Aký je kočík Stokke Crusi?

olga28
28. feb 2013

Veľmi uvažujem nad týmto kočím len som chcela vedieť či ho už aj niekto má. Aký je? Videla som ho v BA v predajni a padla mi do oka hlavne tá veľká vanička, lebo ja mám termín začiatkom augusta tak ešte celú zimu budeme v pohode v hlbokom. Manželovi sa zasa páči Stokke Explory. Môže byť takáto fialová aj pre chlapčeka? Síce ešte nevieme čo to bude ale keby náhodou 🙂

petra16
7. mar 2013

Ahoj, je krásny. Tiež sa mi veľmi páči. Stokke Explory sa mi zase naopak ale vôbec nepáči. Len ma odrádza tá premrštená cena ☹ Kde okrem BA ho môžem vidieť naživo?

olga28
autor
10. mar 2013

Ahoj no to vôbec netuším kde ho ešte majú. Ja pokiaľ som nebola v tej predajni tak som ani nevedela že taký existuje. V predajni ho majú červený a tá farba sa mi nepáči. Ja uvažujem že si zoberiem len podvozok a vaničku to vychádza okolo 900 eur. Lebo keď sa na tento podvozok nasadí športová časť tak je tá konštrukcia oproti tomu veliká ale uvidíme ešte sa pôjdem na neho pozrieť.

petra16
15. mar 2013

Každopádne je nádherný. Mne sa veľmi páči práve tá farba, akú si dala na obrázku a ešte zelená. Čítala som o ňom, že sa perfektne ovláda a rýchlo skladá. No a cena zodpovedá tomu, že to je novinka. Želám teda správne rozhodnutie pri výbere 🙂

kudrlinka82
13. apr 2013

@olga28 Urcite odporucam Stokke, my sme mali Xplory v tejto farbe fialovy a bol krasny, farba nadherna, kazdy si kocik hned vsimol. Teraz sme vymenili za Stokke Scoot cervenej farby a aj ten je super 🙂 Mne sa tento Crusi moc nepaci, lebo je to taka klasika a navyse je velmi velkyy, ta sportova cast sa mi na ten podvozok napaci, vyzera to velmi mohutne ☹ ...ale videla som ho len vo farbe dark navy a sivej, ale v tejto fialovej farbe moze byt pekny 🙂 prajem dobry vyber 🙂

ustrachana
13. apr 2013

nalepsi kocik od stokke je jednoznacne xplory, crusi je podla mna velmi mohutny taky tank ( ale to je len moj nazor a nikomu ho samozrejme nevnucujem) a scoot je jeden velky nepodarok stokke

olga28
autor
13. apr 2013

Mne sa tento crusi páči iba s vaničkou a hlavne má zaujala tá veľká vanička. Ale tiež sme sa z manželom zhodli na tom že tá športová časť na tej konštrukcii vyzerá hrozne. No uvidíme už som pomaly aj od neho upustila lebo to je kočík pre druhé bábo a len vanička a športová časť by stáli okolo 1200eur čo sa mi zdá dosť a hlavne už zbytočné. Samozrejme manželovi sa páči xplory a už som sa začala aj ja k nemu prikláňať 😉. Tak uvidíme pri akom kočíku nakoniec skončíme 🙂

loulou02811
18. apr 2013

@olga28
Je krásny, ešte aj v tejto farbe 🙂 a tá športová časť nie je až taká veľká.. Možno sa to len zdá, lebo xplory športový je menší, ale veď aj na konštrukciu od crusi, môžeš potom nasadiť športovú od xplory. Neviem síce ako by to vyzeralo, bolo by fajn si to pozrieť priamo v obchode.
Mne sa viac páči hlboký crusi a športový zas xplory. Tiež premýšľam ktorý, ale keďže termín mám v auguste, tak veľkosť hlbokej vaničky na xplory môže byť aj menšia. Bábätko sa tam vo fusaku predsa bude voziť len prvých 6 mesiacov, nie? 😉 Tiež kupujeme kočík pre druhé dieťa a cena sa mi zdá privysoká. Pre istotu ho pôjdem kúpiť radšej bez manžela, lebo ten keď zbadá cenu, dostane infarkt 🙂 Tvrdí totiž, že nám stačí aj cam alebo iný ,3 kombinácia za 600eu.
Daj vedieť aký ste vybrali 🙂

olga28
autor
18. apr 2013

Športová časť explory a crusi sú jednaké aspoň sa mi zdá že nám to tak hovorili. Ja mám tiež termín začiatkom augusta a hľadala som hlbokú vaničku. Keď som v obchode videla tento crusi nedalo mi to pokoj. Manžel im tam zatiaľ rozoberal explory. Tak som mu hovorila že kúpime crusi podvozok a vaničku a potom už len expory športovú kombináciu ale vychádzalo by to aj 2000eur a za to si môžem kúpiť aj nejaké auto 😀. Ako keby som manželovi povedala ideme kupovať explory tak ten je prvý v tom obchode 🙂 . Sama neviem čo nakoniec kúpime. Hlavne tak aby som celú zimu vyvozila vo vaničke a dieťa tam nebolo natlačené. Čítala som rôzne komentáre na explory, že tam mali dieťa aj do 7 mesiacov vo fusaku čo sa mi nezdá. Tak som ho zbadala spolužiačke a povedali mi že malá sa jej tam zmestila s fusakom max na 5 mesiacov. Tak to by som potom musela už v januári vytiahnúť športovú časť a to nechem. Pravdu ti poviem že som v obchode už pozerala aj cam dinamic hnedý a nevyzeral zle. Ja fakt neviem. Pri malej som sa v tej dobe rozhodovala medzi dvoma kočíkmi a to bol Jane trojkolka a Perego AT4 a to aj vyhralo. Bola som maximálne spokojná len škoda že robia už len trojkolky z toho ☹ .

