Vypadávanie vlasov po pôrode

miroslava12345
29. sep 2018

Som 4 mesiace po porode a asi mesiac mi extremne padaju vlasy, najhorsie je to po umyti vlasov ale aj pri beznom cesani veeelmi padaju. Neviete mi poradit nejake dobre odskusane pripravky na vlasy. Uzivam aj vitaminy pre zeny pocas dojcenia. Budem vdacna za kazdu skusenost.

evulka2203
29. sep 2018

Ahoj, moj maly ma 10 mesiacov a padaju mi stale😢je to katastrofa, tiez beriem co mozem, kedze kojim.asi to skonci len ked prestanem kojit, ale to bude nadlho, kedze syn je zavislak

dorotka9819
29. sep 2018

Tiež mám rovnaký problém. Krásne rozpustené vlasy sú minulosťou. Mne sa zdá že menej padajú keď ich mám vo vrkoči (minimálne nelietajú a nie sú pohadzané všade po zemi). Skúsila som aj rôzne šampóny ale to nezaberalo. Teraz mi kaderníčka odporučila keratín plus samozrejme vitamíny

miroslava12345
autor
29. sep 2018

@dorotka9819. Ja pouzivam uz mesiac Vichy sampon cerveny, revalid tonikum, cele tehotenstvo aj po porode uzivam vitaminy pre tehotne a dojciace zeny a este som odskusala biohaar ale zatial nic nezabralo. Vlasy su vsade.Bojim sa, ze ostanem zachvilu plesata....

miroslava12345
autor
29. sep 2018

@evulka2203 Aj ja kojim a chcela by som kvoli malemu aj dalej, ale ktovie ci keby som prestala kojit by sa padanie vlasov zastavilo alebo aspon znizilo...

dorotka9819
29. sep 2018

@miroslava12345 tiež mám z toho obavy, malého zatiaľ iba dojčím (o pár dní bude mať štyri mesiace)
Určite je to spôsobené aj stresom (ja som prvorodička takže všetko pre mňa nové). Musíme len veriť že to časom prejde. Rozmýšľala som aj nad nejakým zábalom, ale myslím že je to len dočasné riešenie pokiaľ budeme dojčiť.
Plus ešte začína zima kedy sú vlasy podstatne suchšie, strácajú "zdravie" zo slniečka.
Ale ten keratín by som možno skúsila. Nehovorím že to neviem ako pomohlo a už nevypadne ani jeden vlas, ale tak zredukovalo sa to na takú polovicu.

marion09
29. sep 2018

@miroslava12345 nebudeš plesata,neboj.treba vydržať,viem o čom píšem.ja som kojila do 1,5r dcérky,na vine sú hormóny a na tie šampóny či tinktúry veruze nezaberajú😀

miroslava12345
autor
29. sep 2018

Ja som uz druhorodicka ale po prvom porode mi vlasy nepadali a to som kojila 18 mesiacov. Ten keratin v akej forme (znacka)?

miroslava12345
autor
29. sep 2018

@marion09 citala som, ze pricinou su hormony, ale nikde som sa nedocitala ako ich upravit.... :(. Citim sa bezradne len cakat ze sa to upravi same... Aj ked su tie pripravky a vitaminy asi vyhodene peniaze - uz len pre ten pocit ze nieco pre tie vlasy spravim, aby sa to napravilo...

danula.ch
29. sep 2018

@miroslava12345 padať asi neprestanu, kým nevypadnu všetky, ktoré by vypadli počas tehotenstva, ale nevypadli. Sú to hormony, aj to nevypadavanie cez tehu, aj vypadavanie po ňom. Jedine čo môžeme urobiť, je urýchliť rast nových vlasov

miroslava12345
autor
29. sep 2018

@dorotka9819 Prosim aku znacku keratinu pouzivate? Vyskusam ho asi...

miselkat
29. sep 2018

Hormony sa upokoja po siedmych mesiacoch, mne pomahalo menej caste umyvanie, necesat, nezehlit, pouzivala som vlasove vody z drogerie.

miroslava12345
autor
29. sep 2018

@danula.ch Citala som o tom, ale mne sa to uz zda byt privela.... Uz mam min.o tretinu menej vlasov ako som mavala, a to som sa uz dala ak nakratsie ostrihat, vlasy si nefenujem, nezehlim a snazim sa ich co najmenej cesat a zatazovat...

kallanchoe
29. sep 2018

Myslim ze,vitaminy,sampony,vodicky......nic nepomoze.Su to naozaj hormony....Treba len pockat kym sa to upravi.Mne padali vyse roka.(dojcila som. 1.5r.) myslela som,ze mi na hlave nic neostane.Skusala som vselico,nic nepomahalo.Mozno trochu sa to zmierni,neviem.Ale potom mi zacali rast nove vlasy a za dalsi rok uz mam naspat dlhe huste vlasy ako som mala prdd porodom.Upravi sa to len to je proste tak,treba dat tomu cas.vlasy narastu.😉 Za vsetky tie produkty,doplnky vyzivy to boli u mna len vyhodene peniaze....efekt sa rovnal nule

mishkamishka
29. sep 2018

Ahojte, ja som kojila vyse dvoch rokov, vlasy mi padali cca pol roka az rok po porode a veru, mala som pocit, ze ostanem presata, cez ofinu mi presvitala pokozka, cele chuchvalce sa nam valai po zemi, vysavat som mohla denne len kvoli vlastnym vlasom. dalo sa to samo potom do poriadku, nebrala som na to nic ani ziadne specialne sampony. chce to len cas, spravi sa to, nebojte. nebolo to naviazane ani na dobu kojenia.
teraz som druhy krat tehotna a po zhustnuti vlasov v prvom trimestri znova pomaly plesatiem, ale uz to ani neriesim, len mi lezu na nervy moje vlasy vsade napadane...

