Aký kočík pre vysokú mamičku?

jandom
6. jan 2013

Chcem poprosiť vás milé skúsené mamičky o radu pri výbere kočíka...., týždne tu čítam o desiatkach značiek kočíkov, ktoré mi žiaľ nič nehovoria. Čakáme naše prvé bábetko začiatkom apríla a v podstate nemám žiadne skúsenosti s výberom kočíka. Potrebujem poradiť jednak so značkou kočíka, ktorý bude mať jednak dostatočne veľkú vaničku, bude ľahký a tiež by som chcela, keďže sme s manželom obaja vysokí, aby sme popri ňom nevyzerali smiešne-pretože sa mi zdá, že niektoré kočíky pôsobia až príliš subtílne, ako pre malé dievčatká....tiež si neviem rady, či sa oplatí zainvestovať do trojkombinácie alebo kúpiť radšej osobitne hlboký kočík a neskôr zase športový...(keďže neviem či budem môcť aj v zime, keď bude mať dieťatko 8 mesiacov používať hlboký alebo už skôr športový...?)
Prosím pekne, ak môžte, poraďte konkrétne značky, mám najvyšší čas, aby sme sa pre nejaký rozhodli a ja sa v záplave toho množstva značiek naozaj neviem zorientovať... ☹
Bývame v meste a vyzerá to tak, že dosť často budem chodiť aj autobusom...dopredu ďakujem... 🙂

martinazvo
6. jan 2013

@jandom ahoj, ja sa pridávam, aj keď asi trošku v predstihu, lebo ešte len ideme na umele oplodnenie, ale aj mna by toto zaujimalo, ja mam 184 cm a manzel 208 cm 🙂

sashabb
6. jan 2013

@jandom
@martinazvo

Tak záleží aj aké by sa Vám páčili. Prikladám fotku xari mima, je dosť vysoký. Na druhej fotke to je vidieť, pokiaľ sa dá ručka normálne, a nieje zohnutá je dosť vysoko.
Kočíkov je strašne veľa, ťažko je povedať, že ktorý by bol vhodný

popelka5000
6. jan 2013

Ahoj ja mam 178cm a mm cca 190cm hlboky sme mali tento http://emarket.ua/objavlenie/universalnaja-2v1-... da sa kupit v predajni Predeti a potom sme kupili tento http://kociky.heureka.sk/graco-trekko-mode-noir... oba nam vyskovo vyhovovali a ani sme nekopali do tycky medzi kolesami,co sa nam tiez stavalo...ten druhy je super ,maly ma 2 roky a 4 mesiace a stale sa v nom vyspi aj vonku..... Najlepsie ist do obchodu a poskusat .... urcite ti neodporucam co je v prvom linku sportova cast ,babo sa v nom zosuchuje.... 😖 ale vanicka je super velka 😉 A tiez nedaj na tlak predavaciek,obycajne chcu predat co im dlho stoji v predajni....

dodka82
6. jan 2013

Vysoky kocik do ktoreho sa ani nemusis zohybat pretoze aj dietatko je vysoko je stokke, moje kamosky sestry si ho kupili obe a su spokojne, nieje najlahsi a velmi extravagantny takze zalezi od vkusu, ja som tiez skoro 180cm a bola som spokojna s quinny buzz a bugaboo cameleon, rucka sa da vytiahnut dost vysoko 🙂

sashabb
6. jan 2013

Osobne sme mali quinny speedi, manžel je tiež vysoký a problem nebol, tiež kamoška čo má muža vysokého ho kupovala. Ručka sa da dosť vysunuť

something
6. jan 2013

@jandom Ahoj ja by som odporucala mozno peg perego gt3. Greco neodporucam. Chcela som povodne ten a dobre ze som ho nekupila cez net. Na obrazkoch je krasny ale v skutnocnosti na mna posobil velmi lacno a vlastne aj bol. A ta diera mezdi chrbtovou opierkou a strieskou v zime urcite nie je vhodna. PP Gt3 bude urcite vyzerat vyborne pri vysokych ludoch kedze je taky robustny a posobi velkym dojmom. Do sportaku das aj 4rocne dieta. A co sa tyky hmostnosti az tak na vyber nemas, vazia vsetky cca rovnako. Teda, nejaky extra lahky kociar si myslim, ze neexistuje