kudrlinka82
19. apr 2013

@olga28 ahoj, ja si myslim, ze urcite bude stacit vanicka Xplory, lebo podla vlastnej skusenosti (aj viacerych mamiciek), ti babo v kociku nevydrzi lezat dlhsie ako 5 mesiacov...potom je uz zvedave a chce obkukat 🙂 nasa mala sa narodila v decembri a v pohode sa v Xplory hlbokej vanicke vozila do maja (zmestila sa aj s fusakom, vanicka neni az taka mala) a potom uz isla do sportaku, lebo mi nechcela lezat,...ale to je na vas samozrejme 😉 mne osobne sa Crusi moc nepaci, je strasne velky s tou vanickou a je to viacmenej taka klasika ... no a sportova cast vyzera na tom dost smiesne, kedze podvozok je velky 😒

veroni12
26. apr 2013

Ahoj, myslim si ze crusi je konecne dobry kocik od stokke. Podvozok je sice vacsi ale pevny a stabilny, oproti xplory (domceku na stracej nozke ako ho volame) je neporovnatelne stabilnejsi. Xplory je fajn do nakupneho centra, ale kazda mensia nerovnost na ceste je problem. Boli sme s nim v Tatrach a bolo to hrozne. Prechadzka okolo strbskeho plesa bola hrozna. maly bol vytraseny, nervozny a my s nim. 🙂 Crusi zvlada akykolvek teren aj tohorocny sneh. Okrem toho velky kos dole je velmi prakticky. Vanicka na crusi je uplne super, velka, priestranna a ziadne oddelene nohy. 🙂 na sportak sedia vsetky winter kit aj summer kit kedze je to sportova cast z xplory. Scoot je skladny letny kocik pre minimalne rocne dieta. Urcite nie od pol roka a uz vobec ak tam planujes davat dieta spinkat. Nema vobec madlo co mne osobne velmi chyba a ani opierka na nohy sa neda polohovat. Tolko moja skusenost.

veroni12
26. apr 2013

Ahoj, myslim si ze crusi je konecne dobry kocik od stokke. Podvozok je sice vacsi ale pevny a stabilny, oproti xplory (domceku na stracej nozke ako ho volame) je neporovnatelne stabilnejsi. Xplory je fajn do nakupneho centra, ale kazda mensia nerovnost na ceste je problem. Boli sme s nim v Tatrach a bolo to hrozne. Prechadzka okolo strbskeho plesa bola hrozna. maly bol vytraseny, nervozny a my s nim. 🙂 Crusi zvlada akykolvek teren aj tohorocny sneh. Okrem toho velky kos dole je velmi prakticky. Vanicka na crusi je uplne super, velka, priestranna a ziadne oddelene nohy. 🙂 na sportak sedia vsetky winter kit aj summer kit kedze je to sportova cast z xplory. Scoot je skladny letny kocik pre minimalne rocne dieta. Urcite nie od pol roka a uz vobec ak tam planujes davat dieta spinkat. Nema vobec madlo co mne osobne velmi chyba a ani opierka na nohy sa neda polohovat. Tolko moja skusenost.

mianpa
3. jún 2013

@kudrlinka82 ahoj, citam ze mas stokke scout, ja nad nim praveuvazujem alebo sa mi strasne paci farba purple len mala uz ma 1 rok a chcela by som ho ako taku buginku , ze ci by si nevedela povedat aky je rozmerovo uz pre vecsie deti

kudrlinka82
3. jún 2013

@mianpa Ahoj, rozmerovo vyuzijes aj pre mensie dietatko, ako mas Ty, lebo ked mas kocik otoceny tak, ze dietatko pozera na Teba, tak mas podstavec na nozicky vyskovo nastavitelny, co je super...no vacsie dieta mozes zase otocit smerom od Teba...myslim, ze tento kocik je az do 3 rokov...takze odporucam, je lahucky, skladny, urcite budes spokojna 😎 Nasa malicka ma 1,5 roka a v kociku sa jej velmi paci a aj dobre sa jej v nom spinka 🙂

mianpa
3. jún 2013

@kudrlinka82 ja mam teraz phil a teds vibe, no uz ako vysiel stokke odtien purpl som sa na prvy pohlad zamilovala a vide ma uz aj omrzel, ale ten odtien fialovej, no nieco uzasne, ten xplory ci ako sa vola nieje na nase chodniky bo je tu sama jama tak som hladala nieco ine, este ako ma nozicky, nemava ich ovysnute , predsalen tam nieje opierka na nozky, chcem ho ist vyskusat do obchodu a potom uvidim, este prehovorit polovicku 🙂

