Poznáte luxusné, ale pohodlné kočiariky?

atap
12. feb 2011

Ahojte baby. Chcem založiť diskusiu o kočiaroch.... luxusných ale zároveň pohodlných pre dieťatko... Mne sa veľmi páči Stokke explory, aj čo som čítala je vhodný pre maličké... Viete ešte nejaké značky poprípade dajte fotky aj lepších. 😉

lenkasan
12. feb 2011

@atap Ahoj..Stokke je čistá imidžovka.Je krásny,ale nepraktický.Taký mi pripadá aj Joolz a niektoré typy s mamas and papas.Za drahé prachy....Kúpiš aj iné a oveľa lepšie kočíky.Ja teda nie som zástanca nejakých poľských,ale keď niekto nemá na výber.Stokke a joolz majú zlé športové časti...podľa mňa. 😉

lodgermaniacka
12. feb 2011

že luxusne, mala som asi tie najdrahšie kočíky, ale ani jeden by som luxusným nenazvala 😉 to by musel byť asi pozlateny a vykladany briliantmi, aby bol podla mna luxusný, stokke je pekný, ved kukni do temy stokke čo baby píšu 😉

atap
autor
12. feb 2011

@lenkasan aha, no ja som sa dočítala o stokke, že je dobrý, baby písali že pohodlný pre dieťa a šikovný pre matku, ale tak upozornila si ma že je nepraktický.... škoda, ja nemám žiaden prehľad o kočiaroch, neviem ani kde to hľadať. ale nehcem nejaký šmejd... ja sa v tom orientujem podľa ceny /inak neviem/ a potom si prečítam recenzie....

atap
autor
12. feb 2011

@lodgermaniacka no neviem ako inak by som to nazvala, volajú ich luxusné.

alex2201
12. feb 2011

pre mňa je najluxusnejší Concord bola som s ním spokojná pri prvom dieťatku a kúpila som ho aj k druhému nemenila by som ho za nič 🙂, ale mala som dobrú skúsenosť s požičaným Tuším to bol polský kočiarik ARO LEX2

zuzanockamt
12. feb 2011

a naco je dietatu luxusny kocik ... to uz si skor mamicka kupuje pre sebe ako modny doplnok, mam ten pocit ... a potom po troch mesiacoch a niekedy aj skor sa tam dieta nevojde 😀 😀 😀

atap
autor
12. feb 2011

@zuzanockamt samozrejme že väčšina zo žien pozerá aj na to ako kočiar vyzerá.

zuzanockamt
12. feb 2011

@atap ja kocik nepouzivam skoro vobec a som spokojna ... takze mne je uplne jedno ako vyzera, ale hladala som kocik s co najväcsou vanickou, a to mi moderne a drahe kociky poskytnut nevedia ... nakoniec mam lacny z PL po sestre a som spokojna

zajo79
12. feb 2011

@zuzanockamt akoze nepouzivas kocik? 😕

jasminet
12. feb 2011

@atap teutonia, neviem ci je teda dost luxusna (financne urcite ano 😅 ), ale prakticka, velka pre dieta, vyborne ovladatelna aj 1 rukou, mame cosmo skoro 2 roky a spokojnost najvacsia 😉 stokke je podla mna naozaj imidzovka do nakupneho centra, nie kocik na bezne pouzitie na bratislavske chodniky a prechadzku v prirode - moj nazor 😅 😀

zuzanockamt
12. feb 2011

@zajo79 mam satku a manducu 😉

atap
autor
12. feb 2011

@zuzanockamt ale však aj ja chcem aby bol v prvom rade pohodlny pre dietatko, ale k tomu ešte aj moderný... Viem že určite veľa mamičiek má podobné požiadavky, preto chcem poradiť... nemám v tom prehlad, ani neviem aka značka je dobra...

atap
autor
12. feb 2011

@jasminet no si druha ktorá má takýto názor, o tom som nevedela...

jabadaba
12. feb 2011

Stokke, je len "luxusny" ale vobec nie prakticky a vobec nie vyrobeny pre deticky. Skor pre imidz rodicov. A nielen Stokke je tento pripad, kedy dizajneri realizovali vysostne svoje predstavy bez ohladu na to, komu je kocik urceny. Mne je vzdy luto ked rodic pozera predovsetkym na to co sa paci jemu a ziaden ohlad voci dietatu. Hlavne, ze maminka sa korzuje dokonale zladena, co tam po dietati, ktore je v tychto kocikoch ako na pekaci.

zuzanockamt
12. feb 2011

@jabadaba uplne s tebou suhlasim 😉 🙂

jabadaba
12. feb 2011

@atap no to je smutne, ze vacsina zien. To je dost blba statistika a nie velmi lichotiva...mamicky to maju asi trosku pomylene, no co uz.

jessicax
12. feb 2011

@jabadaba to moze napisat, ze ten kto ho nevyskusal. Ja v nom vozim uz druhe dieta a je to najlepsi kocik aky som doteraz mala a nebolo ich malo. Je lahky, skladny, dobre ovladatelny, do sportaku sa mi zmestila mala aj v dvoch rokoch 😉

atap
autor
12. feb 2011

@jessicax ahoj, myslíš kočiarik Stokke??

