Zvýšená funkcia štítnej žľazy a Thyrozol

zuzik1983
1. feb 2012

ahojte, chcela som sa opytat, mam zvysenu funkciu stitnej zlazy, doktor mi predpisal thyrozol.v pribalovom letaciku je ale uvedene, ze z tohto lieku sa pribera.uz som bola taka spokojna, ze sa mi dari chudnut, do leta som chcela este nieco zhodit a si to bude opacne.pribrali ste po tomto lieku?dakujem

jaaty
1. feb 2012

@zuzik1983 Ahoj, musím potvrdiť, že sa z neho priberá. Tiež som sa tešila, že som perfektne schudla, zistila som však, že to bol zrejme dôsledok zvýšenej činnosti štítnej žľazy. Thyrozol som brala od 03/2010 do 03/2011 a pribrala som cca 10kg, ktoré nie a nie zhodiť 😠 .
Na druhej strane mi pomohol a som už rok v remisii, lieky neberiem a zatiaľ nehrozí ani operácia.

zuzanka1309
1. feb 2012

@zuzik1983 ahoj ja som ho tiež brala a ani kg som nepribrala. a to som chcela

zuzik1983
autor
2. feb 2012

@jaaty to si ma moc nepotesila 😒 , na chudnutie mozem zabudnut,tiez som schudla tym, ze som mala zvysenu funkciu stitnej zlazy, tak hlavne aby pomohol 😉
@zuzanka1309 kiezby som bola ten pripad, ale pochybujem, lebo ako ho beriem, tak som nejaka zrava

zuzanka1309
2. feb 2012

@zuzik1983 ja som brala 6 denne a nič ani gram naviac ☹ ale teraz ma to čaká znova, tak uvidíme 🙂

zuzik1983
autor
2. feb 2012

@zuzanka1309 tak mozno ze este priberies, ja beriem len 3 denne a uz to na sebe citim 😒

zuzanka1309
2. feb 2012

@zuzik1983 tak veľmi by som hlavne chcela a ešte viac potrebovala 🙂

zuzik1983
autor
2. feb 2012

@zuzanka1309 to si taka chuducka?no co nespravim pre zdravie, zachvilu zo mna bude gula uz 😒

zuzanka1309
2. feb 2012

@zuzik1983 zo mňa špilka ☹

zuzik1983
autor
2. feb 2012

@zuzanka1309 ja by som sa aj rozdelila keby to slo 🙂

zuzik1983
autor
3. feb 2012

ma este niekto skusenost?

ewoolka
3. feb 2012

Ahoj, ja som od 07/2011 brala Propycil, v oktobri mi ho zamenili za Thyrozol. Odvtedy som pribrala uz 4 kila, stale som hladna a len jem :(

zuzik1983
autor
4. feb 2012

@ewoolka no ja som tiez najskor brala propycyl.teraz ten thyrozol a musim potvrdit, ze ozaj som stale hladna a iba jem. 😒

aleks_30
6. feb 2012

@zuzik1983 Ahoj. Ja mam tiez zvysenu funkciu SZ a berem Thyrozol. Tiez som sa obavala ci priberem, ale po 3 mesiacoch (tbl 2xdenne) som zatial nespozorovala nejake kg naviac, dokonca mna skor zacalo bavit cvicit 🙂. Chuti mi stale, ale to aj predtym mi chutilo, aj teraz. To sa vobec nezmenilo 🙂 Ja mam zatial len pozitivne ucinky: nie som az tak velmi podrazdena 🙂 co okolie ocenuje 🙂, omnoho menej mi padaju vlasy a menej sa mi trasu ruky ...

zuzik1983
autor
6. feb 2012

@aleks_30 no na mna vplyva dost zle, som stale nervozna, smutna, uz som pribrala za tyzden uzivania kilo 😒 to beriem 3 denne a cvicim kazdy druhy den 😠

aleks_30
6. feb 2012

@zuzik1983 No mne sestricka na endokrinologii povedala, ze na zvysenu funkciu existuju 2 druhy tabletiek. Skus sa opytat u svojej doktorky, ked ti byva z nich zle, musi ti ich zmenit. Ale mozno je viac druhov, to neviem. Mna z nich zo zaciatku vsetko svrbelo, ale to som si precitala v letaku, ze je casty priznak, potom to uz preslo, zatial mi nic z nich neni. Uvidim casom. Len este berem tekvicovy olej - Fortuna vitae, zevraj to napomaha celkovo stitnej zlaze upravit sa a vela ludom to pomohlo aj na ine veci. Denne polievkovu lyzicku. Uvidim az v marci, ked idem na kontrolu, ako sa mi to zlepsuje prip. zhorsuje. Mozem sa opytat aku hodnotu mas pri tom TSH? Ja 0.01 - myslim, ze horsia uz ani nemoze byt 🙂. Tie F3/F4 su zle, ale zlepsuju sa. Len ta TSH sa mi nechce polepsit.

