Máte skúsenosti s kočíkom Touran XL?

klarrika
9. nov 2010

Ahojte, ma niekto skusenosti s tymto kociarikom? Nasla som ho na stranke e-kociky.sk ale zatial som nenasla ziadne referencie, vraj je to na Slovensku novinka... ale pred kupou by mi bodli nejake referencie z praxe 🙂

e_kociky
10. nov 2010

@klarrika čo ťa zaujíma? Radi ti odpovieme a poradím.... čo sa týka funkcii, technických otázok, prepracovania atď..

yannetta
10. nov 2010

@klarrika ja som si ho dnes objednala. Takže ked mi pride hodim aj nejake fotočky a napíšem dojmi 😉
Objednala som si ten s červenými kvietinkami, dala by som tu foto ale nemám a včera mi tu zmazali tému vraj sa nesmu dávať označené fotky
Takže keď ho pofotim hodim tu fotky aby si ho videla, mne sa veľmi zapačil tak dufam, že nebudem sklamaná 🙂

e_kociky
11. nov 2010

@yannetta áno, označené fotky tu pridávať nesmieš 😉

e_kociky
11. nov 2010

Mne sa najviac páči tento

vencurka
11. nov 2010

Pekne... a mozem sa opytat na cenu? da sa aj niekde vidiet?

e_kociky
13. nov 2010

@vencurka cena je 230,- eur za 2-kombináciu, autosedačka sa dokupuje zvlášť za 50,- eur.

bebulica
16. nov 2010

no a je možné, že ked ho objednam aj vrátiť lebo sa mi napr. nebude pačiť, alebo mi nebude sedieť, alebo budu bočiť kolesa?

e_kociky
16. nov 2010

@bebulica áno, na vrátenie tovaru máš podľa zákona nárok. Môžeš ho do 7 pracovných dní vrátiť ak sa ti nebude z akéhokoľvek dôvodu pozdávať... len si budeš musieť znášať poštovné náklady. Tovar musí byť nový, môžeš si ho v pohodlí domu vyskúšať, pozrieť a ak ťa nepresvedčí, vrátiš ho - tento zákon rieši podomový a internetový predaj akéhokoľvek tovaru kupované cez net 😉

mattesovci
23. nov 2010

ten kocik sa aj mne velmi paci a chceli by sme aj autosedacku.. prosim vas, mohli by ste mi napisať aká je ta autosedacka, kto ju mate kupenu? (značka, velkost...) DAKUJEM

e_kociky
23. nov 2010

@mattesovci autosedačka je vo farbe kočíka, z rovnakého materiálu aj v rovnakom prevedení... k autosedačke je aj adaptér, takže sa dá osadiť na podvozok.

mattesovci
24. nov 2010

@e_kociky dakujem za rýchlu odpoved. este sa chcem opýtať či je kočík vhodný aj do lesa na take mensie tury? myslim, z hladiska kolies.. dakujem 🙂

e_kociky
24. nov 2010

myslím, že určite, kolesá sú nafukovacie, predné sú otočné takže sa dajú zaaretovať na nerovnom teréne. Kočík má dva stupne pruženia, mäkké je také hojdavé a tvrdšie pérovanie je vhodné hlavne do snehu.

yannetta
6. dec 2010

ahojte,
takže som už majiteľkou kočíka Touran XL 😉
Pôvodne som si objednala červený s kvetinkami, ale keďže nám lekár nakoniec potvrdil chlapčeka a MM nechcel kočíkovať "chlapa v babskom kočíku" objednávku som zmenila a objednala si čieny s modrymi kruhmi. Je úžasný 😵
Veľmi ma prekvapilo to akú ma veľkú vaničku, širka vaničky je skoro 40 cm takže v pohodičke aj s veľkým bábom vo fusaku a overali atď 😉 autosedačka je tiež veľká a má aj novorodenecku vložku 🙂 Na športovej časti sa mi pači že ma vetraciu sieťku v zadnej časti striešky
Pridavam pár fotiek

anuliiik
25. máj 2011

No ja silno rozmýšlam tiež nad tým s tými červenými kvetinkami 🙂 aj keď ešte neviem čo budeme mať...ale šak sa chlapec prispôsobi :DDD
chcem sa spýtať či je tento typ kočíku dosť velký...nechceme každý pol rok kupovať nový kočík. (Resp. jeden a dosť), pretože niektoré trojkombinácie sú take že už štvormesacné bábo do nich musíte tlačiť obuvákom.

