Zápach z pošvy

miska743
12. feb 2013








môj problém spočíva v tom,že mi z pošvy zapácha ako po rybách.naozaj smrdím!len mi nepíšte ,že sa mám častejšie umývať,,nakoľko som zvyknutá po každej potrebe umyť sa /doma:sadnem na vaňu a sprchnem.../alebo použiť navlhčené vreckovky/pampers/. na gynekologické vyšetrenie ma prosím neposielajte,neviem si predstaviť,že tam zahlásim niečo také.musí existovať liek dostupný v lekárni,preto prosím o názov lieku a radu ako v budúcnosti predísť pod."ochoreniu" veľmi sa teším na odpovedˇ..veľa zdravia všetkým..pa-pa

weverka11
12. feb 2013

Kokso ale to moze byt nieco vaznejsie... Ako su rozne tabletky na vyrovnanie mikroflory v posve a su volne dostupne nejak na F sa volaju treba sa spytat v lekarni... Ale to je normalne ked to povies lekarovi paneboze... Moze ist o nejaku mykozu najskor a neliecenie takychto banalit moze viest aj k neplodnosti...

zuzi0911
12. feb 2013

@miska743 nejaka mykoza zapal,treba ist na vysetrenie po pripade sa opytat v lekarni na nejaky pripravok

zalka
12. feb 2013

@miska743 Hm... máš zápal v pošve, to treba antibiotikami liečiť, a tie Ti predpíše len lekár. V lekárni ich na voľno nedostaneš. Tak šupom zajtra do dr. A gynekologovia to berú normálne.

sanide
12. feb 2013

Najlepsie by bolo ist k dr., ale ked nechces, skus Rosalgin, za par dni by to mohlo byt ok. 😉

dafy
12. feb 2013

@miska743 určite chod ku gynekologičke ved ona také prípady musí mať mnoho musíš sa premoct hlavne kvoli sebe 😉 aj ja si myslím ze to vyzaduje antibiotika 😒

slady
12. feb 2013

no jasne, to poznam, fakt chod k doktorke, nebude si mysliet ze je to divne ani nic ine, je to uplne bezna infekcia, ciste sardinky 😀 fakt bezkaj, je to klasika, vsetci lekari to poznaju a nikto sa ti nebude smiat 🙂

dafy
12. feb 2013

@miska743 a cítiš iba ten zápach?,alebo ta aj svrbí a štípe z o spodu??

zmrzlinkams
12. feb 2013

@miska743 možu to byť kvasinky alebo aj iny zapal a len tak kupiť nejaky liek na to hm to asi bude problem lebo väčšinou su to lieky čo obsahuju ANT a tie su len na lekársky predpis.
ja mam napr. problem s kvasinkami a ked citim že ma dole poštipkava tak si natieram fungicidom ale to to mam na predpis od gyn. a tiež to obsahuje ANT, ja to možem mať z liekov ale napr. aj s mydla alebo ineho parfumovaneho sprchoveho gelu a možeš sa umyvať kolko chceš niekedy časte umyvanie viac može uškodiť ako ked sa umyješ napr. raz za den ... preto ja osobne použivam mydlo na intymnu hygienu len tam dolu lebo mi može sprchaš uškodiť a to sa da normalne kupiť alebo ja mam cez oriflajm ... a napr. mne niekedy aj určity tym WC papiere vadi ked sa utriem tak už citim neskor take svrbenie a palenie tak sa osprchujem a natriem tym fungicidom no čo už niektore ženy su tam dolu haklivejšie a treba si davať pozor na dnesnu kozmetiku a inu drogeriu či prašok na pranie a pod.
ale može to byť aj zapal močovych ciesť ten zapach neviem ja taky nemam, može to byť unik moču alebo len samotny zapal, vyskušaj piť urologicke čaje alebo dobre su brusnice ale ja by som aj tak išla ktomu dr. lebo ten ti podla vyterov alebo možno aj bez nich bude vedieť najlepšie poradiť ... tak držim palčeky 🙂

ssussie
12. feb 2013

toto vyzera na zapal - skus femigel, rosalgin alebo nieco volno dostupne a ked neprejde, let ku doktorke

miska743
autor
12. feb 2013

dafy:citim zapach a biely husty vytok mozem sa umyt kolko chcem nepomaha nic ☹

bebe2013
12. feb 2013

@miska743 tak ja by som sa radsej pytala gynekologa, ako v preplnenej lekarni vysvetlovala lekarnikovi, aku mast potrebujem.

ssussie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zalka
12. feb 2013

@miska743
Jednou z najčastejších príčin zápalu pošvy je parazit Gardnerella vaginalis. Ochorenie nemusí vyvolávať nijaké príznaky, ale niekedy ho sprevádza svrbenie a biely, žltkastý alebo sivý výtok, ktorý páchne po rybacine.