zuzik1983
autor
6. feb 2012

@aleks_30 no ja toto beriem uz druhe.na kontrlolu idem az za nejakych 5 tyzdnov, myslis, ze by som to doktorovi mala spomenut?akoze zlemi z nich neni, len som taka deprimovana nejako.
a kde kupim ten tekvicovy olej, za skusku to stoji.
ja TSH tiez 0,01 .to je fakt az taka zla hodnota? to ts4 som mala na zaciatku, ked ma zacal liecit az 77, co normalna hodnota je 6-19. teraz po mesiaci brania liekov to bolo uz len 19,47

aleks_30
6. feb 2012

@zuzik1983 Isto mu to spomen, sak bud ti da ine, alebo ti povie aby si vydrzala, ze to prejde ... Inak ta depresia moze byt aj z tej zlazi, bo jeden z priznakov je aj podrazdenost, naladovost, mozno casom ti tie tabletky zaberu a trocha ta to prejde. Ja som bola stale podrazdena, nervozna, a po troch mesiacoch ma to trocha preslo. Uvidim co pride casom. Ja by som chcela babatko, ale zatial sa mi neda otehotniet, tiez si myslim, ze to z toho :(.
Neviem ci je ta hodnota 0.01 najhorsia, ale mne sa nemeni, tiez sa mi zlepsili len F3 aj F4. Cize ta TSH je asi najdolezitejsia.
Ja som si ten olej kupila cez internet, stoji sice az 50 eur, ale vydrzi mi dlho ... cca 3 mesiace, mozno viac. Skus si pozret tuto stranku http://www.fortunavitae.sk/, pripadne nejake fora, aby si si to precitala aj od inych. Ja som si povedala, ze skusim do toho investovat, a uvidiim na kontrole, ci mi to pomoze pri tom TSH.
Chcem sa spytat, ako dlho mas uz problemy? Vsimla som si, ze uz mas dcerku, ci uz si aj v tom case mala problemy. 😒

zuzik1983
autor
6. feb 2012

@aleks_30 ved uvidime, ako dovtedy bude.hadam to prejde aj mna v blizkej dobe 😉
aj ja by som chcela,no mne sa aj podarilo tehotniet, ale pred 3 tyzdnami som potratila, vraj to sposobila ta stitna zlaza
ja som si vsimla, ze ani mne sa nezmenila pri tomto druhpm odbere, je taka ista hodnota ako pri tom prvom.
ja som zacala mat problemy tak od min uleho roka v septembri, ale to som mala len podozrenie. hned v oktobri sa mi podarilo otehotniet, tak som dr spomenula, ze mam podozrenie na stitnu zlazu, nech mi radsej spravi na nu vysetrenie, aby sa to cim skor podchytilo. v ten tyzden ako mi nasadili lieky som potratila 😒 pri prvej som tieto problemy este nemala

aleks_30
7. feb 2012

@zuzik1983 ☹ to mi je moc moc luto. presne tohoto sa obavam, pri tej blbej zlaze je zazrak otehotniet, a este vacsi zazrak je ked sa babatko narodi zdrave :/. No nic, musime dufat, ze tabletky zaberu aspon na chvilku, a podari sa nam otehotniet a donosit babo 😒
Ja som tiez sla na kontrolu tak v oktorbri, ale uz predtym som citila, ze nieco neni v poriadku, hrozne udychana som bola a to som len 10 schodov vysla, cize turistiky ma uplne zabijali ☹ . A strasne strasne teplo mi byva, ale to stale, nato ete tabl. nezabrali. Co by som bola stastny clovek keby nato zabrali. To neustale citenie tepla je hrozne ☹ .

zuzik1983
autor
7. feb 2012

@aleks_30 dakujem, no co uz narobim.ja som nemala problem otehotniet,zadarilo sa na druhy krat.doktor mi povedal, ze sa cudoval, ze som pri zvysenej funkcii potratila, ze to sa mu v jeho praxi este nestaloze sa to stava skor pri znizenej.
snad sa nam to coskoro podari.
ja som bola tiez nenormalne udychana a pri najmensej namahe, srdce mi busilo, chudla som, nemohla som spat.a teplo, to mi stale byva uz od prveho porodu..