zuzanockamt
12. feb 2011

teraz som ho kukla na nete a mam silnu obavu, ze by sa mi tam moj 5-mesacny syn v tomto zimnom obdobi nezmestil 😀

jessicax
12. feb 2011

@atap ano 😵

atap
autor
12. feb 2011

@jessicax tak som rada, že aspoň jedna ma dobrý názor... Tiež si myslím že kto nevyskúša nech nepíše.... Ja som ho proste videla pred 2 rokmi, odvtedy naštudovala recenzie /prevládali tie lepšie/ a bola rozhodnutá... 😉 Píšu že je praktický, prispôsobeny pre dieťatko do 3 r. a ešte k tomu aj nádherný.... Ta vanicková časť je aká veľká??? V pohode tam vojde zababušené babatko??

jabadaba
12. feb 2011

@atap jediny kocik, ktory Ti ako tak naplni predstavy o praktickosti pre dieta co do velkosti a sirky vanicky je PegPerego a vanicka Young. To je klasika. Vprace sa tam aj vacsie dieta, aj s fusakom v zimnych mesiacoch, ma to riadne kolesa, stabilny podvozok. Ziadne tycky na pidi kolieckach. A moderny? Hm....no neviem, ak moderny znamena dizajnersky osial podaktorych vyrobcov potom budis. Ja teda padam obcas z tych bizarnych kociarov, ktore su akoze moderne. Ale tak zalezi kde mas priority. Tou mojou bolo v prvom rade dieta, jeho komfort, to aby sa vmestilo v pohode do kocika aj naobliekane, aby nemalo nad hlavoiu potah co taha ocka - to su tie "super" pasikave potahy, z ktorych idu oci sregom aj mne, nieto dietatu... Potom jasne, ze manipulacia musi byt dobra aj pre mamicku, skladatelnost je klucova a pod. Najlepsie ked si pozbieras info o viacerych znackach kocikov, porovnas parametre co som spominala a vylucovacou metodou potom prides na ten najvhodnejsi. Tak sme to robili aj my. Kocik ma byt aj primerane lahky, aby si zas nemusela Ty teperit nejake hebedko do busu ci po schodoch ale zaroven musi byt dostatocne stabiliny., aby sa nestalo co som videla pred rokom, ze ked zafukal vietor tak sa kociar na troch kolieskach doslova prekotil. Aj s dietatom.

No jo, dnes je to bieda s tymi kocikmi prave preto, ze sa vyrabaju primarne pre ukojenie chutok tak dizajnerov ako modernostichtivych rodicov a pohodlnost a praktickost ide uplne bokom. Mizeria ten trh s kocikmi v dnesnej dobe. A za dalsie, este treba sledovat aj testy nezavadnosti. Naposledy pohoreli aj nemecke kociky co ma soklo, Gesslein konkretne. Co za svinstva davaju do tych potahov a madiel to uz nema obdoby.

jessicax
12. feb 2011

@atap maly ma teraz 6 tyzdnov, davam ho tam s overalom, original fusakom, prekryjem dekou a dam ten nanoznik ci co to je. Mozem ti poslat foto kolko tam mala dcerka miesta ked mala dva roky. Urcite nie je zly 🙂

jessicax
12. feb 2011

@atap zabudla som napisat, ze syn tam ma zatial miesta dost. Ked pojdes do predajne a zmerias si vanicku a porovnas s inymi tak dlzka je rovnaka, nie je o nic mensia ako ine

jabadaba
12. feb 2011

@jessicax do toho pekaca? No to cumim, vsak som to videla z blizka. Ako, vylisok este aj na nohy, to ako tvoje dieta prosim Ta v tom spoji nohy ked je to urobene tak, ze kazda noha ma osve akoby formu? No a co do stability, myslim si o nom svoje. No ked si prestvim to svoje ako v pohode na balkone spavalo v sirokom sportiaku, tak v pripade stokke si to neviem predstavit. By ma poty zalievali, ze sa mi decko s kazdym poryvom vetra vykoti. A o tej vyske nai nehovorim.
Neber to v zlom, ale mne sa ten kocik nepaci cely ako je. Uz na pohlad je to teda otras. Ale to je vec vkusu, no ale ta praktickost co sa pohodlia dietata tyka je u mna diskutabilna. A nie je ot len moj nazor., to je nazor aj odbornikov, samotni lekari sa vyjadrili, ze to je otras v com sa vozievaju male deti a potom maju pruser co sa chrbtice tyka. Kazdy ako chce no.

atap
autor
12. feb 2011

@jabadaba však máš pravdu.... Mne ide tiež najskôr o pohodlie a bezpečie dieťaťka... Všetky recenzie čo som čitala, a nebolo ich málo svedčia o jeho bezpečnosti, praktickosti, pohodlnosti a nakoniec aj ešte ten efekt. Možno som čítala blbe recenzie, ale aj jesicca napisala že je super, a ten kočiarik používa.... Neviem asi je lepšie počúť nazor toho kto ho vlastni.... MMyslím si, a teraz som už asi presvedčená, že síce je to dizajnersky kusok ale vhodný pre dieťatko.

jabadaba
12. feb 2011

@atap jasne, je to tvoje rozhodnutie. 😉

atap
autor
12. feb 2011

a čo hovoríte na JANE RIDER 2010 FORMULA STRATA?

janka196
12. feb 2011

ahoj ja som si nan robila zalusk ale sportova cast je strasne uzucka. s predavackou sme zhodnotili ze tam nedas vacsie dieta. a to myslim trebars take polrocne s fusakom. a vanicka detto malicka
@atap

jessicax
12. feb 2011

@jabadaba ok je to tvoj nazor, ja ti ho neberiem 😅