Trojkolky a ich klady a zápory. Poradíte nám?

lubinka9
10. feb 2011

Synovi chceme kupit trojkolku k 1. narodeninam. Taku aj s drzadlom pre rodica. Na trhu ich je kopec, poradite podla vasich skusenosti? Co by urcite mala mat, co by bolo dobre keby mala? Nieje to zadarmo tak nech nekupim zle.
Dakujem 🙂

kvojtanikova
10. feb 2011

ahoj ja poviem len z vlastnej skusenosti - my sme to kupili a takmer vobec nevyuzili, lebo to na chodniku robilo priserne zvuky, malemu sa v tom nepacilo, nie je to bohvieako prakticke ani pre rodica lebo hore/dole z obrubnikov sa s tym tazko ide a lahko sa to prevrati do boku... Dieta nedociahne na pedaliky ani ked vyrastie, tym ze su na prednom koliesku sa to velmi zle ovlada pre neho... My sme ovela viac vyuzili obycajne plastove odrazadlo (taka zlto-modro-cervena motorka, vpredu 1 koliesko a vzadu 2 tusim, maju ich vsade v hrackarstvach okolo 15E) lebo to bolo makke ako plast, pekne dociahol nozkami na zem, ak aj spadol tak len z malickej vysky, len sa vlastne tak zosuchol nabok a nic sa mu nestalo, da sa to pouzivat aj v byte. Ked vyrastol, zacal na tom jazdit rychlejsie, aj dole kopcom a doteraz (ma 4 roky) sa mu to velmi paci. Ale to je len moja skusenost, nechcem ta odhovarat ak si rozhodnuta pre trojkolku. Ja by som ju uz teraz po tych skusenostiach nechcela ani zadarmo.

pink_lady
10. feb 2011

v podstate rovnaka otazke je i tu: https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/pre-rocne-dieta-odrazadlo-alebo-trojkolka-2/ plus pouzi vyhladavac na diskusie - o trojkolkach a odrazadlach, ich vlastnostiach je tu viac diskusii, iste najdes co ta zaujima 😉 😉 😉

lejlla
10. feb 2011

ahojte.mame taku trojkolku.ked bol maly tak sme ho vozili s takou plosinkou co si tam polozil nozicky,aby ich nedaval po zemi a teraz sme to odmontovali aj tu rucku ktorou sa to ovlada ked je dieta male a ma z toho trojkolku na ktorej sa vozi sam 🙂 .zalezi asi aj od typu,lebo nas maly pekne dociahne na slapadla.ja sm to vyuzila,hlavne ked sme isli na prechadzku a nevladal uz ist,tak som ho tam supla 🙂 .u nas sa to osvedcilo 😉

ivett1
11. feb 2011

ahoj...tak my sme vyuzili aj trojkolku (aj odrazadla... 😉 )...asi zalezi, aky typ si kupis, lebo my sme mali trojkolku s vodiacou tycou (odnimatelnou), posuvnym sedadlom, aby dociahli na pedale, plosinou na nozicky, ked nepedalovali... slnecnou strieskou😉 ...vyborna vec, aj ked sa prechadzka z nejakeho dovodu predlzi 🙂 ...deturence sa mohli zapajat aktivne aj pasivne...ked sme isli s odrazadlom, tak po urcitej dobe som tahala v jednej ruke odrazadlo a v druhej mojho anjelika 😅 ...ale... od urciteho veku uprednostnuje maly len to🙂

annie13
11. feb 2011

my sme mali pri synovi trojkolku smart trike a ani v dvoch rokoch nedociahne na pedale, prevracia sa hrkoce
teraz som kupila malej odrazdlo puky watch od roka uvidime ako sa jej bude pacit a synovi JD BUG Billy cvicny bicyklik
ale najviac sa nam osvedcila plastova motorka ale to az tak od 18 m tusim

miska333
12. feb 2011

mi mame trojkolku a maly sa v nej miluje vozit, ked sme vonku uz teraz ako je teplejsie aj hodinu tam sedi a cuci, a mame tam aj hudbu a ked mu pustim este aj tancuje 😀

zuzikkaa
12. feb 2011

my sme malemu kupili tiez tu klasicku so strieskou a plosinkou na nozicky ked nedociahne na pedale.tie co stoja tak do 50e.cez leto sa tam maly vozil,ale nevydrzal dlho tak do pol hodky max! aj mu to vyhravalo,to sa mu paci,ale ta strieska je v podstate na nic lebo je dost vysoko a nikdy ho nejak neochranila pred slnkom,ta isla hned dole 😀
nedavno som ho tam nachvilu posadila ale ani za svet obsedet,len by ju chcel tlacit a vyhrava 🙂 teraz ma 18mes a uz mi to pride ze ked ma nozicky na tej plosinke tak je tak divne poskladany ale na pedale zatim nedociahne.zacinam mat pocit ze sa jej asi zbavime 😀 a kupime to klasicke umele odrazadlo co tu maminy spominaju.
ale zalezi od kazdeho drobca,niekto je neposedny niekto cusi,,to je ak aj s kocikmi,niektore deti by sa vozili aj do 4rokov a niektore by len chodili len co sa naucia.je to individualne.ak mas moznost si od niekoho taku 3kolku pozicat ci ti tam maly obsedi aby si nevyhadzovala peniaze 😉

