Ktorý kočík určite nemám nekupovať?

mykaellle
3. feb 2013

Ahojte. Stále vyberáme kočík, a mnohé mamičky písala, že vystriedali 2 - 3 kočíky, kým našli taký, ktorý im vyhovoval. Aký kočík by ste po vlastnej skúsenosti určite neodporúčali? Zatiaľ rozmýšľame nad Steggi Lux, Roan Marita, alebo DorJan. Vďaka

zuzulica
3. feb 2013

To by aj mňa zaujímalo 😀 Či by nebola lepšia diskusia, než otázka?

cecil36
3. feb 2013

Urcite by som nekupovala Demu a tazke polske kociky. My mame concord a max spokojnost.

sashabb
3. feb 2013

Skôr mala byť otázka položená inak. Mala si rozpísať čo od kočíka očakávaš - aké máš podmienky čo by mal mať a pod.
Osobne by som napr. nekúpila ani jeden z kočíkov ktoré si napísala, že nad nimi rozmýšlaš 😅
Čo čítavam, vidím že "mamičky" pozerajú v prvom rade na veľkosť vaničky, aj keď väčšinou vaničku využijú max do 6mes. a potom tam to dieťa aj tak nechce byť. Čiže by som nehladala kočík s veľkou vaničkou.
Skôr treba pozerať na športovú časť, či je vhodná pre menšie mimi, či bude dobre chránené pred poveternostnými podmienkami, akú má váhu, prípadne kolesá a pod. Je toho vela čo by bolo dobré zvažovať.
A v neposlednom rade, radšej kúpim kvalitnú a overenú značku aj keď na bazáre ako ťažký (polský) lacný kočík ako napr. Dorjan 🤐

Ale to je samozrejme len môj názor 🙂

bettypo
3. feb 2013

tie čo píšeš by som kúpila jedine ak by sme mali obrovský kufor auta. Inak poveziete iba kočík

rora
3. feb 2013

ja osobne by som uz nekupovala 3 kombinaciu, kedze sportove casti su hrozne velke a tazke a to je ten fakt preco niektore potom maju aj 3-4 dalsie kociky, hlboku cast vyuzijes max 5-6 mesiacov, takze kupila by som len nejaky hlboky kocik a potom zvlast sportovy - uz podla poziadaviek ci uz na skladnost,hmotnost,loznu plochu,kolesa.... tam uz sa da vybrat, kdezto pri kombinovanych kocikoch je to skoro vsetko to iste

diusik
3. feb 2013

@cecil36 ja mam doma velky polsky kocik a napr mne velmi vyhovoval v tom,ze mal obrovsku tu vanicku a maly mi v tom krasne spal,normalne som ho vnutry pouzivala namiesto postielky,cez den samozrejme.Podla mna treba zhodnotit podmienky a potreby,napr keby som zila niekde v meste a musela by som sa trepat MHD tak jednoznacne nejaky sikovnejsi "modernejsi" co sa da super poskladat,alebo ked chodite na nejake cesty,lebo tie polske sa fakt moc nedaju zlozit.
Rozhodne by som na kocik nemilnula napr 800 eur,babatko ho rychlo vyrastie a potom aj tak treba kupit iny...

jennika
3. feb 2013

plne suhlasim s nazorom sashabb ;)

zuzkat1
3. feb 2013

Urcite by som nekupila velky,tazky polsky kocik. Nepraktické plus bala by som sa dat do niecoho polskeho malu. My sme mali cam a super bol.

liwka
3. feb 2013

ako bolo vyššie spomenuté, ty musíš vedieť, čo od kočíka očakávaš. Úplný ideál je vojsť do nejakého obchodu a popozerať, potlačiť, popýtať sa. Ja som tiež nechcela žiaden poľský, no ani taký za tisícku- vošli sme do jedného super obchodu v HC- maximálne ochotný majiteľ- najskôr mi povedal, že dnes takmer všetky kočíky sú z Poľska a že nie všetko drahé je super kvalitné.
mojím kritériom bola veľká vanička (zimné dieťa + milión vrstiev) a zároveň veľká športová časť, pretože dieťa sa v kočíku vozí do min. 2 rokov (nie som človek, čo má financie kupovať každé 2m. nový kočík). kúpili sme poľský Espiro, 3-kombináciu, mal veľké nafukovacie kolesá, takže žiaden terén nebol problémom, jediné, čo mi prekážalo, bolo, že predné kolesá neboli otočné a narobila som sa ako kôň- ale malá mala pohodlný priestor a to bolo prvoradé🙂
nesúdim mamičky, čo majú kočíky pre imidž (pr. Stokke), ale ja myslím v prvom rade na dieťa, ono tam bude tráviť kopu času 🙂
držím palce, aby si vybrala ten naj🙂)))