popelka5000
6. jan 2013

@something Pise sa to Graco 😉 Ja som mamicke odporucila hlboky Bertoni a neskor dokupit Graco treko ,lacny nebol stal 210eur a to bola este dobra cena na sportiak tohto typu....Vystriedala som vela kocikov ale tento nam ucaroval s manzelom 😉 Sto ludi sto chuti .Pekny vecer. 🙂

elliah
6. jan 2013

Ahoj ja som si vyhliadla stokke crusi, a ked som ho bola pozriet nazivo v babymarkete, tak som si pri nom pripadala ako male divcatko mam len 160cm, takze vtedy som si povedala, ze toto je kocik pre vysokych rodicov, co mi aj predavacka potvrdila, ze vysoki rodicia si ho kupuju...je tam fakt velka vanicka a da sa vyskovo nastavit.....nevyhodou je cena

blavacka
6. jan 2013

ja odporucam Bumbleride Indie, vanicka je priestranna, sportovy kocik je odlahcena trojkolka s vahou 8,5kg s najdlhsou plochou na lezanie, takze sa tam pohodlne vyspi aj 3 rocne dietatko vo fusaku a je dost vysoky, ja mam 175cm a manzel 198cm a sme velmi spkojny.

tilly
6. jan 2013

fuuuuha, no, ja mam 180cm, tak by som ti vedela poradit, ale nejde len o vysku, ide aj o cenovy strop a ostatne, co od kocika ocakavas...

tilly
6. jan 2013

@elliah uz ho maju v bm? som strasne zvedava, pojdem si ho omakat 😵

something
6. jan 2013

@popelka5000 Ano ano Graco, maly preklep. Ved ja nevravim, ze musi byt zly, mne sa velmi pacil, design velmi pekny ale ked som ho videla v predajni bola som velmi sklamana. No je to jeden z tych lacnejsich sportiakov a aj tak vyzeral v skutnocnosti. Ak vam vyhovuje tak super, ja som si ho nevedela predstavit na zimu pre 5mes. dieta. Ale ma velke kolesa a velmi mi ucaroval, skoda tej diery ako som pisala, inak by som ho kupila asi aj ja.

popelka5000
6. jan 2013

@something Zase mi zmizol komentar vrrr 😖 My sme Graco treko kupovali ked mal maly 1 aj daco ,velmi dobre sa v nom citi,ma v nom vela miesta ,vyhodou su velke kolesa cize aj po velkom snehu sa s nim lahko ide,ovlada sa jednou rukou v pohode.... urcite neni pre novorrodenca 😉 Ma velky kosik na nakup....ten sme velakrat vychvalili ,nakolko auto nemame 😀

popelka5000
6. jan 2013

@something nie je pre novorrodenca v zime ale v lete si myslim ze uplne v pohode 😉

elliah
6. jan 2013

@tilly maju ho v avione BM.....pekny je, ale velkyyyyy pre mna

michaelamilan
6. jan 2013

@jandom my sme s priateľom tiež vysoký a my sme sa rozhodli pre ROAN MAritta......má aj veľkú vaničku, je pohodlný, taký houpací a aj praktický......Inak podobné pre vysokých sú aj Inglesina napr......

jandom
autor
6. jan 2013

ďakujem vám dievčatá...mám čo robiť, kým to všetko prezriem.... 🙂
Ale predsa, máte niektorá dobrú skúsenosť aj s nejakým kočíkom poľskej výroby...?

something
6. jan 2013

@jandom nemam skusenost ale vidim ich strasne vela Tako Balilla a svagrina ho ma. Uspavala som v nom raz maleho a mozem povedat, ze na to, ze poliak...strasne sa mi pacil

janinah
6. jan 2013

@jandom hlavne nekupuj podľa obrázku,musíš si ho chytiť do ruky,či ti "sadne"

zumasi
6. jan 2013

@jandom my mame Jane slalom, a myslim ze splna vsetky dolezite kriteria. Vanicka je velka, nas syncek mal skoro 4 kg pri narodeni, teraz ma 5 mesiacov, nieco medzi 7-8 kg a je v nej spokojny v overali a hrubom fusaku. Nejaky mesiac tam urcite este vydrzi. Kocik je lahky, a co je super, rucka nie je vysuvacia (myslim ked ju chces prisposobit vyske kocikujucej osoby),ale ma taky klb, osvedcilo sa mi to ako lepsia moznost v porovnani s tou vysuvacou. Som vysoka a nemusim sa hrbit ani ked mam opatky 🙂 A aj sportova cast ma dost velky priestor pre babo.

