Poraďte trojkombináciu ľahko skladateľného kočíka

lulu939075
4. jan 2013

Ahojte nenašla som tu takú diskusiu, všetky sú zamerané na jednotlivé typy no ja mám len kritéria ale do kočíkov sa vôbec nevyznám. Ešte mám síce čas ale rada by som vyhytala nejaký používaný za super cenu.
No takže k tým kritériam:
ľahší kočík
ľahko skladateľný a rozkladateľný
trojkombinácia
v neurtálnych farbách
nejaký športový vhodný aj do nerovného terénu, lesa a lúky - kedže mám psíkov ktorých chodíme venčiť do lesa
na farbe až tak nezáleží ale najlepšie neutrálne farby
celistvá rúčka najlepšie s možnosťou rozdelenia ale neni podmienka
a štvorkolieskový
Vedel by mi niekto poradiť???

rora
4. jan 2013

No asi ta moc nepotesim ale chces kocik aj do terenu - cize vacsie nafukovacie kolesa a take kociky byvaju tazsie... Okolo 15-16kg. Ja zo svojej skusenosti ak budem mat niekedy druhe dieta nebudem kupovat kombinovany kocik, prave kvoli tomu ze sportove casti sa pouzivaju dlhsie a ozaj bolo pre mna velmi narocne casto skladat tak tazky kocik do kufra a este k tomu mi zapratal cely kufor.... nerozmyslala si nadtym kupit zvlast hlboky kocik s vajickom a potom zvlast nejaky lahsi sportiak? Tam uz je vacsi vyber, aj velkostne, hmotnostou....

mimikas
4. jan 2013

@lulu939075 teutonia

lulu939075
autor
4. jan 2013

@rora Ahoj vlastne aj rozmýšlala, ale zdá sa mi že to vyjde drahšie, a najhoršie na tom je že nikto mi nezaručí že vo vaničke mi dieta bude chcieť ležať 😒 ALe 15kg je celkom dosť, aj ked som bývalá judistka neviem či by sa mi chcelo naťahovať s takou ťažobou. A vedela by si mi poradiť aspon tu dvojkombináciu, vanička vajíčko?

daniela242
4. jan 2013

Ja mám Jane Nomad a som maximálne spokojná. Prejdem s ním aj po nerovnom teréne, po lese, po piesku na pláži a dokonca teraz som sa s ním v pohode prechádzala aj po hlbšom snehu. Je ľahúčky, ľahko sa skladá a ročný syn sa mi tam v pohode zmestí aj s fusakom. 🙂

rora
4. jan 2013

@lulu939075 vyjde to trochu drahsie, ale ja keby to urobim takto hned, tak usetrim ovela viac, svoju 3 kombinaciu som predala ked mala dcerka 9 mesiacov lebo ja uz som s tym mojim velkym sportiakom fakt nevladala... (mala som espiro atlantic 2011) a denno denne som potrebovala z dediny chodit do mesta... narychlo som kupila dalsi kocik (nemala som dost casu na vyber) a ten mi nevyhovoval tiez, tak som ho predala a kupila dalsi... ked si to vsetko zratam tak by ma to vyslo ovela lacnejsie najpr hlboky kocik a potom si vybrat nejaky dobry sportiak... Alebo ak mas kde skladovat kociky, kludne si vyber nejaku kombinaciu (vsetky su tazke ktore maju nafukovacie kolesa) a z bazaru si kup nejaky mensi a lahsi nahradny (gumene kolesa napriklad, nie plastove - to je horor)

baryana
4. jan 2013

ja mam camarello, som s nim max. spokojna. ako sportiak ho budem este dlho vyuzivat. je perfektny do terenu. ale tiez ma uz prestalo bavit stale ho skladat do kufra auta, lebo je dost tazky. tak som si kupila abc moving light, lahucku trojkolku, tu mam v kufri stale. a ked idem niekam autom, lahucky kocik po obchodoch, alebo navstevach mi perfektne vyhovuje. a camarello uz nemusim skladat a rozkladat. 🙂

zuzana581
4. jan 2013

No ja ak by som mohla mať ešte jeden kočík, tak Britax B-Agile http://www.britax.co.uk/pushchairs/overview-pus... a dokonca som k nemu videla náhradné vymenitelné predné kolesá, ktoré boli také velké, ako tie zadné.. Keď to nájdem, tak ti to pošlem..

zuzana581
4. jan 2013

http://www.preciouslittleone.com/product-inform... tu sú tie predné kolesá
@lulu939075 zabudla som ťa označiť aj v predošlom príspevku

lulu939075
autor
4. jan 2013

@zuzana581 vyzerá to fajn, dá sa také niečo kúpiť na Slovensku? Patrím totiž k tím ktorý si radi omakajú predtým než kúpia 😖

zuzana581
4. jan 2013

@lulu939075 tak toto netuším. Keďže sme už velký na nový kočík, tak sa už kochám len takto očami 🙂 Ale je tu téma na B-Agile, tak sa skús opýtať tam, možno baby čo ho majú budú vedieť.

