Zápal prínosových dutín a alergia. Ako ďalej?

patapuf19
4. máj 2012

Som alergik, mám zápal prínosových dutín a aby toho nebolo málo, tak mám aj krivú nosnú priehradku. Pred 2 rokmi som bol na krčnom vyčistili mi nos a predpísali Levocetirizin a Nasonex. Pri otázke na, ako dlho som dostal odpoveď , že na vždy. Moje problémy to však nerieši a zapchatý nos, problém s dýchaním a alergia pretrváva. Mám obavu, či dlhodobé užívanie týchto prípravkov nemôže mať negatívny vplyv na zdravie.

latvia
4. máj 2012

@patapuf19 nuz, prihradka by mala byt na svojom mieste jedine po operacii, ak dlhodbo uzivas antihistaminika a kortikoidy do nosa a nepomaha ti to, zrejme mas aj hypertroficku sliznicu v nose - sliznica ti opucha a nezaberaju na to ziadne lieky, okrem tych klasickych nosovych sprejov ktore sa nemaju dlhodobo uzivat. ja som na tom uplne rovnako, az na to, ze prepazku mam normalnu. idem na operaciu, pri ktorej sa opuchnuta sliznica popali, a vytvoria sa chrasty, ktore neskor odpadnu.sliznica tak bude tensia a bude sa ti lahsie dychat.ja teda v to dufam. pri tom sa da aj urobit operacia nosovej prepazky, narovnaju ti ju. viac info ti da @strapco13 , je ORL dr.