Znížená funkcia štítnej žľazy

nattinatta
13. júl 2021

Dobrý deň, mám zníženú funkciu štítnej žľazy a beriem tabletky pár rokov, idem na kontrolu až o mesiac ale od kedy sú horúčavy cítim v krku akoby niečo ja ani opísať poriadne neviem také mierne dusenie a keď vykonávam fyzickú aktivitu alebo idem do obchodu pešo tak ledva dýcham a tlakuje mi pulz až v hlave ale veľmi silno a úplne červená som, či máte niekto skúsenosti, iba tento rok to pociťujem.
Ďakujem za odpovede.

unicornlady
13. júl 2021

Môže byť, že sa ti činnosť štítnej o niečo zlepšila, a dávka tabletky je ti vysoká

nattinatta
autor
13. júl 2021

@unicornlady asi mám 100 lthyroxin

nattinatta
autor
13. júl 2021

@unicornlady alebo mám prestať užívať? Sama neviem keďže až v auguste idem k lekárovi

unicornlady
13. júl 2021

zaujímavé, lebo ja štítnu žľazu už nemám a užívam 112-tku

určite nie prestať užívať len tak, to by zase bol veľmi prudký pád a mohlo by ti to spôsobiť veľké problémy
neviem, nedá sa ti skúsiť tam dovolať, že súrne potrebuješ ísť skôr, lebo ti býva veľmi zle až kolapsovo?

nattinatta
autor
13. júl 2021

@unicornlady aj tam zajtra zavolám, ďakujem pekne

somtunovaa
13. júl 2021

@nattinatta pridaj sa do facebookovej skupiny “hashimoto, štítna žľaza” Je tam veľa ľudí s touto chorobou, s veľa skúsenosťami.

unicornlady
13. júl 2021

nespomínala, že by mala hashimoto

inak skupina nás "štítniarov" je aj táto:

https://www.modrykonik.sk/group/2168/

somtunovaa
13. júl 2021

@unicornlady to je skupina kde sú ľudia čo majú problémy so štítnou čiže hyper, hypo, hashimoto a ďalšie

lorin29
14. júl 2021

@nattinatta určite nevysadit pretože z takej dávky ísť na 0 by bol sok na telo a štítna by sa ti zas zblaznila

gvenduska
16. júl 2021

@nattinatta ja som toto mala tiež
A Nemáte problém aj s tým keď jete že sa Vám zle prehtuje alebo keď ležíte Vám nič nezavadzia na krku ???
Lebo ja som mala toto iste a nakoniec som musela ísť po 5rokoch užívania tabletiek na operáciu

nattinatta
autor
17. júl 2021

@gvenduska ano v poslednej dobe keď ležím cítim niečo v krku, a prečo ste museli ísť na operaciu?

gvenduska
17. júl 2021

@nattinatta tlači vás to či???
Prečo zväčšovala sa mi a tabletky nezaberali krk opuchal
A keby som nešla mala by som problém s dýchaním prehltovanim a mohla som sa zadusiť

gvenduska
17. júl 2021

@gvenduska a byt vami to riešim s endokrinologom aby to nebolo niečo vážne

nattinatta
autor
17. júl 2021

@gvenduska len keď je teplo, a cítim niečo v krku ale až také ťažkosti mi nerobí a keď sa ochladí v tedy všetko v poriadku, ale v pondelok som už objednaná k lekárovi som zvedavá