Používate športový kočík od narodenia?

ema229
28. nov 2022

Ahojte, používa niekto športový kočík od narodemia? Resp. Od 3-4 mesiacov? Moja má 3 mesiace aj 2 týždne a keď ju oblečiem tak sa mi už bezmestí do hlbokého🥲a rozmýšľam že by som jej kúpila teda iba športový

martinaju
28. nov 2022

@ema229 nie kupovala som novy kocik s väčšou vanou ktory som po zime predala… podla mna to je male doeta aby bolo v otvorenom sportovom kociku ale ak to inak nejde tak jednoznacne kocik ktory ide do uplneho lahu.

ema229
autor
28. nov 2022

@martinaju a koľko cm malo prosím to nové? 🙂

martinaju
28. nov 2022

@ema229 neviem my mame joolz hub+ tam je vanička mala a potom som kupovala moon

martinaju
28. nov 2022

@ema229 do 6m mi tam krasne vošiel s fusakom a to je väčšie babo

dzejsik
28. nov 2022

@ema229 pokial vies dat sportovu cast do rovneho lahu, tak kludne pouzi sportovu cast a voz v lahu

greta2017
28. nov 2022

@ema229 nooo mne este ako 13mesacna vo vanicke v hrubom fusaku spala. Mala trosku nozky pokrcene v kolienkach ale nic strasne. Mali sme dobry polsky kocik a perfektne sme vanicku vyuzili

martinaju
28. nov 2022

@greta2017 ono dost zalezi aj od toho ake je velke babo. Sestra ma malu v 6m taku velku ako ja maleho v 3m co je dost rozdiel.

betulinka1
28. nov 2022

@ema229 jasne presne 3-4 mal maly a kupila som športový kočík, co ide do úplného ľahu. Kupila kvalitny fusak a bolo mu dobre.

ema229
autor
28. nov 2022

@ema229 a viete mi povedať koľko cm mali vaše deti v 3-4 mesiacoch??

cyberk
28. nov 2022

Zbytocnost kupovat novy s vacsou vanickou, sla by som rovno do sportiaku, kt sa da dat do uplneho lahu ideal nech ma aj nanoznik ;)

elbartoslava
28. nov 2022

@ema229 myslim ze moj mal 65 cm vtedy

banalu
28. nov 2022

Uplne v pohode chod do sportiaku ak ma uplny lah, akurat zainvestuj do dobreho fusaku ak si niekde kde riadne mrzne alebo fuka.

aknamorka22
28. nov 2022

Ja som pri oboch deťoch od 4 mesiacov mala športový. Nezmestili sa už do vaničky a to boli tie väčšie vaničky. Športiak mám taký, čo sa neda ani otočiť a dieťa je v smere jazdy. Dala som fusak, dieťa obliekla a ak sa mi zdalo, že je zima, dala som ešte deku. Nevidím problém 🙂

greta2017
28. nov 2022

@martinaju no moja bola vzdy taka ako mala byt na dany mesiac alebo skor k vacsim detickam patrila. Ale niektore kociky maju fakt zalostne male tie vanicky

surama
28. nov 2022

@ema229 Ahoj, no u nas to tak bolo 🙈 Asi tak 4 mesacneho sme ho davali do sportovej casti do uplneho lahu, lebo do vanicky sa uz nezmestil. Co uz...velke dieta 🙂

minesasubu
28. nov 2022

Aka velka je tvoja mala ? Nas ma skoro 70cm , vanicku mame cca 83 cm dlhu cize ratam ze celu zimu tam pobudne , kocik bugaboo mame , aky kocik mas ty ?

patha155
28. nov 2022

Ja som davala maleho do sportaka kvoli skladnosti 😁 sportak 1 kus a vanicka s podvozkom obrovske hebedo. Sklopila som a vybaveno bolo

weuska1559
28. nov 2022

No neviem či športiak pre tak maličké dieťa je vhodný ono ešte potrebuje mať vystužené pod chrbátik. Moja má 16 mesiace a krásne mi vojde do vanicky nožičky nemá ani pokrčené a aj fusak má a to máme Cybex priam. A teraz čo je zima tak vidím na nej samej že je jej lepšie vo vaničke ako v športovom. Vo vaničke mi pospi aj 2-2,5 hodiny. Bez problémov

martinaju
29. nov 2022

@weuska1559 no tak zas prehanat to v 16m mi nechce byt nikde nie ešte v hlbokom kočiku 😂 jedine že by ho tam rozdrapilo. Ma 15 a 99% času chodí.

lusyc
29. nov 2022

Ak sa už ozaj nezmestí do vaničky, kúpila by som športový kočík, ktorý sa dať aj do protismeru a do ľahu. K nemu by som kupila vložnu fusakotasku, ma vystužený chrbát, je dostatočne dlhá, da sa v nej bábätko preniesť, ked zaspí v kočíku, je ľahká.
Ja som tak riešila bábätko v surodeneckom sportovom kočíku a bola to super vec. Potom som príležitostne vyuzivala aj pre syna, ked sa mi nezmestil hlboký kociar do kufra, lebo sportiak je predsa len spratnejsi, ľahší.
A takuto kombináciu by som poradila aj každému, co kupuje kočík do malych priestorov, áut, ci bytov bez výťahu.
Fusakotasku ružovú pre ilustráciu mam v bazariku.

ema229
autor
29. nov 2022

@minesasubu 77cm má vnútro, mám Peg Perego, len keď ju naobliekam tak je to už také natlačené celé

minesasubu
29. nov 2022

@ema229 aha a davas aj fusak a oberal alebo len jedno z toho ?

martinaju
29. nov 2022

@ema229 no tak to je jedna z tych mensich aj my sme mali taku ten moon mal okolo 85cm tušim. Merali mi to v obchode.

ema229
autor
29. nov 2022

@minesasubu podľa toho aká je zima ale teraz bude už potrebné mať aj aj

minesasubu
29. nov 2022

@ema229 ked sa ti uz nezmesti tak ju daj do športového ale len v ľahu co ine ti ostáva , jedine ze by si kupila iba vanickovy kocik s väčšou vaničkou , musi byt poriadne dlhá uz 🙂

martinaju
30. nov 2022

@ema229 maly mal fusak cottonmoose a davala som len ten mackovy overal, pod to mal pancusky, teplacky/leginy, body a tenku mikinu. Normalny overal som nedavala a ani som ho z kociku vonku nevyberala. Kryt na kocik a bol teplucky. V pol roku som uz davala bundu/ overal aj do fusaku lebo presiel do sportoveho ale skor by som ho tam nedala. To babo je malicke a treba aby bolo chranene pred tou zimou.

mikitilik29
5. dec 2022

@ema229 my máme 3 mesiace a dala som malú do športového kočíka lebo sa mi nezmestil fusak do vaničky. Kočík je v úplnom ľahu a je to vpohode. Staršia dcéra bola tiež od 4 mesiacov už v športovej časti kočíka