Zapálený nerv - boľavá chrbtica

terezia001
24. okt 2023

Ahojte
Rozhodla som sa poradiť a podeliť s mojim zdravotným problémom nakoľko to trvá už dlho a neviem ako ďalej ako by ste poradili vy
Na začiatku augusta mi začal problém s chrbticou (konkrétne krčnou) ktorá začala cela boliet no hlavne za krkom :( mala som problémy kvôli tomu aj s konzumáciou a dosť som schudla…okrem toho prišlo aj točenie hlavy,oslabené končatiny atd asi poznáte
Začala som to riešiť aj zo svojou obvodnou lekárkou a ta mna poslala ku ortopédovi 🙂 následne sa urobil Rendgen chrbtice s ktorého sa zistilo že môžem mat buď posunutú platničku na krčnej alebo zápal..keďže ortopéd nevedel presne bolo mi povedané že sa mám objednať na Magnetickú…termín mám 27 novembra…moja obvodná lekárka zo Skalice pani Júlia zahnašova ale bohužiaľ stojí dosť za figu takze po nej človek nemôže nič chcieť lepšie keď tam ani nechodí…no teraz od pondelka som začala cítiť extrémnu bolesť na jednom konkrétnom mieste na chrbtici hneď pri lopatke…boli to cely deň a neviem či je to zapaleni nerv a termín mám až 27 novembra na magnetickej a k obvodnej idem 27 októbra lebo mna bude vypisovať s PN nejaké rady ako si do tej doby pomôcť ?

tamtamka26
24. okt 2023

zrejme tam máš nejaký útlak nervu, prípadne zápal alebo prechladnutie. tiež ma často bolí od krku popod lopatku. bola som na bankovaní a chalan povedal, že to tam mám tuhé ako kamene... možno by ti pomohlo rozmasírovať, ale keď už sa krúti hlava a slabosť končatín, signalizuje, že naozaj máš niečo horšie s platničkou. buď choď na pohotovosť, alebo počkaj na MRI, čo je ešte dosť dlhá doba a neviem, či vydržíš. alebo choď s výmenným lístkom k neurologovi, dá ti obstreky, alebo infuzie....

terezia001
autor
24. okt 2023

@tamtamka26 ahoj ďakujem za radu akože masáž mám každý deň pomaly od môjho čo mi naozaj veľmi pomohlo tie slabosti v končatinách teraz momentálne nepociťujem skôr len to konkrétne boľavé miesto na jednom mieste …u nás na pohotovosti je to hrozne…chcem vydržať do magnetickej ale uvažovala som aj nad neurológom v piatok idem ku obvodnej tak ju zrovna poprosím snáď mi dá ten vymeni lístok :/

tamtamka26
24. okt 2023

@terezia001 no je masáž a masáž. takú masáž, akú ti dá odborník, ti tvoj určite nedá. či má na to nejaký certifikát? na každej pohotovosti je to hrozné, ale keď chceš pomoc, tak nemôžeš pozerať na to, či je to hrozné, alebo nie. samozrejme, k neurológovi sú väčšinou niekoľko týždňové čakacie doby, tak sa na to priprav....

terezia001
autor
24. okt 2023

@tamtamka26 tak či onak asi momentálne teraz nič nevybavim môj partner nieje fizioterapeut ale viem ako som na tom bola predtým a ako teraz som rada že sa môžem najesť…na pohotovost úst zatiaľ nechcem pokial to nieje extrémne zle

tamtamka26
24. okt 2023

@terezia001 tak potom neviem, akú radu tu očakávaš...

zefyra
24. okt 2023

@terezia001 Tiež mam taky problém už dlhšie, tiež bohužiaľ chodím k menovanej dr a bolo mi povedané že si mám nájsť fyzioterapeuta a tým bol pre ňu problém vyriešený. Sama som išla na súkromnú neurológiu do BA, dostala som lístok na MR no termín mam až v januári. Tiež premýšľam čo dovtedy spravím.

terezia001
autor
24. okt 2023

@zefyra takze tiež máš na našu obvodnu rovnaký názor akože niesme jedine od každého počúvam same negatíva na ňu…mne povedala že to nieje take strašne ale že nemôžem ani jesť ani spat a vôbec fungovať ju nezaujíma teraz mna po mesiaci ide vypísať s PN tiež neviem ako to do novembra úplne vydržím nepomôžem si skôr

terezia001
autor
24. okt 2023

@tamtamka26 nemôžem ísť k fizioterapeutovi keď mi to tak povedal ortopéd on sám úplne nevie čo tam mám preto mna poslal na magnetickú a ja s tým nebudem riskovať že mi fizio ublíži ešte viac

zefyra
24. okt 2023

@terezia001 áno, bohužiaľ som k nej prešla od Dr. Fischera ktorý išiel do dôchodku. Čítala som že zmeniť ju môžem až po polroku. Tiež už na ňu počúvam samé negatíva. Prosím ťa u ktoreho ortopéda si bola, tiež by som niekam išla. Ďakujem

lizatko1009
24. okt 2023

Momentálne už od leta ale posledný mesiac intenzívne po mne koluje nejaký zapal, lopatka, chrbtica, trpnu nohy aj ruky. Chodila som pred 3 rokmi aj viem, ze mam artrozu, 4-5-7 stavec tlačiaci na nerv a krčnú v blokovom postavení. Momentálne neviem nájsť neurológia ale odporúčam cvičiť, na chrbticu sa neumiera, plus magnézium a toto

lizatko1009
24. okt 2023

@zefyra kam na súkromnú? Ja co pozerám všade chcú len za dobrý deň 150e a kontrolu 110e.

zefyra
24. okt 2023

@lizatko1009 MUDr Traubnerova BA Agel Clinic, platí sa 40 euro, termín som mala do dvoch týždňov.

terezia001
autor
24. okt 2023

@zefyra tiež som mala Fischera 😀 vieš čo bola som v zdravotnom stredisku v Senici má take divne zahraničné meno ale môžeš sa u neho objednať online a termíny sú okamžite mne veľmi pomohol

terezia001
autor
24. okt 2023

@lizatko1009 ďakujem krásne určite kúpim lebo všetko je na predpis a nič poriadneho bez predpisu magnezium užívam od 16 plus B-komplex a zelezo bola som na krvi žiadny vitamín mi nechýba ale toto vyskúšam lebo už neviem čo mám robt

fobula
24. okt 2023

@terezia001 B12 máme dobrú skúsenosť z DM drogérie.. priateľ bral také ampulky (10ks asi 7-8€) a že jak nabitý energiou bol po nich ... Inak, nemáte niekde blízko akupukturu? K nám do BN pred asi 2r presťahovali prax.. a teda ja kojaca matka mám stále niečo preťažené .. a tiež keď ma seklo akutne,hneď som utekala tam napichnut, aby mi to povolilo. Cez lekárov som nikdy fyzické ťažkosti nevyriešila.. teda tie dlhodobé.. ani ortopéd (operovať) ani neurolog (lieky) vždy mi najviac pomohlo cvičenie a masáže (a teraz aj aku) samozrejme nevravím,ze niektoré veci netreba operovať.,ale takáto technika by vám mohla aspoň uľaviť,kým zistite viac.

terezia001
autor
24. okt 2023

@fobula akupunktúru tu nemáme a nemám s tým ani skúsenosť ako tak vidím neostáva mi nič iné ako vydržať do magnetickej a podľa nej mi ortopéd stanoví liečbu a môžem aj ja niečo s tým robiť