danielllka
27. feb 2012

tak my sme trojkolku využili maximálne, pri synátorovi, chodievali sme s ňou von dennodenne- aj na dlhšie trasy, je pravda, že bol taký leňoško- rád sa vozil a vlastne sme ju začali používať, keď ešte nevedel chodiť, neskôr sa mu zas dlho nechcelo, nevládal, čiže trošku pochodil a potom sa už len vozil- bavilo ho to a musím povedať, že aj mňa, bolo to premňa jednoduchšie, ako sa vláčiť s kočiarom (trebárs aj v buse). Ale zasa súhlasím, že záleží od dieťaťa, niektoré sa vodia radi, iné radšej chodia, bežkajú, či sa vozia na odrážadle- buď si dieťa odhadnete, alebo si požičajte od nejakej kamošky, alebo to rizknite a poprípade potom posuniete ďalej(predáte).. Dcérke som akurát jednu kúpila (ešte nedošla, Smart trike zoo, od ruky- za 45 už aj s poštovným 😝 ),o mesiac bude mať rok, tak som zvedavá, ako rada sa bude voziť ona 🙂 - ak nie, jednoducho predám, netreba z toho robiť vedu 🙂

dosa
27. feb 2012

my sme trojkolku vyuzili len pri dcere, ta sa rada vyvazala a obsedela tam. mali sme silikonove kolesa, takze na chodniku ramus nerobili, a sedacka bola posuvna, ked sa dala plosinka na nozicky dole, tak sa sedacka posunula dopredu, aby dociahla na pedale. dokonca sa na nej dcera vedela aj bicyklovat. nechali sme si ju aj pre syna, ale ten v nej odmietal byt. neviem co je to za znacku, u nas ich vidam na kazdom kroku, ak bude zaujem, najdem nejaky link. mam ju aj v bazare 😉

lubina
27. feb 2012

My sme mali trojkolku Smoby, posuvne sedadlo, tyc pre rodica atc. Starsia dcera sa v nej vozila, ale musela som ju tlacit, pretoze pedaliky su na prednom kolese a to dieta sa ozaj nakruti, aby sa trojkolka hybala 😠 . Takze starsia sa vozila, ale stale som ju musela tlacit. Mladsia na nej ani sediet nechcela, vobec sa nevozila. A ani odrazadlo nechcela, tiez sme jej ho kupili a ako nove aj predali.Zato ked mala 2 roky, tak sa sama naucila kolobezkovat. Po vzore starsej sestry 😀 . Tej sme v tej dobe uz kupovali vycsiu kolobezku a mala si sama zobrala kolobezku Barbie, co ma vzadu dva kolieska a ....naucila sa kolobezkovat. Takze moj nazor a zaver je asi takyto, kazde dieta je ine. Mozno by to chcelo najskor to vyskusat u nejakych znamych.Lebo tie trojkolky nie su az take lacne a tiez ak ju chces pre rocne dieta, tak ho budes urcite musiet tlacit lebo krutenie pedalikmi nie je vobec lahke, nech je to znacka aka chce. Ja som skonstatovala, ze skoda ze je velmi malo takych klasickych trojkoliek, kde bola aj retiazka ako na bycikly. Take sme mali my a to ked sa pedalovalo, tak to aj ozaj islo.Ale tie pedale na prednom kolese je podla mna jedna velka hlupost a deti nevladzu krutit. Uz by som trojkolku asi nekupovala.Skor to odrazadlo, ale mladsia ani to nechcela......

wewe22
27. feb 2012

najlepsie trojkolky su s betalmi v strede no take som s vodiacou tycou nevidela tak ak chces vodiacu tyc treba davat pozor na to ako daleko od sedacky je predne koleso kamaratka ma trojkolku na ktorej dieta nedociahne na betale ani ked ma tri roky je to proste hodne daleko dalsia vec je stupacka ked chces aby si dieta mohlo oddychnut je dobre mat sklapacie stupacky lebo ked ma dieta nohy stale na betaloch neoddycn´hne si ja mam trojkolku chipolino podla mna je super a ma aj pomerne dobru cenu http://www.slnieckovo.sk/components/com_virtuem... a mne osobne sa paci ze nieje precackana

nuska
25. apr 2016

Ja som teraz rozmýšľala, či golfový kočík alebo trojkolku. Pri prvom sme mali trojkolku a kočík som takmer vôbec nepoužívala. No teraz som kúpila golfový kočík, lebo chodím so starším na krúžky a to autom a trojkolku do auta nakladať je nepraktické. Tak mám ju len na prechádzky po okolí a golfák na cesty autom. Super sa nakladá, zvládne to aj starší 5-ročný syn. Dieťaťu sa určite viac páči trojkolka. Všetko má svoje plus a mínus. Na http://www.market24.sk/?utm_source=aff&utm_medi... majú teraz akcie na trojkolky ale aj na kočíky.

ciniminiska
15. mar 2018

Neviem či tu ešte niekto chodí 🙄 zaujíma ma či ma niekto tronkolku chipolino nexus, chcem ju kúpiť malému, je dosť drahá a nikde nevidím recenzie... Ďakujem

flowwwly
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubka1709
25. jan 2021

Máte skúsenosť s touho trojkolky?