Zlomenina V metatarsu - hojenie

denjelka
19. sep 2021

Ahojte. Chcem sa opýtať kto mal podobnú zlomeninu. Ako dlho sa vam to hojilo? Som dva a pol mesiace po zlomenine, chodim uz bez barli ale stále krívam, pri dlhšej chôdzi mám pocit ze chodím po klincoch. V pokoji je to nebolestive. Ako dlho ste boli PN? Ďakujem

michellemary
19. sep 2021

O štyri mesiace som bola úplne bez bolesti. Vydrž ešte.

denjelka
autor
19. sep 2021

@michellemary jasné, ja vydržím , len som mala v pláne od októbra ísť naspäť do práce, len si nejako neviem predstaviť takto vydržať 12 hodin lietať 😄

snehulak77
19. sep 2021

Fuha. Ja som po 6 týždňoch, keď mi dali sadru dolu bola oka. Kontrolný rtg bol v poriadku?

denjelka
autor
19. sep 2021

@snehulak77 aby som to upresnila, od zlomeniny som 2 a pol mesiaca, sadru mi dali dole pred mesiacom. Kontrolny RTG bol ok, len premyslam ze ja som tu nohu mala dva roky dozadu taktiez zlomenú aj z roztrhanymi vazmi, tak ci take viacnásobné zlomeniny sa nehoja horsie alebo co. Neviem, aj ja som myslela ze to pojde rychlejsie 🙂

snehulak77
19. sep 2021

@denjelka úf, tak to by mohlo byt. Alebo aj tie väzy. Moja mamina s tým bojuje stále, musela ísť aj na operáciu, tiež niečo roztrhnute. Skôr by som asi hľadala príčinu tam. Lebo zlomenina sa mne zahojila rýchlo a potom to nebolelo. Možno to chce viac času a nenamahat, ale nič nedáš za to, keď pôjdeš k lekárovi skontrolovať to.

ludus4
10. feb 2022

@denjelka Dobrý deň! prosím Vás, chcem sa spýtať ako ste na tom s liečbou zlomeniny MTT? Mám to isté, som už 2 mesiace od úrazu, noha pri stúpaní bolí, opuchá, podľa retengenu kosť sa zrástla dobre. Dlaha 9 dní, sadra 14, žiadne rehabilitácie. 3x rengen. Neviem či čakať, či zasa k lekárovi. Vyskúšané všetky masti a krémy. Ďakujem.

denjelka
autor
13. feb 2022

@ludus4 ahoj. Už je to v poriadku, po 4 mesiacoch od zlomeniny bolesť prešla úplne

mimanr
6. jún 2022

ahojte, mam rovnaku zlomeninu, povedali mi,ze este cca 3 tyzdne sadra, potom elasticky obvaz mesiac, ale nestupat.Da sa mat vtedy nejaka ciastocne naslapovacia orteza?Bojim sa,ze sa smyknem a na nechranenu nohu nechtiac stupim.Mali ste nejaku?Dakujem.

ela246
9. aug 2022

@mimanr ahoj prosim ako dlho si mala sadru?

mimanr
9. aug 2022

@ela246 ja som bola operovana, 2 tyzdne aadra,potom opka, potom 5 tyzdnov sadra

ela246
9. aug 2022

@mimanr och no dufam ze operacii sa vyhnem, ja to mam vraj len prasknute...no uvidim zajtra na kontrole🙈 dakujem za odpoved

slniecko174
7. sep 2022

@mimanr
@ela246
@denjelka dobry vecer mamicky ako zvladate/zvladali ste zlomeninu? Ako dlho ste mali sadru? Ako dlho ste mali kludovy rezim? Rekonvalescia? Dcerka si v piatok zlomila, diagnoza Fractura V. MTT pedis I.dx
Celkom mam strach, vsade citam, ze sa tato zlomenina zle hoji. Zatial ma sadrovu dlahu, v piatok mame ist na kontrolu na urazovku. Tak mam strach.

ela246
8. sep 2022

@slniecko174 ahoj, ja som mala dlahu 1 tyzden a sadru 4 tyzdne. Akurat vcera mi ju dali dole a mam uz len ortezu. Kludovy rezim som naozaj mala tychto 5 tyzdnov. Teraz sa snazim nohu uz len rozchodit a snad to bude fajn. A co viem u deti sa tato zlomenina hoji rychlejsie, takze ziadny stres😊 a ozaj skuste nasadit aj vyssie davky vapnika a D-cka. Drzim päste nech to zvladnete🤗

slniecko174
9. sep 2022

@ela246 dakujem velmi pekne, my sme boli dnes po tyzdni na kontrole, dcerka to ma este opuchnute a ma tam hematom, tak ak to do stredy ustupi, tak v stredu jej to daju do sadry. A teda aj na rontgen ma ist, aby skontrolovali ci sa jej ta kost neposunula.

ela246
9. sep 2022

@slniecko174 len to treba stale chladiť a nôžku vykladať. Ja som si to z tej dlahy aj dávala 2x do dňa na polhodku von a chladila, potom naspäť do dlahy a ešte na noc octanovú masť. Pekne stiahlo opuch. Skúste aj takto.

mimanr
12. sep 2022

@slniecko174 ja asi nie som smerodajny pripad, nakolko ma aj operovali, takze dlaha tyzden, sadra 1,5 tyzdna, potom opka, potom sadra 5 tyzdnov a potom 4 tyzdne este nestupat. Ako pise ela246, treba chladit a vykladat.Drzim palce, nech sa dobre hoji🌷

slniecko174
12. sep 2022

@mimanr fuha a to ste kde presne mali? Uz ste mali predtym uraz, ked sa Vam to horsie hojilo? Dcere to tiez po tyzdni nedosadrovali, lebo stale to mala opuchnute a mame ist zas v stredu na urazovku. Pojde zas na rontgen a dosadruju jej to. No od vcera sa mi zas zacina stazovat na bolest, ze ju v tom mieste boli, pali a rano mi aj hovorila, ze ma pocit akoby jej tam cosi preskakovalo. No uvidim co ukaze rontgen. Nozku poctivo chladime, vykladame, nenaslapujeme.

privejt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
privejt
10. apr 2024

Ahojte chcem sa opýtať za približne koľko týždňov mi dajú dlahu dole?