Ako vybrať kočík?

lenkamatus
29. apr 2013

Baby som zúfalá sledujem kočíky každý deň, mám ešte času nato, ale viete ako to je... Nechcem ani drahy ani lacný :D a hlavne nech je praktický, lahký a pekný ...Aký kočík máte vy??? Ďakujem

margarita
29. apr 2013

zalezi na tom, kde ako casto ho budes pouzivat, ci mas nejake zasadne preferencie alebo aj limity (napr. u nas to bola sirka stareho uzkeho vytahu v panelaku a tiez kufra maleho auta 😉 ).
my sme chceli kvalitny, lahky (dvihanie do Ba MHD), skladny (do auta) a pekny.
mame Hartan VIP XL, v pohode vozime uz druhe dietatko.

je to ako s autami, kazdemu sa paci a potrebuje ine,
stylom : mozem si kupit aj Mercedes, ale menej mi vadi, ak mi niekto oskrie staru skodovku 😎

hradnapani
29. apr 2013

@lenkamatus je uplne jedno, aky mam ja, pretoze zrejme byvame v rozdielnych podmienkach a mame rozdielne naroky. Ale skus sa zamysliet nad nasledovnym: v akom terene ho chces pouzivat (asfaltovy chodnik, polna cesta, byvate v meste, na dedine?...podla toho vybrat kolesa, gumene, plastove, nafukovacie atd), budes ho vlacit po schodoch (tak by mal byt lahky, s nafukovacimi kolesami su tazsie), treba ho napratat do vytahu? (treba presne vymerat kabinu, podobne ako kufor v aute), chces mat odpojitelnu vanicku alebo to ma byt v celku? (ci chces dieta vo vanicke prenasat alebo nie), preferujes smer/ protismer dietata? chces samostatny alebo trojkombinaciu? (pokial nema kvalitnu autosedacku, tak radsej nebrat a dokupit samostatne), drahy-lacny, to je velmi relativny pojem, ... asi som velmi nepomohla, ale mne toto nemal kto poradit a preto som si prvy kocik vybrala zle. Nebol zly, ale nezodpovedal podmienkam... a najlepsie bolo, ze mi dieta odmietalo v tom hlbokom kocari lezat, takze mi bol napokon aj uplne zbytocny 😀

molniak
29. apr 2013

@lenkamatus no my mame malicke auto lebo sme uz dalsie dietatko neplanovali tak sme mali dilemu kupit nove auto alebo kocik do maleho auta 😀 a kedze na nove auto ani nahodou nemame 😒 tak sme zhanali kocik co vtrepeme do naseho miniauticka 😉

hradnapani
29. apr 2013

@lenkamatus a hlavne, ist do predajne, nechat si poradit, presne im povedat, ake su vase poziadavky, popozerat, poskusat... a nekupovat hned 🙂 radsej precitat este par recenzii na nete a porovnat aj ceny na netovych obchodoch

zivika
30. apr 2013

@lenkamatus a neobjednavaj ziadny kocik naslepo, urcite si ho chod pozriet nazivo, lebo fotky byvaju pekne, ale realita uz nemusi byt taka 😅 mne sa napriklad pacil jane muum a bola som takmer 100%ne rozhodnuta, ze ho chcem, ale ked sme isli do obchodu a videla som ho, bola som uuuplne sklamana (co je horsie, pripadal mi uplne odflaknuty), co som teda od vyrobcu s dobrymi referenciami necakala...

11sandra11
5. aug 2013

ahojte maminky aky kocik je priestranny a dlhy mam 3rocnu dcerku ktora nechodi a potrebujeme velky kocik 😉

lucinkab
5. aug 2013

ja chcem inglesina clasica ,ale je hrozne drahý tak asi jazdenku 🙂 ak nájdeme...chceme kupovať až v januári 😉

graziela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mravvcica
27. jan 2014

A nemáte prosím niektorá skúsenosti so značkou baby safe? Našla som Kočíky tejto značky na jednom českého webu a veľmi sa mi páči. Rozmýšľam, že by som ho objednala, ale skôr by ma zaujímali nejaké praktické skúsenosti, ak je niekto máte. Jedná sa konkrétne o model BabySafe Adventure 2013. Túto značku nepoznám a predsa len to nie je najlacnejšia záležitosť, takže by som radšej predtým nejaké informácie.
Vopred veľa ďakujem