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/4116616/zapal-posvy-vagi...

katka1981
12. feb 2013

Rozhodne chod ku gynekologoci, dam sem nejake linky, mozno tym pomozem aj inym zenam, kt. sa boja ist k dr.
Veľmi nepríjemný je zápal, ktorý spôsobuje Gardnerella vaginalis. Nesprevádzajú ho síce bolesti, ani svrbenie, či výtok, ale po pohlavnom styku je charakteristický prenikavý „rybí“ zápach. Ten sa vytvára po kontakte ejakulátu s pošvovým prostredím.
http://zena.atlas.sk/po-sexe-si-spravna-zena-od...
zadaj do googlu klucove slova a zistis co ta asi trapi. Takze sup k lekarovi, urobi ti ster, posle do labaku a nasadi ti liecbu, inu moznost nemas. A nestresuj sa, on sa s tym vo svojej praxi stretava urcite casto.

katka1981
12. feb 2013

Dievcata kvasinky nesmrdia! Ani kvasinkovy vytok. To mam dlhorocne odskusane.
Moze to byt Gardnerella vaginalis ako uz pisala zalka.

katka1981
12. feb 2013

@zalka, presne

och
12. feb 2013

@miska743 toto som mala aj ja, bola to hnusna infekcia a brala som Entizol aj vaginalne aj oralne, musel sa preliecit aj partner a nesmela som otehotniet bo Entizol je svinstvo co poskodzuje plod, mala som bakteriu Gardenela
Urcite chod k dr. Nie je to hanba si to mohla chytit bars kde aj na verejnech zachodoch ci bazene, skore uzdravenie

ena1903
12. feb 2013

@miska743 Doktori su fakt zvyknuti na vselico. Poznam osobu, ktora mala velmi podobny problem, trvalo to tusim az tyzdne a stale sa to zhorsovalo - aj vytok aj zapach. Tiez jej to bolo blbe, ale isla ku gynekologovi - a ten jej na jej obrovsky sok vytiahol zvnutra stary zabudnuty tampon od poslednej menstruacie. Doteraz nechape, ako sa to mohlo stat - ako si clovek zabudne vybrat tampon? A aj s nim mala sex a bolelo to, ale nevedela preco. A ked sa tam doktorovi od hanby skoro zlozila, ten ju so smiechom utesoval historkami o tom, co vsetko uz zenam vytahoval z posvy. Ze vraj vrchol bola stara pani, ktorej vyberal vrchnak z dezodorantu! Vysvetlenie? Vraj nanho spadla! 😀 Takze tvoj problem urcite nikoho neprekvapi, neboj a chod to vyriesit, lebo to bude horsie.

slady
12. feb 2013

@ena1903 si mi pripomenula historku mojho ex, ktory chodil praxovat do spitalu a pri jednej prilezitosti sa zucastnil "zakroku" pri ktorom vyberali dakemu chalanovy z analneho otvoru sachovu figurku - tiez na nu vraj spadol 😀 ludia su zvlaaastni...

dafy
12. feb 2013

@miska743 no vidíš dievčatá zistili tvoju diagnozu 😀 a teraz zajtra šup k lekárke...poprípadne sa zajtra zo spodu naparfemuj ked sa tak hanbíš ze to bude cítiť 😉 čím skor pojdes tým skor sa toho zbavíš 😉

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ena1903
12. feb 2013

@slady 😀 😀 😀

katy1979
12. feb 2013

@miska743 jej to poznam aj ja. Na to mi predali v lekarni canesten tabletu. Dokonca mi ju predaval lekarnik ktoremu som vysvetlila o co ide. Hanba nehanba zabralo to velmi rychlo. Skus a ak nezaberie tak smer gynda

acer11
12. feb 2013

rozhodne kontaktuj rybársky zväz aby určili o akú rybu sa jedná 😀

stanislava2
12. feb 2013

@miska743 určite k lekarovi vobec to nie je hanba na to su tu pre nás gynekologovia.Ak bude treba prelieči aj tvojho partnera aby ste si to neprenášali jeden druhemu.

kattrin5
13. feb 2013

Ahoj aj ja som to kedysi mala normalbe som citila sama seba, dostala som na ro cipky od lekarky a po cca tyzdni preslo, enosit ziadne tanga a len kvalitne bavlnene pradlo,mne sa to uz nevratilo

stanislava2
13. feb 2013

@miska743 ešte čitam že sa po každej potrebe osprchuješ.Tvoje ochorenie je aj dosledkom prehnanej hygieny.Prostredie v intimnych partiach ma byt kysle ak ho neustalym umyvanim odstranuješ si nachylnejšia na infekcie a zápaly.Ja po bohatých skusenostiach z kvasinkami nepouživam žiadne ani intimne mydla sprchujem sa žiadne kupanie treba si dat dietu od sladkého nosit bavlnené spodné pradlo ....

slady
13. feb 2013

myslim si ze prehnana hygiena je tu dosledkom ochorenia, ci? a ja som brala take oranzove tabletky na to, aj partner.

bodka13
13. feb 2013

@miska743 aj prehnaná hygiena škodí 😒 častým umývaním si zničila prirodzenú mikroflóru 😉 takže lekár ťa neminie - pomôžu ti čípky a úprava stravy a hlavne neumývať sa po každej potrebe,parfumované vlhké obrúsky by som vylúčila úplne
Tiež som sa takto dopracovala pred pár rokmi k takémuto problému - umývanie "zo spodu" som mala povolené 1x denne : jeden deň čistou vodou a druhý deň intimgelom z lekárne ,ďalej vylúčiť cukry a biele pečivo 🙂

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz