Aká značka kočíka je naj?

katka2482
28. máj 2013

ahojte mamičky 🙂 čakáme naše prvé bábätko a začíname sa obzerať po kočíku....no vôbec nevieme ktorá značka by bola najlepšia....chcela by som sa opýtať na vaše skúsenosti so značkami kočíkov dakujeme 🙂

dai
28. máj 2013

@katka2482 tak otazka je ci chces kocik modny, prakticky, na ukazovanie, ci mas nejake obmedzenia - financne, priestorove, kufrom auta etc...
osobne si myslim ze odpoved na tvoju otazku neexistuje a kazda ti poradi co sa jej paci, co ale absolutne nemusi byt spravna volba pre teba... skus blizsie specifikovat co od kocika ocakavas, aky mas financny rozpocet etc . - to ti podla mna vo vybere omnoho viac pomoze...
ja osobne som napr. mala gesslein pri oboch detoch a bola som spokojna pretoze presne splnal to co som ja potrebovala🙂

gretka2
28. máj 2013

Presne ako pise @dai . Jednoznacna odpoved neexistuje.
Potrebujes kocik na rovne cesty, ci do "terenu", budes s nim cestovat busom, autom? Budes ho casto skladat? Kde s nim budes "parkovat" - na balkone v byte, na malej chodbe, ci mas velky priestor atd. Ci ti ide o dizajn, alebo preferujes ludovejsiu cenu. Ci potrebujes v kociku vacsi kosik, ulozne priestory, ci 4-kolku, 3-kolku...Ci si vysoka, alebo nizsej postavy....Niektore baby su jednoducho zblaznene do nejakeho typu, niektore ich casto menia.
Su stovky typov, a musis povedat, co od neho ocakavas, a potom sa tu len tak sypat odpovede skusenych mamiciek 🙂

zuzana76
28. máj 2013

@katka2482 ja ti odporucam znacku Jane, pekne, prakticke kociky, som spokojna, alebo este znacku Concord

katka2482
autor
28. máj 2013

kočky, finančne nie som obmedzená, bývame v byte v malom mestečku a rodina je v podstate blizko takže na prechádzky väčšinou, všetko máme v meste a niekedy ked niekam autom aj to na malú vzdialenosť auto je priestranné takže miesta je dosť... 🙂

jamika
28. máj 2013

@katka2482
Mám dobré skúsenosti s Jané, ale aj Quinny. Jané som mala s polohovatelnou vaničkou, co je super, ked babo "blinka" a vanicka sa dala použit na spinkanie a dalo sa v nej babo kolisat. Samozrejme len trojkolky 🙂

dai
28. máj 2013

@katka2482 a co sa ti paci? klasika alebo skor moderne tvary? mate dost velky vytah a velku chodbu na odkladanie? pri tom aute ide skor o kufor - mas ho dost vysoky aby si nemusela skladat?

aristka
28. máj 2013

po mojich skúsenostiach s kočíkmi som bola najviac spokojná s peg perego gt3

katka2482
autor
28. máj 2013

@dai niečo skôr klasické ale trochu moderného v tom 😉 výťah nie je máme na prízemí odkladací priestor na kočíky je velky ako 2-izbový byt...pri tom aute radšej na skladanie keby sa kočík viezol aj v inom aute tak pre istotu

mimik79
28. máj 2013

ja odporucam Brio go, velka vanicka, velka sportova cast, da sa otacat aj v smere jazdy aj v protismere, odpruzeny, lahky, skladna konstrukcia, alebo kukni aj Cam Cortina, Cam Dinamico napr.

vonicka
28. máj 2013

Ja odporucam zasadne 4 kolesovy kocik, s dobrym perovanim, ale nie moc tazky, aby sa ti zle netlacil do kopca. Ako vidis, tu ti x zienok povedalo, ze kazdy ma ine preferencie a kedze napisem ze Jane alebo Cam by som si nikdy nekupila, tak to len dokazuje to tvrdenie 🙂 Tvoja otazka je akoby si sa pytala "Ktore auto je najlepsie?". Skoc do predajne a nechaj si to vysvetlit a poskusaj si riadenie sama, to bude ovela cennejsie ako rady odo mna aj vyssie uvedene 🙂

ask
28. máj 2013

@katka2482 u mna jednoznacne dany sport dojan prestige alebo butterfly....

mata1001
28. máj 2013

dorjan prestige...mam ho od narodenia maleho a onedlho bude mat 3 roky a do sportovej casti saa este stale zmesti...takze odporucam tento:http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://im9.cz/sk/iR...

