Zlý spánok a spánková paralýza

mamanadruhuu
18. júl 2020

Je tu niekto, kto má skúsenosti so zlým spánkom, teda konkrétne so spankovou paralyzou ak sa to dá tak nazvať?
Už roky to zažívam a je to nepríjemné... Zaspím a v tej chvíľy ma pohltí silný spánok a nechce ma pustiť jedodnucho sa nemôžem zobudit, ale som ako keby hore cez oči som videla aj okno aj som sa snažila chytiť ruku môjho manžela aj kričať a nešlo to... A keď sa mi podarí zobudiť sa, zatvorim oči znovu a zas to isté, dnes sa mi to stalo tiež, ale chvíľami som sa nemohla nadýchnuť a vystrašilo ma to, je to hrozne.. Dá sa to riešiť? Ďakujem

miskajankova
18. júl 2020

Niektorí tvrdia ze je to nocna mora...Pri paralyze by sa vraj nemalo spavat na chrbte.A nemate nejake stresove obdobie?skuste pit medovku

anka246
18. júl 2020

Keď vieš, že si hore, skús sa vtedy modliť

medeaa
18. júl 2020

@mamanadruhuu rozhodne si v lekarni kup melatonin, mne to pomohlo na spankove paralyzy. A snaz sa nespat na chrbte.

slavuska30
19. júl 2020

@mamanadruhu moja dcéra má s tým dlhodobo problém, skúšali sme ozaj kadečo ale nepomohlo.

lorenita
19. júl 2020

@medeaa mavam aj ja spankovu paralyzu a nie len ked spim na chrbte.. stalo sa mi to aj v spanku na bruchu, to je este len strach...

mamanadruhuu
autor
19. júl 2020

@slavuska30 čítala som aj články, no na nič som neprišla na blbosti neverím teda.. Práveže sa mi to stalo už aj na boku aj na bruchu keď som spala.. A na bruchu to bolo ešte horšie vtedy som mala pocit ako keby si niekto sa dal na posteľ do stredu... Och nikomu to neprajem... Asi to bude narušenou psychikou inak si to neviem vysvetliť

danielina30
19. júl 2020

@mamanadruhuu Mne to preslo az v tehotenstve, pripisujem to zmene zivotneho stylu. Prestala som fajcit, zdravsie sa stravovat, dostatok spanku a pokoj v dusi. Odvtedy som to nemala, je to 13 rokov. A mavala som ich brutalne. Viackrat som mala pocit, ze je to moj koniec

judar
19. júl 2020

Ja som stymto mala nedavno problem ale brutalny...stala som si pri vlastnej posteli a pozerala sa na samu zeba ako spim s nedalo sa mi ani za boha prebudit dokonca som behala po izbe este snazila sa samu seba v posteli strast aby som sa zobudila...nonnakoniec sa mi to nejak podarilo....proste je to hruza zazit a este vacsia sa vymanit z tohoto uvaznenia

medeaa
19. júl 2020

@lorenita ano, aj mne sa to stava aj v inej polohe, ale najcastejsie na chrbte. Aj ked som to zazila uz milion krat, aj tak ma to zakazdym vydesi uplne priserne..

medeaa
19. júl 2020

@judar aj mne sa stava, ze sa na seba pozeram, to byva najhorsie. A este ked sa prida nejaka temna postava, no dakujem pekne.

judar
19. júl 2020

@medeaa no mne sa uz stalo aj take ze som sa v noci nevedela zobudit ale furt mi volaco davalo na krk ruku ako pri skrteni...zhodim ruku a dalej spim...a ruka zas na krku a hned nato strach a nedalo sa mi rychlo zobudit a ked uz som sa zobudila na krku som mala svoju vlastnu ruku ...a ja vydesena ze ruka mimozemstana 🤣

mamanadruhuu
autor
20. júl 2020

Ja to nechápem a tobôž nie, keby som videla samu seba, myslela by som si že som mŕtva... Dosť to strpcuje život, a keď je v tom nejaká nočná mora, ktorá tiež neviem kde sa v tej hlave berie no strašne čosi.. Výklad snov, zatiaľ som nič nepostrehla že by bola pravda... Včera sa mi snívalo ze som vypluvala zuby podľa snaru by som sa mala dozvedieť že niekto zomrel.. Pred tým sa mi snívalo ze mi zomrel syn a manžel.. No strašne sny mávam a to jedávam 3 hodiny pred spaním aj viac.. Len už som z toho na nervy po zlom sne mam celý deň v ritke som zničená a stále na to myslím a už som sa veľa krát zobudila že plačem a aj som naozaj plakala...

medeaa
20. júl 2020

@mamanadruhuu ozaj skus melatonin a taku psychohygienu pred spanim (skor knizku zobrat nez sa ozarovat mobilom), zatemnovacie zavesy ak mate v noci prilis svetla v spalni (aj svetlo pocas spanku ma myslim vplyv na tvorbu potrebnych hormonov). Snare necitaj, zbytocne sa vydesis a inak sny o zuboch mozu byt aj z toho, ze v noci skripes alebo cvakas zubami, na to by mohlo pomoct magnezium. Keby mne mal zomriet zakazdym niekto ked sa mi sniva o vypadnutych zuboch, tak uz asi nemam rodinu a znamych 😂 na spankove paralyzy je normalne vysvetlenie, mne dost pomohlo nastudovat si o tom ale nie z kadejakych strasidelnych clankov.. Su aj normalne clanky o spankovych fazach a poruchach. A inak ja som sa tiez budila s placom, nic prijemne.

slavuska30
20. júl 2020

@mamanadruhuu dcéra to mava bez ohladu na to,kde je,či doma,u babky apod. Či ma veľa v škole alebo je oddýchnuta. Je veľmi unavená a nevyspata, mala obdobie, že sa bála aj zaspať len aby sa tomu vyhla. Opisovala to podobne ako ty,že ma aj volala na pomoc,ale ja som ju nepočula, nemohla sa zobudiť, už len keď to opisovala, čo sa jej prihodilo v tej paralyze bolo to desne. Ja som si aj sadla vedľa nej,že budem dávať na ňu pozor a nič. Potom mala obdobie dosť zlé, riešili sme to aj u psych.,ale po liekoch bola ako spiaca bábika,nič nevládala. Dala som hej lapac snov,patricky pod vankúš,a pod. A nepomohlo.

mamanadruhuu
autor
26. júl 2020

@slavuska30 ten lapač mam aj ja, nepomohol..

mamanadruhuu
autor
26. júl 2020

@slavuska30 je to strašne, keby sa to dalo nejak riešiť.. Ja si zas nemôžem dovoliť spať mam male deti, ktoré sa v noci budia, takže u mňa lieky neexistujú

slavuska30
26. júl 2020

@mamanadruhuu no ja už teda neviem čo s tým, ešte mi poradili, že vraj nejaký chiropraktik sa tomu venuje, ale zabudla som meno. Opýtam sa kolegyni, ona mi to spomínala.

mamanadruhuu
autor
27. júl 2020

@slavuska30 a koľko ma vaša dcéra rokov?

tomikejt
27. júl 2020

@mamanadruhuu ja spankovu paralyzu zažívam uz 16 rokov. Je to nepríjemné, ale uz som si za tie roky zvykla. Casom som sa naučila silno myknut hlavou a to ma prebralo. Teraz uz väčšinou nechám odzniet. Prvé roky som sa strašne bála, teraz je to uz ok. Mam také fázy, niekedy polroka nič a potom zrazu aj 3 krát do týždňa. To ako tu niekto spomínal modlenie nebudem ani komentovať, neviem ako by to mohlo pomôcť..

kikusha2212
27. júl 2020

@mamanadruhuu Ahoj. Tiež som mávala spankovu paralyzu ešte roky dozadu. Teraz som už bez nej veľmi dlho. Základ je sa nebat, či si vonku zo spiaceho tela alebo uväznená v ňom. Keď prevláda strach, mozog ešte viac blokuje telo. A treba eliminovať aj stres počas dňa. Počas takéhoto stavu si len treba uvedomiť svoju vnútornú silu a ono to prejde, časom uplne vymyzne.