Zle zavedený zubný implantát

8. máj 2023

Ahojte. Pred rokom som si dala zaviesť zubný implantát. Zubár mi ho však zavŕtal veľmi vysoko a zasahuje až do prínosovej dutiny. Zistila som to tak, že som dostala silnejšiu nádchu a odvtedy má dutiny a pravá strana tváre stále bolí. Myslela som že mám problém so zubom tak som bola u zubárky. Tá mi urobila rentgen A hovorí mi že v implantát je zavŕtaný až do prínosovej dutiny. Chcem sa opýtať či sa s tým niekto stretol. Dá sa to odvŕtať alebo musí nanovo vybrať von ten implantát a zase nanovo navrtat? Ďakujem

andrejka1974
8. máj 2023

Mne sa implantát neujal a tak mi ho museli vybrať a všetko som musela absolvovať na novo ,takže tá to asi čaká

autor
8. máj 2023

@andrejka1974 sakra... Vďaka za info 🙂

autor
8. máj 2023

@andrejka1974 a mala si to aspoň v tej cene predošlého? Či si musela platiť znova?

stanulienkat
8. máj 2023

Daj to ako reklamaciu. Zober mu ukazat rtg snimok.

pribinak
8. máj 2023

Toto by som riešila ako reklamáciu, pochybil zubar, keď vsadil implantát tak vysoko

autor
8. máj 2023

@stanulienkat oki, akurát, že on mi potom aj robil RTG a tvrdí, z vidíte nieje to v dutine ešte. A sa mi aj zdalo, že je to na Tom RTG akosi vysoko. To len iná zubárka mi vraví, že veď to máte v dutine. Ja už som taká narušená na neho, lebo ani odtlačky dobre neurobil a musel to obrúsovat.

autor
8. máj 2023

@pribinak veď aj budem

reenie
8. máj 2023

tie zuby sa obrusujú..odltačky nie sú nikdy dokonalé.Na tvojom mieste by som si dala posúdiť ten implantát u iného dobrého chirurga,

andrejka1974
8. máj 2023

Vzali to ako reklamáciu čiže ja som to opäť platiť nemusela ,len ten čas sa mi predĺžil najprv museli vybrať potom sa rána musela zahojiť čo bol mesiac po mesiaci opäť vyberanie ďalších šesť týždňov čakať čo sa ujme a potom Danie zubu

kornelies
9. máj 2023

Autorka! Tvrdenie voci tvrdeniu. Mozes mat potvrdene cez XY inych zubarov, ze je to zavrtane vysoko, ale dolezite je, ako sa postavi k tomu zubar, ktory to robil. Ak neuspejes, caka ta este dlha cesta.

frantiska
16. máj 2023

Ak zle zaviedol implantat tak by to mal dat do poriadku a nezbavit sa zodpovednosti trvajte na tom aby ste neprisli o ostatne zubky ,ak nechce mal by vratit peniaze a chodte k inemu zubarovi a cim skor si to rieste ak sa vyskytne zapal moze byt uz neskoro.

autor
16. máj 2023

@frantiska ďakujem Vám. Akurát rozmýšľam, či to idem ešte riešiť. Totiž problém bol, len keď som mala silnejšiu nádchu. Prešiel mesiac a už to necítim.

andrea147
8. okt 2023

@andrejka1974 Ako a kedy sa ti prejavilo neprijatie implantátu? Ja ho mam mesiac , a doteraz vsetko, no a dnes trosku akoby opuch jemný, sliznica vysla na implantát a ked zatlacim,jemne ma to bolí..

andrea147
8. okt 2023
andrejka1974
9. okt 2023

To ja som bola na kontrole keď som mala ešte len sro mali mi nasadzovať ten zub a zistili pri rengene že sa mi neujal tak mi ho vybrali choď k zubárovi on sa ti na to pozrie a uvidíš čo ti povie

andrea147
9. okt 2023

@andrejka1974 A ked ti ho vybrali, dala si si potom druhy,inej značky,ci ako vlastne? A bola to ako reklamácia,ci si musela opäť zaplatiť?

andrejka1974
9. okt 2023

@andrea147 dali mi taký istý a bolo to v rámci reklamácie dali mi ho o kúsok ďalej ale najprv sa musela rána zahojiť čo je 6 týždňov a až potom mi ho mohli dat

andrea147
9. okt 2023

@andrejka1974 Mozem sa opytat,aku značku implantátu si mala , a kedy si si dávala robit,a ci si spokojná?

sinnovea1
4. feb 2024

@andrea147 tiež by ma zaujímala značka implantátu, vďaka

andrea147
5. feb 2024

@sinnovea1 Ja som si dala poradit od zubárov,a tí odporúčali Straumann,je najdlhšie na trhu.

janka1011
5. feb 2024

@sinnovea1 mňa sa napr.zubár vôbec nepýtal, akú chcem značku. Proste mi len nejaký dal a bolo. Myslím, že každý zubár, ktorý s tým robí tak má nejakú svoju overenú značku a skúsenosti. Nemusí to byť len strauman, ktorý je najdrahší.