danula.ch
29. sep 2018

@miroslava12345 tretina, to je ešte dobre 😉

miroslava12345
autor
29. sep 2018

Zienky dakujem za Vase odpovede...potesilo ma, ze v tom nie som sama, lebo ma uz prepadava zufalstvo...hlavne ked si cesem vlasy po umyti... Ostava mi teda len dufat, ze to casom prejde a neostanem plesata..

miroslava12345
autor
29. sep 2018

@danula.ch tretina ale za 1 mesiac... co bude ale dalsie mesiace..

ja_bb
29. sep 2018

Myslim,ze najdolezitejsia je strava - zacat to riesit zvnutra, zvonku - geliky a srandy, to skor ako nejaky bonus 🙂 Ked som skoncila kojenie, nepomohlo (nechcem kazit radost). Ja som sa s tym nejak zmierila, neriesim to, mozno len taka recnicka otazka - Zmeni sa cele fungovanie tela (aspon u mna sa deju veci,co som predtym nemala,nepoznala :/), mozno aj vypadavanie vlasov je dan za nase poklady <3

danula.ch
29. sep 2018

@miroslava12345 chápem, ale neboj, dorastu nové 🙂

miroslava12345
autor
29. sep 2018

@ja_bb samozrejme moji 2 syncekovia su pre mna bezpochyby to najcennejsie ❤ a velmi sa z nich vytesujem 😍, no aj tak nas zeny zamrzi ked prichadzame tak velmi o vlasy.. :(

nickpick
30. sep 2018

Skus sampon Alpecin, predavaju ho v DM, v lekarni sa spytaj na Vlasove hnojivo a lopuchovu vodu, minimalne zmiernia vypadavanie vlasov.

katy1781
30. sep 2018

Ahoj mne velmi pomohol Babe sampon z lekarne stoji okolo 12e ale ozaj pomohol myslim ze je to original pre ze zeny po porode

katy1781
30. sep 2018

A inac mne tie vlasy nedorastli a ani nezhustli jedine prestali tak strasne vypadavat ta neviem treba skusat

tatianaba
30. sep 2018

Nepomaha nic,su to len vyhodene peniaze. A ani to nesuvisi s kojenim. Ja som 5 mesiacov po porode,nekojim,ani som nekojila a vlasy mi uz dva mesiace padaju velmi. Tak len cakam.

suzie28
30. sep 2018

@miroslava12345 nepomôže nič ... treba len počkať a vlasy sa spamätajú ... mne vypadávali až celých 12 m od pôrodu ... a vo veľkom ... už som sa Bála že to neprestane a prídem o vlasy .. ostali mi dosť riedke vlasy a to som vždy mávala dlhé husté vlasy... no po roku sa začali spamätávať aj keď stále dosť ich vycesavam ale už menej a už vidím aj nové pramene ktoré mi rastu zo spodu ... takze žiadne prípravky a ani nič iné nepomôže .. to sú len zbytočne vyhodené peniaze ... vlasy treba dať do drdolu ( aspoň ja som to tak robila a by som zamaskovala riedkost 😂) a treba počkať ..

malinajahoda
30. sep 2018

@miroslava12345 s kojenim to nesúvisí. Ja som nekojila a vlasy si mi padali také 3 mesiace. Bola som nešťastná z toho 😭. Doslova mi ostávali v ruke, keď som si hrábla do vlasov. A keď som sa cesala, tak ostávali v kefe. Ešte som mužovi vravela, že kebyže si nechám všetky vypadane vlasy, tak sa dá z toho s prepáčením parochňa vyrobiť. Myslela som si, že to súvisí s pôrodom. Nepoužívala som nič na to. A ani nič by nepomohlo. Je to celé o hormónoch. A teraz už je to v poriadku. Vlasy sú v stave ako pred pôrodom. Chvalabohu.

smoni
30. sep 2018

@miroslava12345 farbite vlasy?

angela85
30. sep 2018

To je to ze pocas tehotenstva vlasy skoro vobec nepadaju a minimum mastia. Potom po porode zacnu padat hlavne tie,co nevypadli a mali. Aj som sa dala ostrihat,aj som brala mozne nemozne a vypadali mi tak ze mi az pokozka presvitala,casom to bolo lepsie ale uz nie ako predtym. Teraz sa hrozim toho co bude po tomto porode. Asi budem musiet od zaciatku brat vitaminy na podporu vlasov,alebi zacnem nosit ciapku

miroslava12345
autor
30. sep 2018

@smoni pocas tehotenstva som si nefarbila no po porode som si uz "potrebovala" zamaskovat sediny, tak som si nafarbila - a asi to bola chyba kedze potom zacali padat.....

dorotka9819
30. sep 2018