Zväčšená štítna žľaza s uzlom 5 x 4 mm pol roka po pôrode

anjelikdianka
3. sep 2014

Viem že je tu vela tém na šž,ale ja som zvedavá na to konkrétne či mal niekto problém s šž po pôrode ked kojila.Asi týžden cítim taký tlak v hrdle a ako keby hrčku pri prehltaní.Včera som išla k doktorke a ona ma poslal na usg šž,a výsledok bol mierne zväčšene obe laloky šž a na pravej strane uzol 5mmx4mm.Poslala ma na endokrinologiu,ale povedala že to môže súvisiet aj stým že kojím a možno ani lieky nebude treba brat.Máte stým skusenosti?Na endokrinologiu mám termín až o 2 týždne.Dovtedy by som mohla niečo kúpit v lekárni napr niečo s jodom.?Vitamíny beriem.

dotka04
3. sep 2014

@anjelikdianka trošku odveci, lebo asi ti neporadím... ale pri prehĺtaní si to cítila na jednej strane alebo tak niekde "v strede"? Lebo ja mám posledné týždne tiež ten problém, že na 1 strane pri prehĺtaní cítim akoby nejakú guču a uvažovala som, či to nemôže byť štítna žľaza, aj keď inak sa cítim úplne ok.

anjelikdianka
autor
3. sep 2014

JA som mala pred rokom niečo podobné,pri prehltaní som cítila na jednej strane krku ako keby som tam mala niečo zaseknutu ale to ma aj bolelo a vyžaroval aj do ucha.Doktorka ma poslala k ORL krčno ušné oddelenie a tam mi zistili zápal hrtana,dostala som antibiotika.Ale tiež možeš to mat aj zo šž.Chod aj ti k lekárke ona ti zoberie krv na šž a pošle ta aj na usg,a ak to bude v poriadku tak ta pošle na ORL.Skoré uzdravenie.
@dotka04

anjelikdianka
autor
3. sep 2014

@dotka04 Teraz to cítim viac v strede a je to dost otravujuce.

maznacik007
3. sep 2014

@anjelikdianka to je pomerne maly uzlik .. riesia sa az vacsie aspon nam tak vraveli lieky sa davaju aj podla funkcie stitky .. taketo malinke sa len pozoruju raz za rok ci pol roka ides na USG ...

s jodom neviem moja ma strumu a dost zvacsenu stitku aj riesili sme uzol aj biopsiu aj zlu strukturu aj podla krvi zlu funkciu a berie hormony .. a ona napr. jod nesmie ani jodovu dezinfekciu .. takze ja by som sa poradila s lekarom ...

anjelikdianka
autor
3. sep 2014

@maznacik007 dakujem

dotka04
3. sep 2014

@anjelikdianka
ďakujem 🙂 skoré uzdravenie aj tebe, nech to dobre dopadne 😉

moo
3. sep 2014

mne sa to narástlo v tehu mám dve jednu hrčku 5 a druhú 7 :o( vystrašilo ma to bola som aj na punkcii a čaká sa keď porodím či sa to zmenší alebo mi to vyberú, lieky neberiem pokial je krv ok ani nedávajú, do hrdla ti asi striekať nepomôže je to hormonálne, ja dúáfam že sa to ukludní a operácia ma minie, ale mávam pocit že mám krk na bokoch úplne plný aj to dosť cítim :o(

anjelikdianka
autor
3. sep 2014

@moo 5mm a 7mm?

sonicka777
3. sep 2014

Ahoj,ja mám tiež na jednej strane zväčšený lalok šž ,u mňa sa to prejavilo tiež po pôrode a ako som prestala kojiť,ale lieky ani operácia nebola potrebná,keďže hodnoty tsh boli v norme a šž sa nezväčšovala..,ale teraz ako som ostala tehotná,tak už lieky musím užívať.Mne lekár povedal,ak sa to nezväčšuje,hodnoty hormónov sú v norme,tak netreba lieky,ale ako náhle sa niečo zmení,ostane žena tehotná,tak sa lieky musia nasadiť..takisto ak sa šž zväčšuje,neprejde to liekami,tak sa operuje...jedna známa teraz bola na pukncii šž a pôjde na operáciu kvôli uzlíkom na nej

moo
3. sep 2014

@anjelikdianka ja mám dve jedna áno 5x7 a druhá 9x4mm a chcú mi to operovať, máš inú skúsenosť ? teda po punkcii usúdili že až po tehu inak by som šla hneď ale ževraj sa môžu zmenšit tak sa uvidí po šestonedeli

moo
3. sep 2014

@sonicka777 keď sa operuje tak sa zoberie iba uzlík alebo aj žlaza? nemala som odvahu sa pýtať, nechcela som byt vydesená viac ako som bola

sonicka777
3. sep 2014

@moo pokial viem,tak mozu vyoperat aj celu sz,pretoze aj bez nej vie telo pomocou liekov fungovat..

anjelikdianka
autor
4. sep 2014

@sonicka777 a ti akú velkú máš ten uzlik?

anjelikdianka
autor
4. sep 2014

@moo skusenost nemám ,mne to zistili až tento týžden.Preto sa pítam ,lebo doktorka aj na usg mi povedala že to možem met aj kvôli porode a kojení.Len ma znepokojuje ten uzol že tam je.Na usg povedali že to nieje nič vážné aletá predstava že tam mám niečo čo tam nepatrí.....joooj....

moo
4. sep 2014

@anjelikdianka noo ja o cistách som vedela už skôr mala som ich 5 ale že to má každý a že do určitých rozmerov sa to nerieši, a až v tehu mi zistili tie ďalšie veľké uzle ale ja som brala aj veľa hormónov tak neviem či tým som niečo pokašlala, ale musia to dať von len fakt neviem či len uzle alebo celu žlazu 😒 nerada by som brala lieky do konca života, aj tak ich na krv beriem viac než dosť

moo
4. sep 2014

@sonicka777 to si ma moc nepotešila 😒 ďalšie lieky

anjelikdianka
autor
5. sep 2014

No dnes som bola pre výsledky z TS H na papier:S-TSH 0,852mIU/l 0,35-5.50 dsestri4kz je to v poriadku.tak ešte z čoho možem met zväčšenu šž?