cawes
3. feb 2013

Ahoj tie co uvadzas nepoznam, ja som si vybrala trojkombinaciu chicco trio i move vela ludi hovori ze je mala vanicka neni to pravda maly ma 6 mesiacov je velky, a je vo vanicke aj s fusakom. Vanicka je polohovatelna da sa priputat do auta pri cestovani co je super. Sportova cast sa rychlo a lahko sklada tiez je velmi prakticka vacsia clona proti slnku atd. Vajicko je prakticke sikovne odlahcene netreba adapter ked chces dat na kocik. No nemozem si stazovat arejdem aj v 10cm snehu

skvareninoval
3. feb 2013

Nám sa Šimonko narodil v júni, preto sme nekupovali klasický hlboký kočík, ale športový, ktorý bol vhodný od narodenia- dokúpením prenosnej tašky, ...tento sme používali 2 roky a potom len po svojich. Opäť by som to riešila takto. Podľa mňa: pre letné dieťatko to stačí riešiť takto. Takže ja odporúčam kvalitný športiak. Prajem šťastnú voľbu.

monikapaal
3. feb 2013

Ja osobne som za 3 kombinaciu 🙂 tu v zahranici mame quinny buzz a doma na Sk mutsy 😉 hlboku cast - vanicku sme pouzivali temer 8 mesiacov akonahle som maleho don dala zaspal do 5 minut v sportovej casti musi byt total grogy aby v nej zaspal 😀 tot moj nazor.

poleva
3. feb 2013

určite veľká vanička,ta je v zime nenahraditeľná.....

monilik
3. feb 2013

ahoj ja mam Dorjan trojkombinaciu a nemam mu co vytykat. ziadny iny kocik som zatial nepotrebovala ani nekupila. Daniel je letne dieta a vo vanicke bol do 8 mesiacov, potom v sportiaku - pri sportiaku si daj pozor aby sa dala chrbtova opierka sklopit az do lahu lebo nie u vsetkych kocikov sa to da a potom ti dieta zaspi po sediacky a hlava mu kvecka na pliecka. je pravda ze je tazky a po schodoch ked ho nesiem sa namakam ale na manipulaciu je bezproblemovy a odmietala som dat za kocik len s vanickou 800 eur, takze takto mam trojkombinaciu za 330 a ak budem potrebovat nejaky mensi kocik stale sa do tych 800 vojdem aj s dalsimi troma.

lubikan
3. feb 2013

urcite nie obludy ako Tako

josenka
3. feb 2013

Mala som Demu a už by som ju nechcela - kazila sa, bola ťažká, hneď sa potrhala pláštenka, vybledla, košík sa pravidelne utrhol aj s nákupom... Teraz mám hlbokú Inglesinu a na leto si chcem kúpiť nejaký kvalitnejší športový. Švagriná mala Roan Maritu a bola spokojná.

kokorunecka
3. feb 2013

Ja za seba a malú odporúčam Mutsy.

lubiduch
3. feb 2013

ja by som urcite nekupovala kocik so zdvojenymi kolesami, s malickymi kolesami (asopn zadne musia byt velke, aby sa s nim dalo dobre manipulovat). dalej by som za ziadnych okolnosti nekupovala neodpruzeny kocik. vela drahych kocikov nema pruzenie aj ked vyrobcovia v popise pruzenie napisu. treba nazivo vyskusat, poprechadzat sa s nim, skusit "pohojdat", vyskusat ako sa ti bude niest do schodov samej (pre mna kazdodenna skusenost) a pod.
a strasne neprakticke mi prislo na niektorych kocikoch ta rucka na drzanie je rozdelena a su to vlastne 2 rucky, manipulacia uplne o nicom...

zuzikkaa
3. feb 2013

na tvojom mieste a po svojich skusenostiach s viacerymi kocikmi by som urobila asi takto-
• kup si kocik z bazaru - nie novy ,,kludne aj kombinaciu a myslim ze taky rok ho v pohode vyuzijes a potom uz podla potreby a ako sa bude chciet tvoje dieta vozit,, aky skladny by mal byt a ine veci co si vsimnes pocas toho cca 1 roka ,si kupis nejaky sportak ci golfac aky ti bude vyhovovat....proste malokto ma jeden kocik pocas tych 3rokov co sa dieta vozi. Postupne prides nato co ti vyhovuje a podla toho kupis.
Pri prvom kociku vzdy zistis co je dobre a co by si chcela inac.
• kupuj kocik s velkymi nafukovacimi kolesami,,predne otocne,, sportova cast otocna aj k tebe aby si na dieta videla

