Športový kočík z Číny - vaše skúsenosti

snipa
10. feb 2023

Zdravim, mate niekto sportovy kocik z Ciny? Banggood, Geekbuying, aliexpress,… zaujimaju ma vase skusenosti.

simona20201309
10. feb 2023

@snipa skúsenosti nemám, ale držím prsty, nech vôbec dôjde a ak dôjde, tak nech nech je celý. A keď bude celý, nech sa nerozhodne pod dieťaťom.
Vieš si predstaviť reklamovať ho?

viestta
10. feb 2023

Vsetky Cinanky na okoli vozia svoje deti v kociaroch co kupili tu, v Polsku. Asi vedia preco.

simona20201309
10. feb 2023

@snipa pozerám, že ten kočík je veľmi špecifický a nič podobne som nenašla. Asi preto sa pýtaš. No je príliš dráhy, asi by som neriskovala. Co ak sa pokazí, príde poškodený? Neda sa to riešiť nejakým dvojmiestnym surodeneckym + nejake stúpatko ku kočíku? To chceš pre 4 deti?

snipa
autor
11. feb 2023

@simona20201309 ako realne si aj uvedomujete, ze takmer vsetko u nas je z ciny? 😂 to, ze to nema znacku cybex tak je to vhodne len na smetisko? Mam z ciny beziaci pas, roboticky vysavac, tycovy vysavac,… vsetko drahe veci s cenovkou 250+€ a slape to ako hodinky. Rozdiel bol akurat tak v cene, pretoze pomer cena vykon je 100x lepsk na vyrobkoch z ciny. A s reklamaciou nie je ziadny problem. Nakupujem cez SK stranku, ktora riesi reklamaciu za mna. Jediny dovod preco sa tu pytam je, ze este som nikdy nemala sportovy kocik, takze to neviem porovnat. Priklad: aktualne mam kocik bebetto luca pro, na predajni sa zdal ako dokonaly kocik no pouzivanim som prisla na jeho nedostatky. Takze mozno niekto kto uz ma s takymto kocikom skusenosti bude vediet povedat ci bol spokojny. Nie je kocik ako kocik aj ked ako novy vyzera dobre 🤷‍♀️

simona20201309
11. feb 2023

@snipa a ty si uvedomujes, že som sa ti v príspevku snažila poradiť? Ze som googlila a snažila sa nájsť niečo podobné??? A ty tu na mňa vyletis s obsiahlou správou ktorá je totálne od veci?
Ešte raz si precitaj a spamataj sa, lebo som mala snahu ti nejak poradiť. A áno uvedomujem si, že všetko je z Číny, ale ty si uvedomujes, že tie veci z Číny ktoré kúpiš v Nay elektrodome alebo v Brendone kočík, tak ho vieš reálne reklamovať?
Teraz to vôbec nevyzerá tak, ze si chcela nejakú radu, len si mala zlý týždeň.....
Ved si kúp kočík z aliexpresu za 700e..... daj potom vedieť, či vôbec príde a v akom stave. Pre mňa za mňa si kúp aj z bonky.sk pripadne suprisimo....

bluka2
11. feb 2023

Ja som si kúpila buggy v cine za 20€ nový. Bol to najlepší kočík aký som mala a požičiavali si ho odomna susedia a kopec ľudí. Zmestil sa pod sedadlo vo vlaku ako žiadny iný. Kúpila som ho povodne na 1 noc na svadbu v Čine, aby dieťa v ňom mohlo spať a potom som už len ten používala a nie môj vtedy britax za 500€. Takže ja môžem veľmi odporúčať

bluka2
11. feb 2023

To je fakt také myslenie z roku 1990, že všetko z činy sa hneď pokazí. Majú kopec skvelých produktov, ďalší je napríklad xiaomi kufor - mám 4 a su perfektne - v živote som lepšie kufre nemala ani keď porovnám so samsonite

zuzana212722
11. feb 2023

Tieto múdre hlávky ani nevedia ako to funguje a hneď vedia poradiť..ja ti poviem kľudne chod do toho..ja som objednavala milión vecí odtiaľ manžel aj veľmi drahé Prišlo všetko v poriadku a keď nie poslal naspäť a vrátili peniaze alebo poslali nové a v poriadku...A navyše len tak ľahko taký istý neuvidíš na ulici..a ešte sú aj lacné

snipa
autor
11. feb 2023

@simona20201309 ja hlavne nechapem naco ma niekto potrebu komentovat nieco k comu nevie ani odpovedat..

