Zvýšená hodnota bilirubinu - skúsenosti

27. júl 2022

Ahojte chcela by som Vás poprosiť o radu kto má skúsenosti so zvýšenou hodnotou bilirubinu (nepriamy 1,3 násobok normálnej hodnoty a priamy cca 1,75 násobok normálnej hodnoty). V rodinnej anamnéze je aj rakovina pankreasu. Avšak pre porovnanie oproti minulému roku a výsledkov z krvi sa hodnota bilirubinu znížila (tam tie násobky boli 2 a viac). Bojím sa že to je niečo vážne a v podstate žiadne príznaky nepozorujeme len viečka niekedy sú viac zažltnute ako by mali byt. Pri tých vážnejších ochoreniach by skôr mali hodnoty bilirubinu stúpať nie a nie klesať? Ďakujem za rady a Vaše skúsenosti.

cairka
27. júl 2022

Boli robené testy na Gilbertov syndróm? Starší to má potvrdené, nie je to nič závažné. Prejavuje sa to práve vysokou hladinou bilirubínu a v strese vystrelí úplne vysoko. Vďaka tomu to aj zistili, lebo po úraze ostal žltý a skoro ho uložili na infekčné 😅 .

kacena4
27. júl 2022

tiez mam gilbertov syndrom v stredovych situaciach a pri zatazi "zltnem" 🤪

autor
27. júl 2022

@cairka take testy neboli robené ale hneď poslal doktor na NMR.. pečeňové testy bolo v norme aj keď jedna hodnota na hranici viac menej. A bola prekonaná aj mononukleoza v mladosti.. môže to s tým súvisieť?

cairka
27. júl 2022

To naozaj neviem. Treba sa spýtať dr. , je to len odber krvi a to ide na genetiku.

pininka1
27. júl 2022

Moze to byt aj z mononukleozy, ale skor to bude ten gilbertov syndrom, ma ho aj moj muz a aj starsi syn to zdedil.

livika2013
27. dec 2023

Ahojte,ja mám tiež zvýšený bilirubin a žlté kruhy pod očami,už som z toho nešťastná,čo robit a čo nerobiť 😏

pininka1
27. dec 2023

@livika2013 nám lekárka kázala, minimum čokolády, minimálna fyzická zatataz,.žiadna káva na litre ani čierny čaj. Inak žiadne obmedzenia. Len vravela ze keď syn bude viac unavený treba prísť premerať hodnoty, lebo ak bude mať nad 100,už to treba riešiť.

livika2013
27. dec 2023

@pininka1 a môžem mat z toho aj tie žlté kruhy?Ja som mala hodnotu 48…urobené dokonca aj sono,všetko v poriadku.Nasledne mi ešte zobrala jeden odber a zistila,že mám prekonanu mononukleózu..ďakujem veľmi pekne

pininka1
28. dec 2023

@livika2013 to môže byť aj z tej mononukleozy. Syn má bielka oci dosť žlté, tiež mal cez 40 hodnotu, nám to zistili po prekonanej črevnej viroze, ja som sa najprv zľakla ze ma zltacku. Ale zas až také prekvapilo to nebolo, keďže manžel má tiež Gilbertov syndróm a ten je zväčša dedicny

livika2013
28. dec 2023

@pininka1 aj doktorka mi tak povedala…ja mám oči práveže normálne,len okolo oči tie kruhy…a ten Gilbertov syndróm nemôžem mat?Ale to sa asi neobjaví iba tak,že?

pininka1
28. dec 2023

@livika2013 ak máš dlhodobo zvýšený bilirubin a neschadza dole tak máš Gilbertov syndróm. Ale zisťujú to z krvi

livika2013
28. dec 2023

@pininka1 no ale nikdy som neožltla 🤨 a to mám 40 rokov a som 5 mesiacov po pôrode.Tak ja neviem,či to poviem doktorke,alebo čo…nech urobi nejaké testy

pininka1
29. dec 2023

@livika2013 uvidíš, v podstate ta to nijako neobmedzuje, jedine ze pôjdeš na nejaké vyšetrenie a budeš mat stále zvýšený, už by si vedela ze máš tento syndróm a neriešili by iné veci.

livika2013
29. dec 2023

@pininka1 takze to mám povedať mojej doktorke,aby mi urobila nejaký špeciálny odber na to ešte?Dakujem 🙂

pininka1
29. dec 2023

@livika2013 neviem ci obvodná môže, nás poslali na gastro

livika2013
30. dec 2023

@pininka1 oki,ďakujem veľmi pekne