aleks_30
7. feb 2012

@zuzik1983 Ahoj Zuzik, to si mi teraz dala iskierku nadeje s tym, ze sa doktor cudoval. Ja som citala kdesi na fore, ze baby so znizenou funkciu maju problem otehotniet, a pri zvysenej moze prist k potratu ☹ . Ale tak to nemusela byt pravda. Dufam nieje.
Mna akurat to rychle zadychanie a to teplo hrozne otravuju :/. A asi to , ze som bola stale nervna, podrazdena ... Dufam sa to rychlo napravi. 🙂

zuzik1983
autor
7. feb 2012

@aleks_30 snad sa nam podari. doktor mi tehotenstvo moc neodporuca, dokial sa zlaza nevylieci, ale ja zas nemozem tolko cakat, kvoli praci, kedzesa nemam kam vratit, by som chcela ist z rodicovskej rovno na matersku.tak mi dal silnejsie liky a pripustil zatial, ze mozno v lete by to slo.uvidime, ci sa zadari. no u kazdeho je to inak. mna tiez teraz tie moje nalady strasne otravuju

aleks_30
7. feb 2012

@zuzik1983 Ani mne moja neodporucala otehotniet, ale povedala, ze ked sa zadari, mam hned prist a upravi mi davkovanie. Ale tiez nechcem dlho cakat, zas ked sa mi ta hlavna hodnota vobec nehybe, bohvie kolko to bude trvat ☹ . Ale zatial sa nedari, cize to nevidim tak ruzovo. Co uz ,treba skusat :/.
A kolko tabletiek denne mas brat? Mne nasadila zatial dve, ale tak neviem, ci je to vela, malo ... Som strasne zvedava na kontrolu co mam v marci, dufam sa mi to kuuuustik upravilo. Co pochybujem, bo necitim moc zmeny na sebe 😖 . Asi to bude nadlho toto.

zuzik1983
autor
7. feb 2012

@aleks_30 no to uvidime.ja berem denne 3 tabletky, takze ty mas menej. tiez idem v marci na kontrolu.ja by som povedala, ze sa mi to aj upravilo, lebo takmer zadychana nie som, je to celkovo lepsie.len to priberanie ma teraz rozculuje

ewoolka
7. feb 2012

ahojte, bola som na kontrole v Lubochni a o 2 tyzdne idem na operaciu :( Aj sam lekar mi povedal, ze to priberanie mohol sposobit Thyrozol. Mne uz vsak pomoct nemohol, TSH mam nizsie ako 0,004 a objem zlazy sa mi reakciou na lieky zvacsil o 120%. Tak vam drzim palce, nech lieky zaberu a neskoncite ako ja :(
A neviete, ako je to s otehotnenim po vybrati stitnej zlazy?

zuzik1983
autor
7. feb 2012

@ewoolka tak to mi je luto, dufam, ze mne pomoze, len som ho zacala brat. drzim palce,nech to dobre dopadne.to skusenosti nemam, a dufam, ze to nebudem musiet riesit 😒

aleks_30
7. feb 2012

@ewoolka Ahoj. Ja sa chcem spytat, ten objem zlazy co sa ti zvacsil, to bolo po akej dlhej dobe co si lieky uzivala? Ja berem thyrozol 4.mesiac, a mam pocit akokeby ju citim viac ako predtym 😒 . A kolko tabl si brala denne?
Neviem ci sa potom po vybrati neberu nejake hormony, ale problemy s otehotnenim by si mala mat mensie ako so zlou zlazou. Aspon tak som sa docitala. Ze ani ta operacia neboli, ale neviem, nezazila som to. Drzim ti palceky. Nech vsetko dobre dopadne.

ewoolka
7. feb 2012

@aleks_30 Brala som Propycil od jula 2011, ale strasne mi z neho vypadalo obocie, tak mi ho potom zamenili za Thyrozol, ten beriem teraz 4. mesiac. Pytala som sa v Lubochni sonografistu, ci to zvacsenie je kvoli uzivaniu tyreostatik, a povedal, ze je to zrejme reakcia na supresiu funkcie stitnej zlazy, cize stitna zlaza reaguje na to, ze je potlacovana, a moze produkovat este viac hormonov, prip. vytvorit strumu.
Co sa tyka davkovania, zo zaciatku som brala 2x1, posledne tyzdne uz 4 tbl denne. Zmena vo vysledkoch ziadna :(
Viem, ze po operacii sa dozivotne berie L-Thyroxin, len dufam, ze ma spravne nastavia a nebudem mat nejake hormonalne vykyvy.

aleks_30
7. feb 2012

@ewoolka 😒 dakujem za odpoved. Tak mi asi neostava nic ine, len pockat si do kontroly a na sono. Skoda, ze ju mam az za vyse mesiaca. Uz bych chcela vediet, ako som natom. Uz sa aj zacinam bat 🙂.
Mozno je aj nieco pozitivne natom , ze ti ju vyoperuju, beru sa sice tie lieky nafurt co sa da nejako zapojit do zivota, ale nebude ti to behat, ze raz dobre, raz zle ... Mozno je to vacsia zataz na organizmus, ked ti raz daju silne lieky, raz ich neberes. Neviem. Iba si myslim.

zuzik1983
autor
7. feb 2012

@ewoolka teraz si normalne vystrasila aj mna, ze sa to moze liekmi zhorsit, uz sa neviem dockat najblizsej kontroly