...tazko radit aky nie... 🙂

cikyta
3. feb 2013

S mojej skúsenosti asi žiadny 😀 Kedže sme ho využili aj to len s odretými ušami do 9.mesiaca 😀

melesmeles
3. feb 2013

pre mna boli dolezite :
- kolieska, musia byt velke, pretoze s malymi sa uz vobec neda chodit po snehu
- prehadzovacia rucka je super, ked svieti slnku
- niektore sportove kocare su velmi uzke, moj maly je taky valibuk, takze naobliekany a vo fusaku by sa tam ani nezmestil

emkab
3. feb 2013

Necitala som ostatne, tak sa mozno opakujem, ale: babatko sa ti narodi v maji, takze na jesen a troska v zime este budes pouzivat vanicku, tak urcite bacha na kociky s malou vanickou!!!!!! Viem, vyzeraju pekne a elegantne, ale s babatkom tam musis vtesnat este aj teple oblecko, overal a fusak, tak aby sa tam drobec dobre citil a zmestil 🙂

miskax2
3. feb 2013

nečítala som to všetko no ja mam kočík trojkombináciu z poľska za 150 evry a už mi vozí druhé dieťa 😀 hlavne aby bol kocik nielen pastvou pre oci ale aby si v ňom mohla dieťa voziť čo najdlhšie lebo su aj také z ktorýh dieťa vyriastie a ty potom zistíš že kočík za 800eur si používala pol roka.....

kvetinka211
3. feb 2013

@mykaellle

pokial sa nechystas kupit stokke tak sa ani neda urobit velmi zle rozhodnutie 🙂 pride mi vcelku vtipne ako si niekto kupi za 1000e kocik na stracej nozke s mini pidi vanickou s ruckou medzi nohami dietata ... ale oki, nekocikovala som ho, takze mozno je praktickejsi nez vyzera.

vyber by som urcite orientovala podla toho, akym sposobom a kde zijete a ako ho budete pouzivat ...
- ci mate narocny teren (potom treba velke kolesa - ale radsej nie nafukovacie, lebo tie na tych nasich zlych chodnikoch dostavaju defekty)
- kedy sa narodi babo - ak sa budete vozit s fusakom s vacsim babom, o to vacsia vanicka musi byt
- ci budes musiet niekam kocik zdvihat (dom bez vytahu, mhd ...) - potom treba dat prioritu na hmotnost (aj keby si mala kupit nakoniec golfky s naklikavacou vanickou)
- ci budete casto jazdit autom - potom musit byt priorita na skladnosti - aby zaberal co najviac miesta
- a ak budete casto jazdit a aj potom kocikovat (nakupy a pod.), tak je prakticke mat moznost nakliknut vajicko na podvozok ... ale vo vajicku babo nemoze byt dlhodobo, takze to nie je nutnost iba taka vecicka na ulahcenie zivota
- tiez treba zvazit ci chces kocik este dalej pouzivat (viac deti), pripadne dobre predat (pozri si za kolko idu v bazare)

ja som mala gesslein, bol perfetkny, vyborne zvladal teren, mal velku vanicku aj sa dobre skladal, jedine co mi trosku vadilo bola jeho vaha, kedze som casto jazdila s mhd
predali sme ho kym bol este novy aby nestratil na hodnote a od cca. roka pouzivam iba mini golfky pliko
a fakt neviem aky kupim nabuduce .. asi skoncim zasa pri tom gess 🙂

z tych co si pisala mi je ten dorjan strasne nesympaticky, vyzera strasne velky a tazky, asi by som si vybrala skor taky klasicky dizajn ako ma Roan Marita, ten vyzera pekne, pripadne aj ten steggi je podobny

gilmorka
3. feb 2013

urcite nie Babysmile V-max. A pozor na podobne kociky ako je on, vanicka super velika, polohovatelna,ale to je asi vsetko. Tazke manevrovanie, vrzgajuca konstrukcia. A sportova cast mala so strasne nizkou strieskou. Maly mal 10 mesiacov, ked sme kupovali novy kocik. Strieska sa mu skladala skoro na hlavu, proste vacsie deti som nevidela kocikovat inak ako so zlozenou strieskou. Ale neviem si predstavit co potom robia mamicky ked svieti slnko, prsi alebo snezi.
Kupili sme X lander sportak, a maly sa v nom vozi doteraz a stale ma dost miesta aj nad hlavou, aj na nohy. Bez defektu, bez poruchy.

