Zväčšený vaječník

smile31
2. jún 2016

Ahojte maminky, dnes som bola na preventivnej prehliadke u gynekologa, robil mi sono vaginalne aj po bruchu a povedal mi, že mam zvacseny lavy vajecnik, beriem HAK uz cca rok, na čo povedal, že prave HAK má vaječníky ochraňovať, tuším povedal že je normálnej štruktúry, ale zvacseny, že tam nevidi cysty ani nic podobne, ja už cela vyplasena som sa ho rovno spýtala na nador, jeho odpoved bola nic take som nepovedal, neplaste sa ... dal mi kontrolne sono o 2 mesiace... od porodu mam trosku pobolievanie v podbrusku, myslela som si, že je to z HAK kedze je to tam ueden ako mozne vedlajsie ucinky... som velmi vyplasena, velmi sa bojim.... :( dakujem

gir
2. jún 2016

Ja som mala zväčšený vaječník po hormonálnej liečbe.

smile31
autor
3. jún 2016

no ja som 16 mes.po porode beriem HAK a doktor mi vlastne k tomu nic nepovedal dost sa bojim...

kamimira
17. nov 2016

@smile31 Ahoj. Chcela by som sa spytat ako ti to dopadlo s tym vajecnikom. Ja som bola vcera na preventivke a tiez mi doktorka zistila zvacseny vajecnik na hranicnu hodnotu 4,1 cm. Povedala, ze to moze byt z cohokolvek a nic viac. O tri mesiace mam ist zas na sono. Lieky neberiem ziadne. Tiez som sa dost zlakla 😒 Dakujem

smile31
autor
17. nov 2016

@kamimira ahoj...u mna to dopadlo nakoiec tak, ze dr zle vajecnik odmeral, zameral ho aj s cievkou, pre istotu som bola na konzultacii aj u iného dr a ten ma upokojil, že on to naozaj zle odmeral, že sa to niekedy, po prípade sa vajecnik vie zvacsit ked mas ovulaciu, skus si to vypocitat, ci ti to tak nevychadza... znamej tiez povedali ze ma zvacseny vajecnik a nakoniec z toho bolo tehotenstvo...

kamimira
17. nov 2016

@smile31 Dakujem za odpoved. Tak uz len dufat, ze to bude dobre 🙂

smile31
autor
18. nov 2016

@kamimira drzim palce... mozno budes ten isty pripad ako ja 🙂

slnieckoma
20. mar 2017

@kamimira ako vam dopadlo sono? Mne dnes povedali to co vam..

kamimira
21. mar 2017

Ahoj. Sono mi dopadlo dobre, vajecnik som mala normalnej velkosti. Doktorka mi povedala, ze to mohlo byt sposobene ovulaciou, vtedy su vajecniky vacsie. Preto som teraz isla na sono hned ako mi skoncila menstruacia. A este to prve sono mi robila moja doktorka, ktora isla o mesiac na dochodok a prisla namiesto nej ina aj s novym lepsim sonom, kde bolo pekne vsetko vidiet. Takze mozno je dobre ist aj k inemu dr premerat. Ale urcite je najlepsie ist hned po skonceni ms. Drzim palce 🙂
@slnieckoma

slnieckoma
21. mar 2017

@kamimira aha dakujem lebo ja som ms minuly mesiac nedostala preto som vcera aj isla...obavam sa ci vobec dostanem tento mesiac nikdy mi nemeskalo...robil mi sono a meral ze ten vajecnik mam 5x4 norma je 4x3 ak si dobre pamatam.

kamimira
21. mar 2017

@slnieckoma a nemoze to byt tehotenstvom? aj to ze byva z toho. Inak ja som vela pila caj Afroditin caj zdravia z lekarne, to je na zenske veci. Znama mala tiez nejake zenske problemy a pila tento caj a potom mala vsetko ok.

slnieckoma
21. mar 2017

@kamimira dakujem vyskusam. Keby som tehotna snad by to videl nie? Teda myslim😁brali mi aj krv cakam na vysledky

kamimira
21. mar 2017

@slnieckoma Drzim palce nech je vsetko ok 😉

sida1
21. mar 2017

Ahojte dievčatá.mne tiež dnes zistila dr.zvacseny vajecnik som týždeň pred menzesom tak tak mi kazala prísť o 3 mes.po menzese.vam brali aj krv?mne nebrala.dufam že to bude o.k.

slnieckoma
21. mar 2017

@sida1 mne brala..dnes som dostala menzes po vyse 1,5mes. uvidime ake budu vysledky

kamimira
21. mar 2017

@sida1 mne nebrala...skus si vypocitat, ci si nemala ovulaciu. Drzim palce, nech je vsetko ok 😉

sida1
22. mar 2017

Mne dr.povedala že to môže byť tým že som pred ms.lebo cystu tam nevidela.dufam že to bude tým

sida1
27. mar 2017

@slnieckoma ahoj ako ti dopadli výsledky

slnieckoma
27. mar 2017

@sida1 OK len tam mam nieco male a,ze to neni nic vazne ale, ze o 3mes mam znova prist na krv a vysetrenie a uvidi sa ci sa to zvacsuje

sida1
27. mar 2017

Tak už mas potom.drzim palčeky

peti768
29. nov 2023

Dobry den bola som u gynekologa a povedal mi ze mam zvačseny pravy vaječnik a na lavom vraj mam cistu neviem aka je velka ale vraj to nieje nic vazne ale aj tak mam strach aky mate nato nazor vy mali ste nikto nieco take