Zápal stredného ucha, jemné pískanie a šum

gabika9878778
5. nov 2022

Ahojte mám už asi 4 deň zápal stredného ucha. Bolesť pomaličky prechádza po ATB SEM TAM MA EŠTE ZABOLÍ. Však začalo mi včera šumenie a pískanie (jemne) v uchu v ktorom mám zápal. Myslite že to prejde samo po vyliečení ? Máte nejaké skúsenosti ? Ako tomu pomôcť ? Ďakujem😟 skúšam aj burow kvapky. A samozrejme kvapky do nosa

jaskolka
5. nov 2022

Je to možné, zápal odznieva dlhšie, kým sa ti úplne vstrebe ta tekutina, tak to môže trvať aj mesiac, a môžeš aj horšie počuť. Burow kvapky ti nepomôžu, problém je za bubienkom, takže hlavne ten nos udrzuj priechodný, kvapky, spreje. Zrejme máš aj kontrolu na orl po dobrati liekov.
Na kontrole to pískanie a šumenie určite spomeň.

nikdenikto
5. nov 2022

Preslo mi to po cca týždni, tiež som mala piskanie a praskanie. V tom uchu som už ani nepočula slová ale ako keby niekto vytukaval na tlacitkovy telefón 🙈 neviem to opísať.

gabika9878778
autor
5. nov 2022

@nikdenikto hej ja ako keby som počula úplne ticho… tiež to neviem ani k čomu prirovnať ten zvuk… ako keď horák ja oeci je zapnutý … 🤦🏼‍♀️☹️🤣

nikdenikto
5. nov 2022

@gabika9878778 hlavne ako sa písalo vyššie, dôležita nie je ani tak liečba samotného ucha nejakými kvapkami ale hlavne nos aby nebol upchatý + teda vybrať tabletové antibiotiká, mne dali k tomu aj Clarinase