zuzuj
3. feb 2013

Ahoj my mame ten Dorjan XXL o ktorom uvazujes....a teraz budeme mat aj pri druhom.... Ja som spokojna, az na to, ze pri sportaku sa mi pokazila ta tycka vzadu co drzi operatko. Je to taka tyc zelezna a vydrali sa mi drazky, tak blbne niekedy ked chcem dat nizsie do polohy nejde, alebo sam a zosuchne sa o jeden dva stupienky. Ale hned v uvode mi to sa prehlo ked mi pomahal pán vystupovať z autobusu a namiesto dole, mi to chytil za operadlo a proste to prehol...Takze manzel to vyrovnal...ale uz sa tam vydreli tie zubky, kym sa k tomu dostal... 🙂
Takze pokial sa ti toto nestane, bude vsetko ok podla mna....M
Mne sa paci, ze mas super mega velku vanicku, mala bola velmi velka uz ked sa narodila, to iste ma caka aj pri druhom....vozila sa v hlbokom pomaly do 1 roka...da sa vyklopit dohora...takze ziadne starosti cez zimu, si veselo kukala....autosedačka v pohode....a športiak ešte teraz som ju niekedy viezla a to ma už 15 kil a 1 meter meria....Pači sa mi, že ma otočne kolesa a hrube...všade po každom terene prejdeš, my mame velmi zly... A da sa športiak sať do ľahu....stala cela kombinacia okolo 300 evri...takze super...
A zmesti sa do kufra do maleho auta...ja by som ho nemenila. Jedine dizajnovo sa mi pacia ine...ale nam sa nezmesti nic do kufra..
Ale ako pisu baby zalezi kde byvas , kadial budes chodit ....a auto je asi najdolezitejsie....Aspon ja som za praktickost a nech sme rychlo...,,nalodeny" ako sa trapit kvoli kociku....A hlavne naj je bez kočíka:DD aspon ja som malu už pomaly od 1-1,5 roka vlačila pešo, alebo na motorke neskor od 2 rokov....mne sa nechce trepať s kočíkom nikam.....

xclusive
3. feb 2013

Citala som tu nazor ,ze nie obludy ako Tako...ja Tako mam a nedam na neho dopustit....maly sa vozil vo vanicke 7 mesiacov....na sportovu cast nedam dopustit...velka....pohodlna...kolesa super na kazdy jeden teren a do kazdeho pocasia.....a hlavne viem porovnat napriklad s Jane..ten ma moja sestra....na to aky je ten kociar priserne drahy...je otrasny...absolutne neperuje...som mala pocit,ze neterka je cela "vyklepana" z neho.....to jedno koleso..total neprakticke...polame sa na obrubniku...brzdy na nom odchadzaju...preto...tam sa mi potvrdilo,ze nie vzdy co je drahe je aj dobre...cize ja by som si urcite nekupila Jane ..ale znova by som volila Tako...

akzuzs
5. feb 2013

@mykaellle choď na to pragmaticky, ak bývaš v paneláku kde máš výťah tak vždy takých rozmeroch aby si nemala s tým veľký problém, potom nevberaj ani tak podľa toho aká je pekná vanička na kočíku lebo tú budeš používať zhruba 6-9 mesiacov ale v provom rade v športovej verzií lebo tu do toho druhého tretieho roku. Vyberaj aby bol dosť priestranný pre dieťa, alebo si mala k nemu dorbý prístup, veľký košík dole a aby aj k nemu bol dobrý prístup, nie moc bledý hlavne na opierkach po bokoch, madle , na nohách lebo to sú kritické miesta u detí . dobre si pozri pri športovej časti či bude dieťa v zime dosť chránené pred vetrom, veľké otočné kolesa v predu lebo s malými by si to mala v zime zaujímavé.Nesieš sa v obchode hanbiť všetko preskúšať, ako sa ti bude naklikávať, v obchode vyskúšaj obe varianty hlbokú i športovú, nánožník, pláštenku i siťku na hmyz no proste tam si to poprezeraj lebo ty s ním budeš potom musieť chodiť a nie predavačka. Ja mám dorjan a som s ním max. spokojná. Pri synovi sme kupovali uplne obyčajný za pár eur a sme sa opláchli lebo po pol roku sa ropadol lebo ja s oboma som aj dva krát za deň bola vonku na chatu do kopca a tak a ten prvý to ako som spomýnala po pol roku vzdal a pri druhom dieťati sme vzali dor jan a je normálne v super stave

tamarik
5. feb 2013

ja mám TAKO a som max spokojná, nemenila by som za žiadny iný. a nech si hovorí každý čo chce- že je to obluda, určite lepšie ako tie vaše quinny, stokke a pod.

svetlusska
5. feb 2013

ahoj ja mam z polska trojkombinaciu znacka kajtex a som spokojna.teda takto bola som spokojna s vanickou velka, siroka pre nasho valibuka ideal...ale sportova cast ma dost sklamala:popruhy na priputanie o nicom, vkuse sa vyberaju z praciek,zla vyberatelnost dietata a dlasia velka nevyhoda celeho kocika je ze po zime mi zacinaju hrdzaviet kolesa....prosto hruza..ale tak ako som to mohla vediet...dufam ze mi to zreklamuju