bklaudia
4. jan 2013

ja mam concord neo a je fakt super, velmi sklany a vyberne sa da ovladat. odporucam. hoci ta cena ani pri pouzivanom nie je az taka nizka, ale prezri si ich. ak mas otazky s tymto kocikom napis mi ip.

kiakocikovsvet
4. jan 2013

záleží koľko by ste chcela investovať do kočíka

anjelicek26
4. jan 2013

@lulu939075 - teren, les, luky, to znamena traktor a nie lahucky skladny kocik, bohuzial... teutonia, quinny freestyle/speedy, hartan, tym smerom sa musite uberat..

meiwe
4. jan 2013

Mne sa osvedcil concord fusion, da sa tusim kupit uz aj ako trojkombinacia, ja som s nim presla po niekolko metrovom poli a to bez problemov, po snehu a lade, suchu, kamienkoch a to som ho mala z druhej ruky, lahko sa skladal, priestoru habadej v sportovej casti, tazky moc nie je a keby bol surodenecky tak kupujem hned a je mi jedno cena=)

lulu939075
autor
5. jan 2013

Tak nechystam sa do kociku investovat extra vela penazi lebo nikto mi nezaruci ze sa v nom dieta bude vozit.Mozno nakoniec so terenu budeme pouzivat satku alebo nosic neviem ako to bude vyzerat.Ale ak su naozaj take tazke tak potom urcite kupime nieco obycajnejsie lahsie.

daniela242
5. jan 2013

@lulu939075 ak nechceš kupovať nový drahý tak sa skús poobzerať v bazárikoch. Ja mám tiež používaný kočiarik, u nás by kupovanie nového boli zbytočne vyhodené peniaze, ani jedno dieťa mi tam nechcelo byť dlhšie ako hodinu denne...takže u nás bola kúpa staršieho ale kvalitného kočíka tá najlepšia voľba..

lulu939075
autor
5. jan 2013

@daniela242 Ano aj to mam v plane,preto sa o to zaujimam tak skoro aby som vychitala nejaku kvalitu za dobru cennu aaj aspon tu znacku aku si vyberiem.Tych kocikov je tak strasne vela,a nemam ani sajnu ktory je ktory a na co 🙂

daniela242
5. jan 2013

@lulu939075 @lulu939075 jasné ak môžem poradiť tak skôr vyberaj nejakú overenú značku, nie tie poľské- tie sú väčšinou ťažké a zle skladateľné..A kočík nejakej kvalitnejšej značky potom aj lepšie predáš keď už ho nebudeš

jandom
5. jan 2013

skúsim sa pridať k tejto otázke a tiež vás poprosiť o radu.....čakáme bábetko 9. apríla a mám najvyšší čas, aby som sa tiež rozhodla pre nejaký kočík. Len si akosi neviem rady. potrebovala by som vysvetliť prečo sa trojkombinácia neoplatí a vôbec na aké značky by som sa mala zamerať, aby to bol ľahký kočík, tiež aby nebol brutálne drahý.....vôbec sa v značkách nevyznám, ale sme s manželom obaja vysokí, tak by som možno chcela, aby ten kočík popri nás nepôsobil ako taký detský kočiarik. Poprosím vás, skúsené mamičky, keby ste mi aspoň poradili pár typov na ktoré by som sa mohla zamerať.....

baryana
28. jan 2013

@jandom nemozes sa spoliehat na to, ze ti bude tiez vyhovovat, ked ti niekto napise trojkombinacia sa oplati, alebo nie. to musis ty sama premysliet a prist na to, co bude pre teba lepsie. pri jednom som trojkombinaciu nechcela, lebo som tiez citala niekde, ze sa neoplati. maminy casto trojku predavaju po par mesiacoch, ked je babo väcsie, lebo chcu iny. to mas tak. chodis denne s kocikom, tak sa ti casom zunuje. to napr. tiez moze byt dovod. 🙂 som toho prikladom 🙂 alebo prides na nejaku chybu. tak som si kupila len hlboky, a po roku sportovy. nebolo to zle, ale pri dalsom som uz bola presvedcena, ze chcem tu trojku. hlavne kvoli vajicku na konstrukcii. to je velke plus. lebo ked sa mimi narodi, obiehas urady, socialku a ked som mala to vajicko nosit, bol to des. musis si zvazit, ci budes chodit casto autom, alebo len na prechadzky po okoli a podla toho vyberat. trojkombinacie su tazke, ale zase vhodnejsie do terenu na prechadzky, ako tu uz vyssie aj pisali. tak asi tak 🙂 a typy...skus nejaky eshop, vyloz si nohy a klikaj 🙂 lebo vyber je obrovsky. 🙂