januvia
7. feb 2012

Síce je táto téma už trošku staršia, ale možno sa o tento kočík bude niekto zaujímať aj teraz, tak sa podelím so skúsenosťami. Ja som si objednala ten so zelenými krúžkami v lete na základe komentárov v tejto téme a môžem povedať, že som nadmieru spokojná. Hlavne tá veľká priestranná vanička je veľmi praktická, malý rýchlo rastie, takže som si ani nemohla lepšie vybrať. Je dobre odpružený, veľké kolesá tlmia nárazy, ľahko sa skladá, autosedačka sa dá pripevniť na kolieska, čo je super hlavne v obchode. Akurát plastový systém zaklápania vaničky a sedačky do konštrukcie s kolieskami pôsobí trochu labilne, ale zatiaľ drží, tak dúfam, že bude poslúchať aj naďalej. A ešte jedno malé negatívum, od výroby chýbal na strieške od vaničky cvok na pripnutie tej vrchnej časti na prikrytie vaničky, ale našila som si tam suchý zips.
Napriek malým neg. drobnostiam ho odporúčam, ideálny pre drobcov na zimu.

jofik
10. feb 2012

@januvia Nevies mi povedat ci rucka je regulovatelna a ci kolesa sa daju kupit-zohnat druhe?Dakujem za info 🙂

januvia
14. feb 2012

jofik ručka sa da prisposobit asi do 4 poloh a da sa uplne vyklopit hore aj sklopit dolu, ked potrebujes vojst do vytahu je to velka pomoc. kolesa som nezistovala, ale su nafukovacie, takze ak by doslo k najhorsiemu 🙂 tak by som to asi riesila ako pri defekte na bicykli 🙂

jofik
15. feb 2012

@januvia Dakujem ti,no mam jeden vyhliadnuty cez konik tak uvidim,buduci tyzden sa pojdem nan pozriet,potom dam info 😉

januvia
17. feb 2012

@jofik tak drzim palce, nech si dobre vyberies 🙂 najst idealne fáro nie je sranda 🙂

jofik
17. feb 2012

@januvia No dnes som bola na poradni,a uistil ma ze to bude dievca,tak sa tesim,len kazdy den pozeram stale kociky a uz sa neviem ani sama rozhodnut.Mam este jeden vybraty ale mam pocit ze je mala sportova cast,ak chces kukni nan.Je to ZOPA PRO 3 RIDER.Cele tehotenstvo pozeram kociky a uz sa mi o nich aj sniva 🙂

vero021
17. feb 2012

Ahojte, možno niekomu môj príspevok pomôže aj ja som mala kočík Touran XL s červenými kvetinkami používala som ho rok...je super akurát by som vytkla chýbajúci cvok na vajíčku a plastový systém zacvakania a ja osobne som chytila dva defekty ale tak....to už nieje chyba výrobcu 🙂

mirkave
23. feb 2012

ja som tento kocik kupila od kamosky a ta s nim bola spokojna.podla mojho nazoru a skusenosti ma vsetko,co ma dobry kocik mat.snad budem aj ja spoko 😉 😀

januvia
1. mar 2012

@jofik vyzera dobre, ale zda sa mi, ze je mala vanicka. neviem, mozno budes mat drobnejsie babatko, ale ja som vedela ze bude okolo styroch kil a trafila som sa a dokonca aj strasne rychlo rastie, uz teraz by sme sa tam nezmestili, a to ma styri mesiace. mne osobne velmi zalezalo na tom, aby mal velku vanicku. ale samozrejme, ak ti vyhovuje, tak nevahaj 🙂 drzime palecky, nech ste spokojne obidve 😎

jofik
1. mar 2012

@januvia Ahoj,no nakoniec sme sa rozhodli pre TAKO WARRIOR,som s nim velmi spokojna co sa tika vybavenosti a vanicka je velka co ma tesi,pretoze ten co som pisala mal ozaj malu vanicku a to by som nemala na dlho.Len co ma trapi je tmavomodrej farby ☹ ale snad to nejak skombinujem aby dievcatko v nom pekne viniklo 🙂 Chcela som cierny ale nezohnala som na inzerat,ale je krasny,uz sa vidim ako sa budem pisit 😉 len nech nam vsetko dobre dopadne a sme zdrave.

adamkofjo
2. feb 2013

ahojte ja by som sa chcela spytat ci sa mi vojde v pohode do sport. verzie rocne dieta s fusakom zda sa mi dost mala teda konk, uzka sport. verzia