dai
28. máj 2013

@katka2482 tak si precitaj odpovede🙂 presne toto som ti na zaciatku pisala - kazdy ma iny vkus - spravila by som ako ti radia baby - ber to tak ze dobry kocik kupis od nejakych 300-400 euro do xy😉 vaecsinou su tu odporucane znacky okolo 1000 euro - trojkombinacie - v tejto cenovej hladine uz potom kupis cokolvek co ti bude vyhovovat - teraz leti bugaboo a stokke z tych modnych, ci modernych😉 klasicke kvalitne znacky su cam, concord, jane, gesslein , peg perego, z tych luxusnych pozri niektore modely inglesiny ci silvercross kensington...
co z toho vyberies je na tebe - ako tu pisala vonicka - napr. moj muz by si nikdy nekupil francuzske auto - preferuje nemecke🙂 a tak to bolo aj u kocikov - talianske nepripadali do uvahy😀 takze tym sa automaticky niektore znacky vylucili... potom ide o osobny vkus - na prve miesto by som ale radila prakticku stranku - pises ze mate kocikaren - chces tam nechavat drahy kociar?, chces skladaci kocik - opaet to vylucuje hlavne tie luxusne... takto ked si spises preferencie tak ti nakoniec zostane par co ti vyhovuje - potom chod podla ceny a vzhladu😉

kvetinka211
28. máj 2013

@katka2482 ja by som sa na tvojom mieste riadila aj velkostou vanicky ... budes mat jesenne babatko, cize ho este aj v polrocne potrebujes natrepat do fusaku do vanicky ... cize lepsie je pozret po tych vacsich (gesslein, peg-perego ... ostatne nepoznam) a urcite nie stokke kde ma dieta este aj tycku medzi nohami ...
ja som mala gesslein, bol super, akurat trosku tazsi na zdvihanie do mhd ... inak perfektny do terenu a obrovska vanicka, lahko sa skladal do auta

katka2482
autor
28. máj 2013

@dai ďakujem veľmi ste mi pomohli 😉

dai
28. máj 2013

@katka2482 nie je zaco😉 prajem dobry vyber...

maca_p
28. máj 2013

@katka2482 bertini. mam ho 6ty rok v pouzivani a nemal este ziaden problem, okrem 1 defektu. ale to je normalne pri nafukovacom kolese. tento kocik netreba vobec rozkladat na casti. len stisnes 2 gombiky a je to. bez problemov ho vpraces cely aj s vanickou, alebo so sportovou castou priamo na podvozku do oktavky.
este treba uvazovat, ci chces 3 kombi alebo sportak oddelene alebo spolu, ja som pri 2 detoch vyuzila maximalne aj vajicko aj vanicku. cize mne vyhovovala 3 kombi. mam cienu farbu, ale je celkom v pohode nevyprasivena. s tymto kocikom sme presli horuce slenecne chorvatsko aj marazivy zuberec. jedine co bol maly problem, tak to bol odmäk v zuberci na tie male otocne predne kolieska ale daju sa zaaretovat. ale v zuberci ked je odmäk tak to ma kazdy kocik problem, lebo ked sa naraz zacne topit 20 cm hrubka snehu tak je to na makacku 😀 ... po meste je suprovy, ovladatelny jednou rukou a otocis sa s nim priamo na mieste. ja osobne by somnechcela kocik na pruzinach a ani so 4 pevnymi koleskami, lebo sa clovek narobi ako kon. ale asi to bude vecou zvyku 😉 . cize zelam ti dobry vyber 🙂

katrinka8
28. máj 2013

Inak niektore maminy preferuju osobitne kupit hlboky kociar a potom osobitne zase sportak - lebo na niektorych 3-kombinaciach im nevyhovuju obe casti (tym padom aj vajicko osobitne) - napr. je dobra len vanicka, ale sportak nie alebo opacne 😉 My sme napr. mali tiez poziadavku, aby vanicka bola dostatocne velka, lebo dcerka bola junova a nevedela som si predstavit dat v decembri polrocne dieta do sportaka. Plus teda ta vaha kocika rozhodla a tiez este to, ze v sportovej casti som chcela, aby bola opierka polohovatelna uplne do lahu. Dalej bolo dolezite, aby sa mi vosiel kociar do vytahu, nebola moc nizko vanicka (aby som sa k miminu nemusela v kociari sklanat pomaly k zemi), rychle skladanie do auta, moznost naklinutia sportovej casti v smere aj protismere jazdy, no a velkost kolies - zvladli sme v uplnej pohode nielen sneh, clapkanicu ale aj zlatovately sneh. Bonusom bola polohovatelna vanicka - nasa mala mala casto zasopleny nostek, tak sa jej lepsie spinkalo. Tieto podmienky mi splnila Cam Cortina. Nechali sme si ju aj pre druhe babo. Teraz pozeram, ze je aj nejaky novy Cam Dinamico - podla obrazku vyzera ako 4-kolesova Cortina, ale ostatne vlastnosti netusim, ake ma.

zuzikkaa
9. jún 2013

@katka2482 pre mňa NAJ kočík, zo všetkých čo som zatial mala je QUINNY FREESTYLE !!! ešte by potreboval mááálinko doladiť nejaké detaily ,ale ozaj len málinko. perfektnýýýý je- stabilný,mohutný,nezničitelný a pritom sa tak krásne dá jednou rukou ovládať aj s dieťaťom + plným košíkom. Kúpila som ho už 2x 😀 😀 😀

PS- dokonalý kočík neexistuje 😉

georgia333
10. jún 2013

@katka2482 skús sa poradiť u dovozcov alebo predajcov ja som prezvonila na kocikovsvet a oni my zavolali naspäť a tiež pomohli vybrať kočík, majú dobrý prehľad, vedia poradiť a tak sa rozhodneš skôr keď budeš poznať pre a proti