kudrlinka82
3. jún 2013

@mianpa verim, ze sa ti paci farba purple, my sme mali v tejto farbe Xplory a je to fakt krasna farba 🙂 scoot mame pre zmenu cerveny, ale kebyze kupujem do buducna stoke, tak opat budem verna farbe purple 😎 😉

mianpa
3. jún 2013

@kudrlinka82 dakujem za info, uvidim ako sa to vyvinie, ci ma polovicka nezrusi 🙂

kudrlinka82
4. jún 2013

@mianpa budem drzat palce 🙂

ifkael
3. júl 2013

Pribudli maminy so skusenostami s crusi?

minicko
4. júl 2013

ja ma stokke crusi beige a podla mna je lepsi ako xplory..konecne vanicka,kt ma normalne rozmery,super vypolstrovana (makka),pohodlna a nie je rozpolena..odpruzene predne kolesa..velky nakupny kosik..lepsia pevnejsia konstrukcia..vobec sportova cast nevyzera na nej divne a pod..ja za seba mozem len odporucit..ale chapem,ze mamicky si vzdy budu chranit prave ten kocik,kt maju doma..a 100 ludi= 100 chuti..tiez som pri xplory (ked som si ho v predajni skusala) tvrdila,ze stokke nikdy..mal pre mna velmi vela minusov..a nakoniec som zbadala tento a bolo rozhodnute 🙂

ifkael
4. júl 2013

@minicko tak sa tesim na recenziu ked ho budete pouzivat ;) ja ho pojdem estelen omrknut- snad to bude laska na prvy pohlad... ;)

vjaja
13. júl 2013

ja som si objednala stokke crusi black melange, tento kočík som si zamilovala na prvé chytenie a to doslova, lebo sa veľmi dobre drží v ruke, je super veľká vanička a čo ja oceňujem najviac čo iný kočík okrem stokke nemá, je, že je vysoký a nemusím sa zohýbať k dieťaťu dole niekde na zem, chodila som do predajne ako šialená si ho skúšať, len ma prekvapilo, že ho nemali dostatočne naštudovaný, ja som vedela viac vychytávok z napozeraných videí, čo sa dúfam už zmenilo, už sa teším na prvú prechádzku 🙂

kristina11
15. júl 2013

Ak by ste mali niekto na predaj vaničku stokke crusi mala by som záujem.

miska1988135
16. júl 2013

@kudrlinka82 kupujes kocik pre seba alebo pre dieta ?? 😎 😎 😎

vevika1
16. júl 2013

@ustrachana v čom je Scoot nepodarok? Ja som rozmýšľala, že ho kúpim, v predajni sa mi zdal celkom dobrý (teda až na tie šeredné zadné kolieska 😀 )

dendy1
16. júl 2013

@olga28 pozri si PP Book.

dendy1
16. júl 2013

@olga28 ja už kočik potrebovať nebudem, ale pozerám po nich stále 🙂 Na Crusi mi vadil v strede rúčky taký výbežok, zrejme sa tam nasadzuje držiak na pohár ? zadierala som si na tom dlaň a držiak by som tam aj tak nemala. Zdá sa mi to také nepraktické miesto, hlavne ak niekto často skladá do auta. A ten scoot má zase divné polohovanie chrbta na športovej časti. To sú moje postrehy z predajne, k jazdným vlastnostiam sa neviem vyjadriť.

ustrachana
17. júl 2013

@vevika1 kazdy mame asi ine poziadavky a samozrejme zalezi aj od veku dietata 🙂 tak potom treba kupit a testovat 😉 my sme ho cez vikend skusali lebo sme bez kocika a opat ma presvedcil, ze nebude dobra volba

vevika1
17. júl 2013

@ustrachana no veď to je jasné, každý má iné požiadavky. Len som chcela vedieť, čo konkrétne ti na ňom vadilo, aby som ho nekupila a potom budem sklamaná. Ty máš predsa len dosť skúseností s kočíkmi, tak to budeš vedieť asi dobre zhodnotiť 😀 🙂

ustrachana
17. júl 2013

@vevika1 vzhladom nato, ze kazdy mame ine poziadavky ako sme sa zhodli tak najobjektivnejsie posudenie je vlastna prax 🙂))) aj ja som nevedela do coho idem, ale zmena je zivot 🙂 a zase aj kazde dieta je ine ty mas peknu kludnu kocku a moj maly je akcny cert 🙂 ale nad xplory nie je to mozem potvrdit a ,ak by bol maly kludnejsi mam ho opat a pri druhom uz vymyslat nebudem lebo lepsi som nemala 🙂

olga28
autor
17. júl 2013

No už sme sa rozhodli pre Peg Perego limitovaná edícia presne tento http://www.bambini.sk/sk/9969/26/book-plus-comp... tak som sama zvedavá keď príde aký bude ale keď sa nám nebude páčiť vieme si vybrať inú farbu.