Kočík Bebetto

ellisa12
13. sep 2022

Máte niektorá skúsenosť s kočíkom bebetto?
Ste spokojne ?

mimisk
14. sep 2022

aky model?

ellisa12
autor
15. sep 2022

@mimisk skor som otázku myslela vo všeobecnosti ... 🙂 aké máte kočiky čo vám na nich vyhovuje a čo nie či je výška vanička po kolená ako teraz 70% kočíkov 😑

sunyrose
15. sep 2022

Mne sa to tiež veľmi nepozdáva, keď väčšina kočíkov má dnes veľmi nízko položenú vaničku na konštrukcii. Preto som dosť dlho hľadala moderný kočík pre svoje prvé vnúča. Nakoniec sme kúpili Jané muum. Mala som kočík tejto značky pri svojej treťorodenej /ale to už je história - bude mať 23r./ a s touto značkou som bola nadmieru spokojná. Vanička je vyššie položená a po bokoch má nastavitgeľné pásy, ktorými sa dá nastaviť aj "tzv. hojdanie vaničky", čo považujem za veľké plus. Kočík je mimoriadne ľahučký a dobre manévrovateľný, má široké kolesá, takže vhodný aj do snehu. U mňa však má dieťatko pripravený "Gesslein" - hlboký kočík z r. 1983 /ako nový/, ktorý je úplne perfektný a vyslovene na kočíkovanie /nie na prevoz v aute/ dokonalý. Zohnať ho bolo umenie /cestoval z Holandska/ Je hojdací, vanička s maxi veľkosťou, vnútro umývateľné, proste pre mňa, dokonalý....a pre dieťa ani nehovorím...

ellisa12
autor
15. sep 2022

@sunyrose teraz ste ma trošku rozveselili
Mam 25 a moja matka tiež mi stále podotýka na veľkosť vaničky ... 😀 doma ma prichystaný kočik do ktorého by sa zmestilo aj moje bejbý aj náš zlatý retriver 😀😀😀
Tiež hľadám väčší kočik lebo ak bude bejby po mne nebude to žiadna sranda 55cm q 4,2kg 🤣🤣
No a dnešné kočiky vyrábajú na mini babatka 😀
A s mojou výškou 175 si neviem predstaviť mať vaničku tak nízko položenú... (po kolená) 🥲😀

sunyrose
15. sep 2022

@ellisa12 A maminka má pravdu. Lebo baby môže byť naozaj veľmi dlhé a zima "krutá"....My sme vybrali ten kočík Jané preto, lebo je ľahučký /byt na 12.p./ a dieťatko sa narodí koncom októbra, takže malo by vo vaničke mať dosť priestoru do konca snáď marca-apríla...Ale, aj dcérka má do zálohy pripravený ďalší hlboký - Knokin z Rakúska, ak by vanička v modernom bola nepostačujúca a zima dlhá....A tiež si myslím, že výrobcovia nemyslia na vyššie mamičky...A hoci ja nie som veľmi vysoká, ani dcéra, nie je to veľmi pohodlné sa tak nízko k bábätku zohýňať....Poľské majú väčšiu vaničku a sú vyššie, ale väčšina z nich sú dosť ťažké kočíky...Takže záver pre mňa vzhľadom na dnešok je asi taký: pripraviť si ich niekoľko alebo ich meniť...Dnes sa kladie dôraz skôr na dizajn....

karolina126
3. okt 2022

@ellisa12 ahoj, my máme bebetto, resp prvý kočík, 2-kombi. Ja 177cm, muž 197cm, s výškou sme obaja spokojní, čo sa vaničky týka tak pohoda vyška/veľkosť, super čičíkanie- pérovanie oproti ostatným čo som skušala od kamošiek.. športová časť do oboch smerov, keďže sa mi s nim horsie cestovalo- a to denne nakladat vykladat prekladat tak sme kupili este jeden športový (Britax B-motion 4) na večenie so psami a Bebetto zostal v práci pre pestunku, jej britax nevyhovuje, ja chcem Bebetto predať, lebo nam je už zbytočný, kedze malá ma 15mes a ju kočíky nebavia, nebola na to naučená, tak 2x v tyzdni max v lete a v zime vobec.. ak si z okolia PN kludne ti ho ukážem aby si si skusila.. ci vyhovuje taký