko moznosti..