Monza nosič - skúsenosti

qtinka46
28. sep 2014

Ahojte máte niekto skúsenosti s Monza nosičom? Kamoška sa stále nevie rozhodnúť, tak sem so skúsenostami 🙂 Ďiky 😝

nicolle21
28. sep 2014

@qtinka46 je to klokanka, podla obrazkov, na nosenie to vhodne nie je, radsej treba pohladat nejaky ergonomicky nosic - ergo baby carrier, manduca, kibi (uz pre vacsie dieta), liliputi, atd. moznosti je vela, alebo teda zvolit satku, pevnu, alebo elasticku.. v klokanke urcite nenosit

lavazzake
28. sep 2014

Kamoska ma cierny, tvarom je ako chicco len na dotyk podla mna makksi, nosi v nom trojmesacnu a ta v nom vyzera spokojna, aj v nom zaspi. Relativne lahko sa zapina a aj babo sa tam dava v pohode... ale urcite je len na obcasne nosenie, ak chce kocka nosit casto, tak urcite manduca alebo satka...ja mam womar a pride mi urcite pevnejsi a aj premakanejsi ako ta monza, ale ja nosim len obcas a keby mi hp nekupili kamosky tak za neho tolko nedam a kupim si chicco alebo monzu...

qtinka46
autor
2. okt 2014

@nicolle21 kamoška chcela práve klokanku ale dík za názor 🙂 , @lavazzake dík za príspevok a tej tvojej kamoške sa nosí dieťatko v pohode nebolí ju chrbát,alebo ramená? sedia popruhy v pohode? díky

brumka
2. okt 2014

@qtinka46 ziadne klokanky, @nicolle21 to napisala super ja nosim stale mladsiu v satke alebo v nosici zumbucca a neboli ma chrbat a vydrzim aj hodiny

nicolle21
2. okt 2014

@qtinka46 toto ze "chcela prave klokanku" mi prosim vysvetli.. ake su dovody ZA klokanku a nie za ergonomicky typ nosica?

lavazzake
2. okt 2014

@qtinka46 kamoska je s nou velmi spokojna, ale ona malu nenosi na velke vzdialenosti, len tak na pol hodinku, hodinku ak niekde odbehne a neberie kocik alebo je mala nespokojna v kociku...a mala nema ani 5kil takze este toho vela na nosenie nie je...na obcasne nosenie je podla mna v pohode, ak ma kamoska v plane vela nosit, tak to radsej manducu (keby nebola taka drahaaa)

qtinka46
autor
22. okt 2014

@nicolle 21ahoj aké má dôvody na to že chce klokanku to už ja neviem, chcela vedieť názor na tento produkt,tak kedže nieje na MK a poprosila ma tak som jej to tu dala, ale aj tak ďakujem za názor. @lavazzake hej hej ona to chce len tak na doma , nie na dlhé nosenie, a áno manducu som kukala a je dosť drahá :(

lavazzake
22. okt 2014

@qtinka46 tak ja myslím, že úúúplne v pohode

nenabaja
31. okt 2014

Tiez si myslim, ze ak sa to s nosenim nebude prehanat, v pohode posluzi aj takato klokanka za par eciek a netreba hned vrazat do ergonosica za sto a viac. Vacsina deti je zvedavych a rado sa nosi tvarickou von, co sice nie je povazovane za ergonomicke a v ergonosicoch sa to ani neda. Ale beztak deti tymto sposobom nosime na rukach, tak preco sa obcas neodbremenit klokankou. Tato je navyse za paradnu cenu, na to, ze je celkom pevna a nie je to len kus handry zositej popruhmi. A ma podbradnicek pre slintosov, co som zatial videla u Cybexu a je to super fíčr.
Inak, dobrou alternativou k ergonosicom typu manduca je aj Boba nosic alebo satka. V podstate to iste, len ooooovela lacnejsie 😉

kadri
31. okt 2014

@nenabaja dieta nenosime na rukach tak, ze ho drzime visiace za pohlavne organy "na parasutistu" bez podopierania ostatnych casti tela. ak ho drzime na rukach tvarou smerom od seba, opierame mu chrbatik o nas hrudnik alebo rameno a podopierame ho pod zadockom alebo pod kolienkami. to je zakladny rozdiel zdraveho a nezdraveho nosenia. ergonomicke nosenie znamena, ze dieta ma podoprety chrbatik a u najmensich aj hlavicku, co je velmi dolezite pre spravny vyvoj chrbtice a bedrovych klbov - porovnaj si visenie v klokanke tvarou von: chrbat prehnuty do luku, co je zataz na klby a tazkej hlavicky na este nespevnenu chrbticu (dieta este nie je schopne samo sediet alebo stat, teda vzpriamena poloha nie je fixovana svalmi). ergonomicke nosenie z hladiska nosica - rodica je v tom, ze vaha dietata sa rozklada aj na pas/bedra a nezatazuje iba ramena a krcnu chrbticu 😉 kazdy ma moznost si vybrat 🙂

nenabaja
31. okt 2014

@kadri Presne tak, kazdy si vyberie sam. Nie kazdy si moze dovolit vypalit stovku za manducu. Okrem toho, v tych klokankach, ktore som videla, je spodna cast dost siroka na to, aby tam sa zmestil zadocek a nedalo sa tvrdit, ze dieta "visi", ale chapem, ze vyrobcom a predajcom ergonosicov takato retorika vyhovuje. Treba si vyskusat nazivo a zvazit.

kadri
31. okt 2014

v akomkolvek type nosica nemoze byt dieta tvarou od cloveka, co ho nosi, byt v dobrej polohe pre chrbticu. nosena satka alebo meitai sa da kupit ozaj za par eur. zase aj v zle uviazanej satke sa da nosit chybne...

qtinka46
autor
31. okt 2014

@nicolle 21, @lavazzake tak nakoniec sa rozhodla pre Boba -nosic 3G , myslim si ze urobila dobre,cena v pohode nato ze to ma na dlhsiu dobu, je tam pisane ze je vhodny od narodenia do 3 rokov, @nenabaja mas pravdu posluzi aj klokanka za par € , samozrejme ako pises nachvilocku ked potrebujes aspon trosku volnejsie ruky je to uplne v poriadku, ale ako som uz napisala ostatnym nakoniec sa rozhodla pre Boba nosic, je tam aj vsadka pre miminka takze pohodle aj pre najmensich 🙂 Dakujem vam za diskusiu ;)) papa