shady
6. jan 2013

Tiez patrim k vyssim mamickam. Ja som si kupila Teutonia - Be You (v trojkombinacii) Je dost vysoky, nastavitelna vyska rukovate, moznost prehadzovat rukovat, moznost naklikavat vanicku aj sportovu cast aj vajicko v oboch smeroch, vanicka je dost velka (model 2012 Comfort). Pre 6 mesacne babo aj v zime dost dobra. (my mame teraz o par dni 6 mesiacov a v pohode tam vpraceme aj fusak) Vanicka sa da pri transporte "splasknut" 🙂 a perfektne minimalne rozmery ma konstrukcia po zlozeni. Zadna cast je odpruzena. Nic nevrzga, vsetko drzi jak ma 🙂

sandrik
6. jan 2013

ahoj, ja mam 180 cm, vyska rucky a velkost lozka boli jednymi z hlavnych aspektov pri kupe kocika a bola som, co sa tyka vysky rucky spokojna so vsetkymi kocikmi, co sme mali: Silver Cross Sleepower De Luxe, Gesslein F6 (ten sme mali najdlhsie a ma preklapatelnu rucku aj otocnu vanicku, jednu z najvacsich ploch na lezanie, aj ked je drahsi) a potom neskor Baby Jogger...pre prve babatko chces urcite novy kocik, nebola som ina 🙂 , do druheho kola by som uz asi dnes pozerala aj inzerciu, daju sa niekedy kupit malo pouzivane kvalitne kociariky za dobru cenu

tokina
6. jan 2013

ja odporucam jednoznacne STOKKE

ivanka.7
7. jan 2013

@jandom k vyske ti radit nejdem, ja mam 175 cm a manzel tesne pod 180 cm a staci nam Peg Perego Pliko Easy Drive Modular on Track (Switch); ale mam tie aprilovca (Elianka je 2.4.) a teda ak tvoje babo bude co len trosku zvedave, tak nemas sancu ho do 8 mesiacov udrzat v hlbokej vanicke, aj keby sa tam na dlzku zmestilo. Dieta je podla mna tak najneskor okolo pol roka zvedave a potrebuje vidiet okolo seba, takze toto ani nemusis riesit. Babo budes mat podla vo vanicke v case ked bude malinke, resp. bude teplo, takze ti tam v pohode vojde a na horsiu jesen uz pojde do sportaku a do fusaku.

Mne sa velmi osvedcila trojkombinacia, naklikavaci system je skvela vec.
Inak ti asi velmi neporadim, lebo Eli bola az do "sportakovej" ery velmi nekocikove dieta, cize nasa vanicka je takmer nepouzivana :D

briketa
7. jan 2013

@martinazvo @jandom. kocky ked budete vyberat golfac, Maclaren XLR je lahky a vyslovene pre vysokych ludi, ma vysuvatelne rucky. Ja mam180cm. Odporucam. Je to kvalitne vyrobeny kociar a je pekne priestranny.

mahulenka87
21. jan 2013

@sashabb ja nemôžem nikde nájsť VNÚTORNÉ rozmery vaničky a športovej časti a tiež všade taja cenu... Viete niečo bližšie?

aber
24. okt 2015

Ahojte ja mám 163 a muž 185 chceli by sme vyšší kočík aby sme sa obaja nemuseli zohybat mám problémy s chrbticou, viete mi poradiť, prosim 🙂

opica
24. okt 2015

Ja mam 182, muz 192... Mame peg perego GT3, nedam dopustit. Uz odvozil dve deti a teraz odvozi tretie

cecilka123456
24. okt 2015

Jednoznačne brio/britax go ... rucku ma po vyrovnani ahadam najvyssie zo vsetkych kocikov 🙂