Vyradenie od všeobecného lekára a PN

mauduska
5. dec 2023

Ahojte, chcem sa spýtať, či je možné dostať PNku, ak je človek práve vo fáze prechádzania od jedného všeobecného lekárovi k druhému. Manžel bol k 30.11. vyradený od predchádzajúceho lekára, 1.12. nestihol priniesť zdravotnú kartu k novému a cez víkend ochorel. Včera bol v robote len pol dňa. Dá sa mu v takomto prípade nejako vypísať PNka a mne OČR?

Vďaka.

mauduska
autor
5. dec 2023

Ešte mi napadlo, obvolala som aj starého aj nového lekára, na oboch miestach nás odmietli s tým že už, resp. ešte nie je ich pacient.

januska12323
5. dec 2023

1.12. Mal ísť k novému podpísať preradenie nemusel čakať na kartu. Teraz oficiálne nemá lekára.

mauduska
autor
5. dec 2023

Jemu dali na konci novembra do ruky kartu, že si ju má preniesť do novej ambulancie sám.. V novej mu povedali, že má prísť s kartou.

Je mi jasné, že teraz v podstate nemá lekára, ale je poistený, dlho zamestnaný.. to naozaj kvôli štyrom dňom bez všeobecného nemá nárok na PN?

tinkavvv
5. dec 2023

@mauduska vsak nech dnes nabehne s kartou k novemu lekarovi...

mamina7070
5. dec 2023

sak k novemu mal ist este predtym a len podpisat dohodu s datumom od 1.12

tak nech skusi ineho lekara potom
alebo nech navrhne ze si zaplati ako samoplatca

januska12323
5. dec 2023

Neviem kto môže napísať PN v tomto prípade. Pokiaľ viem nový lekár berie vždy od prvého v mesiaci. Takže až 1.1.bude u toho nového ak teda podpíše u neho zmluvu.

simca06022011
5. dec 2023

@mauduska robi sa to tak, ze u noveho sa podpisuju papiere SKOR ako donesies kartu... ten dava aj vymenny listok, na kartu alebo si vyziada sam kartu od byvaleho lekara. A potom sa riesi karta. Od dalsieho mesiace je uz pacient prehodeny... viditelne ti lekari nestoja za vela ani jeden, ked nevedia zrealizovat normalne jeden prestup

viky173
5. dec 2023

@januska12323 Nie je pravidlo, ze lekar musi zobrat od prveho, resp. vie nahlasit noveho pacienta aj spatne. Ja som to tak riesila, ked som uz davno pracovala, ale este stale som bola zahlasena u pediatricky 😀 Jedneho dna som ochorela a potrebovala PN, tak som rano zaklopala u obvodneho, ktoreho som si vybrala, ci by ma vzal a na otocku som mu potom priniesla aj kartu od pediatricky. A nebol to 1. den v mesiaci.

martul
5. dec 2023

@mauduska a bol dohodnutý s novým lekárom, že k nemu prechádza? Podpísal s ním zmluvu od 1.12.? Lebo ak áno, tak mu musí nový lekár vypísať PN, to že má priniesť zdravotnú kartu od toho to nezáleží.
Ak nepodpísal zmluvu tak bez lekára bude celý mesiac, nie len 4 dní.

h2
5. dec 2023

Ale veď na to, aby mal PN-ku, ak tak spravidla musí ísť k lekárovi na vyšetrenie. Tak nech ide rovno s kartou. Ak je od 1.12. pacientom nového lekára, ktorý tým pádom zaňho poberá poplatky, tak mu musí tú PNku dať.

ibrunova
5. dec 2023

Mne kedysi povedali, že vždy po podpise zmluvy s novým lekárom budem u neho až od 1. nasledujúceho mesiaca. Takže tam mal ísť ešte v novembri. Je to blbá situácia, asi by som skúsila kontaktovať poisťovňu, čo v takomto prípade.

janinah
5. dec 2023

Opýtať sa v jeho zdr.poistovni čo máte robiť..ak neuspejete tak to riešiť dovolenkou.A tebe načo očr?

suzitok
5. dec 2023

A este je otazne, ci mu dajú spätne PN, teraz aj okolo toho sú vraj problemy, odkedy sa to riesi elektronicky..
Ja som pri zmene lekara bola u neho fyzicky 6-eho v mesiaci a vedel ma prihlásit u seba od 1-ého pozadu, karta tam vobec nebola, dosla az niekedy koncom mesiaca, cize ku karte prechod viazany nie je

martul
5. dec 2023

@h2 nedá mu PN ku už žiadny doktor, spätne sa PN nedá vypísať.

h2
5. dec 2023

@martul Ale on nepotrebuje PNku spätne. Veď včera bol v robote. Tak dnes mal ísť k lekárovi aj s kartou a mohol mať PNku od dnes.

martul
5. dec 2023

@h2 ok, tak sa ospravedlňujem, ja som to pochopila tak, že od 1.12.

taktotedanie
5. dec 2023

@mauduska dovolenka

mogaa
5. dec 2023

a prečo nešiel hneď s kartou k novému lekárovi ? spätne mu PN nedá nikto

mauduska
autor
5. dec 2023

@janinah OČR sa nevzťahuje len na deti, ale aj na manžela. Keď ma horúčky 38, 39+, tak ho nenechám samého doma, nech tu odpadne, keď si napr. pôjde spraviť čaj..