simona20201309
11. feb 2023

A nie je náhodou aliexpres o šťastí? Realita a foto je častokrát úplne o niečom inom?
Ty kks.... tak toto je už iná odvaha kúpiť kočík z aliexpressu za 700e
Neviem kto je tu múdra hlávka ...

snipa
autor
11. feb 2023

@zuzana212722 no ved aj to ma laka, ze bude originalny. Ma kopec reflexnych prvkov, z predu LED psik, vazi 9kg a po zlozeni sa da tahat ako kufor na kolieskach 😄

simona20201309
11. feb 2023

Ja si to len neviem predstaviť, ak by bol kočík vadný, a trebalo ho reklamovať. Nemyslím si, že je to lacná záležitosť posielať ho späť na reklamáciu. Nedajbože ho zreklamuju a opäť sa niečo pokazí. Nehovoriac o tom, zeby som mala ostať bez kocika. (Obzvlášť ak som správne pochopila, že ide o 4miestny kočík! Takže 4 deti bez kocika)
Čakacia doma je bežné vyše mesiaca...
Čiste z logického hľadiska.
@snipa nikto skúsenosť s tým kočíkom nemá, dostala si len rady a vypočula si si názory, zato, že ti moj komentár nevyhovoval, nemusíš sa hneď správať tak drzo

bluka2
11. feb 2023

Daj obrázok, môžem ho nájsť na Taobao (čínsky Amazon) a prečítať si recenzie

zuzana212722
11. feb 2023

@snipa tieto co ti tu super radia videli tak max v Poľsku kočíky ktorý má každá druhá a kvalita snáď horšia ako keď objednáš z ali..ja som nad tým rozmýšľala tiež ale nakoniec som si vybrala holandský kočík..
To dnes už funguje úplne inak ako v pred 10 rokmi ci možno aj 5 .. kto ma kúsok rozumu vie po anglicky alebo používať aspoň Google translate 😊 tak úplne v pohode vykecas všetko a v prípade ze sa niečo pose.e tak v pohode vyreklamujes..ako vravím manžel podnika a objednava si odtiaľ jednu súčiastku ktorá na sk stojí 3 krát viac a tam super cena plus je to brutálne kvalitné oproti tomu z sk a berie veľmi veľa kusov čiže dosť peňazí ..ale nikdy sa nestalo že by ostal bez peňazí alebo bez toho co potrebuje..
Kočíky objednavaju nonstop ženy a keď vieš robiť s telefónom úplne v pohode si pozrieš reálne ako vyzerá feedback je presne na to 😊😊 aj tu som už zazrela ze par žien má a vždy spoko..

zuzana212722
11. feb 2023

@snipa ešte dodám že vedia garantovať aj niekoľko dňové doručenie co je kuriérom..a máš to za pár dní..proste zastaralé názory nerieš..v živote to objednali tak max sponky lebo sa báli dnes je už iná doba..

simona20201309
11. feb 2023

@zuzana212722 k tebe sa vyjadrím len toľko. Nemám poľský kočík.
Ďalej si nebudem kaziť večer. A ak nemáš odvahu ma označiť, tak sa nevyjadruj.

zuzana212722
11. feb 2023

@simona20201309 odvahu ta označiť? 🤣 nebuď smiešna..ty tu rozdavas rady o niečom o čom netušíš..neviem prečo by som ťa mala označovať keď ma nezaujimaš..

snipa
autor
12. feb 2023

@simona20201309 prosim vas kto tu co hovori o 4 miestnom kociku a za 700€?? 😂😂 ide o kocik pre 1 dieta a je v akcii za 130€ 🤦‍♀️ a zatial kazda jedna reklamacia cinskej veci dopadla tak, ze predajca vratil bud celu sumu alebo cast sumy na opravu.. oni sami nechcu aby sa im to posielalo.

simona20201309
12. feb 2023

@snipa 😆 tak to je potom nedorozumenie, pretože ja som si dala do Google kočík z Číny Banggood a hneď mi našlo 4miestny za 700e. Preto som myslela, že máš problém zohnať tento typ kocika u nás. Googlila som a tento typ naozaj je len na tej čínskej stránke 😆
Tak to potom naozaj nie je až taký risk.
Ale aj tak mam zlu skúsenosť s vecami z ali. Úplne iná kvalita, fejky a tiež materiály nemusia spĺňať normy, aké sú u nás. Ale o môj názor nestojis, len som sa snažila vysvetliť, prečo som bola mierne v šoku, keďže som si myslela ze sa bavíme o 700e kociku🙈🤚

beky223
12. feb 2023

Osobnú skúsenosť nemám, ale známi kupovali xiaomi kočík a bol v pohode. Myslím si že risknúť 130e je celkom v norme...

oblecenie99
12. feb 2023

@snipa Ktorý konkrétny kočík? Skúsenosť nemám, ja som stavila na overené značky, ktoré sa predávajú u nás, ale napr. Poľský som mala len jeden, športový nový a hneď išiel preč, bola to hrkalka, mne nevyhovoval, a keďže športový kočík bola vec, ktora musela vyhovovať synovi ale rovnako aj mne, keďže som ho používala denno denne, tak som nastavila po skúsenostiach svoje kritériá. Preto by som už napr. Nešla do kočíka, ktoreho kvalitu neviem veľmi overiť cez recenzie. Nemám veľkú skúsenosť s objednavanim z Číny, ale skús si odpovedať na otázku, ako často budeš odkázaná na kočík a či v prípade nejakej reklamácie až do Číny nebudeš musieť riešiť náhradu... Aké máš predstavy o športovom kočíku? Je tu aj poradňa, resp. ti môžeme poradiť cez skúsenosti inú značku, ktorá je porovnateľná s tým kočíkom z Číny a dostupná aj u nás, samozrejme iba ak máš záujem..

oblecenie99
12. feb 2023

@beky223 to xiaomi vyzerá celkom dobre a toto je už aj u nás znama značka, do nej by som možno aj išla... Za tie peniaze ten risk aj stojí...

ankare
12. feb 2023

@snipa aká je to Slovenska stranka, prosím?

snipa
autor
25. feb 2023

Tak pre rýpačov čo sa musia vyjadrovať aj keď nemajú skúsenosti, tu je moja už skúsenosť… kočík prišiel v poriadku. V pondelok objednaný, v piatok už zvonil kuriér - bolo to z EU skladu. Ide o DEAREST 819 a vyšiel na 135€ - poštovné zadarmo.
🟢 Výhody:
- váži 8,5kg - zložený sa ťahá ako kufor
- nosnosť 22kg
- opružené kolieska - predné sa veľmi lahko otáčajú 👌
- mäkké, polstrované sedenie
- obrovský košík
- reflexné prvky + predné modré svetlo (vraj repelent na komáre 😄)
- polohovatelné nohy
- stupienok pre väčšie deti
- obal na kočík v zloženom stave

🔴 Nevýhodou je, že sa nedá natočiť rukoväť do iného sklonu a nánožník si treba dokúpiť zvlášť.

feketka
30. máj 2023

@snipa dobry den, mozem sa opytat ako ste s nim spokojna po dlhsej dobe? 🙂

sisa175
20. feb 2024

@snipa prosím Vás z akej stránky ste objednávali bežiaci pás?