Novorodenecká vložka k Ergo nosiču. Boli ste spokojné?

denisocka
4. okt 2010

chcem sa opýtať,ako ste s nou boli spokojné,či sa v tom dobre nosilo,do kedy ste ju v Ergu potrebovali . Teraz je už novšia verzia - "heart to heart" kde babo zrejme iba sedi a ta staršia je na ležanie akoby v koliske

budem vdačna za každy nazor , lebo sa rozhodujej či to k ergu dokupiť,syn ma 2mes.

denisocka
autor
4. okt 2010
deina
4. okt 2010

Ja ju mam, ale pouzila som ju asi len raz, dvakrat, akosi mi to nevyhovovalo. Mala som pocit, ze mi odtial maly vypadne, aj ked na videu to vyzera pohodlne.

denisocka
autor
4. okt 2010

@deina a maš tu novu,či tu staru verziu? a od kolkých mes. si ho dala do erga po sediačky?

deina
4. okt 2010

Staru, predpokladam, este po starsom synovi. Bohuzial sa mu v ergu nikdy nepacilo, v tej vlozke este ano, ale ked som ho dala posediacky, uz tam byt nechcel, takze sme ho nepouzivali. Len neskor parkrat, ale to uz mal asi 9 mesiacov. Moji sa akosi nosit nechcu.

denisocka
autor
4. okt 2010

@deina jáj tak. lebo ja chcem tu novu,v nej sa sedi,nie leži ako v tej starej

deina
4. okt 2010

Aha, zle som to potom pochopila, myslela som, ze nevies, ci novu alebo starsiu verziu.

denisocka
autor
4. okt 2010

tak som si objednala tu novu novor.vložku,potom sa ozvem ake mam skusenosti ja

zlatouch
5. okt 2010

@denisocka jsem zvedava 😉 mam tu starou, vyuzitou parkrat, prisla mi ta manipulace docela slozita. ale zas na druhou stranu, byla jsem rada, ze jsem ji mela, L. byla mrnava, bez vlozky jsem ji nosila asi az od 5m. A hlavne kdyz bylo potreba nekam bez kocaru, byla jsem rada, ze to jde aspon nak 😉 Dneska bych asi volila nejake nositko od narozeni 😉

denisocka
autor
5. okt 2010

@zlatouch aj ja by som radšej volila ine,ale na BECO nemám, manducu sme už mali-aj by som ju vzala ale 95€ je vela a viem,že ked nam už bola vložka nanič,tak manduca mi nevyhjovovala . takže radšej ergo,to bolo superske a priplatim si vložku a uvidime.sak prinajhoršom šatka a kočik doma je 😀

zlatouch
5. okt 2010

@denisocka ja jsem to cenove nikdy nesrovnavala, kdyz jsem vybirala, na nic jineho nez na Ergo jsem nenarazila (pred 2 lety toho bylo mene) a i to mi prislo pekne drahy 😀 Ale rozhodne mas lepsi predpoklady, coby druhomatka tam dite zkuseneji narves 😉 Ja byla z Erga ze zacatku vyplasena vubec, natoz s vlozkou a navic prvni noseni vyslo na leden, tak jeste vsechno poradne zabalit... No, vzdycky jsem byla uplne zpocena 😀

denisocka
autor
5. okt 2010

@zlatouch ale .... ale ... v/2008 bola aj manduca aj ergo 😀 , ja som najprv kupila manducu a nosila som od 2/2008 😀 a ked vyrastol z vložky,tak som v 5/2008 kupila ergo . medzitým sme mali aj kopec šatiek na striedačku . takže teraz som dost zvažovala,mala som liliputi ale iba 1den 😀 ,lebo ked mi prišlo tak tie kvety sa mi zdali na moj štýl "vadne" , predsa len ja som taky army/športovy typ a tie kvety ma najprv nalakali a ked to došlo,tak reku . k čomu si to oblečiem? 😀 tak som ju hned poslala dalej a našla som si čierne ergo,čiernou nič nepokazím . avšak som už mala aj hnedu manducu objednanu 😀 , no proste celá ja 😅 ,nakoiec som naducu zrušila,pre 2mesiace nosenia kvoli novorodeneckej vložke mi to prišlo drahe a tak som priobjednala k ergu použitu vložku , tak sa tešim ,zajtra by to malo doraziť

denisocka
autor
6. okt 2010

dnes prišlo ergo aj vložka ,je super 🙂

xxksena
26. okt 2010

chci se zeptat, od kdy jste nosili v ergo nosítku? nebo obecně - od kdy je vhodné nosit v ergo nosítku (jakémkoli)?

apollo11
26. okt 2010

@xxksena cca tak od ukonceneho ctrvteho mesice je to myslim uplne v pohode, tedy bez te novor. vlozky.. proste aby mimi drzelo hlavicku a melo uz pevnejsi zada. Driv bych to radeji videla na satek 😉

xxksena
26. okt 2010

@apollo11 - dík za odpověd! některý matky mi tvrdili, že nosili v Becu od 14dní. já občasně šátkovala, musela jsem venčit. manžel je pořád v práci. tak příště šátek spolu s ergem 😉

apollo11
27. okt 2010

@xxksena jinak jeste vyrobce Ergo myslim doporucuje od 6,5 - 7 kg, ale to je orientacni.. ono mensi ditko tam treba muze byt takove nestabilni, ale pokud vidis, ze se udrzi a je spravne podsazene, tak neni problem. Nase mala ma tech 7 kg ted na 4 a pul mesicich, a ergo-nosicska sezona nam teprve zacina 😉 ale my ho mame cerstve, driv jsem nemela moznost ho zkusit

tital
29. okt 2010

Mam doma Ergo i novorozeneckou vlozku a jsem nadsena. Mam mesicniho chlapecka a davam ho na lezato. Nikoliv jako je video - tam mi bohuzel pripada, ze se mimiskovi zhrouti pater - neb nejde jen o drzeni hlavicky, ale i o to, ze nema pevne zadove svalstvo, cili se tam podle me zkrouti k jedne nebo druhe strane. Ja nosim ergo a v nem vlozku (ten novy typ) na lezato, cili jako kdybych mela Maleho v naruci. Je tam moc spokojeny, zpravidla hned usne. Novorozenecka vlozka je od narozeni az do 6 mesicu, od vyrobce od 3 do 7 kg. Ergo samotne od 7 kg do 18 kg. Tady je video, jak zhruba nosim ja - i kdyz tady je ta stara verze vlozky

https://www.youtube.com/watch?v=6wL-F12KKR8
xxksena
1. nov 2010

@apollo11 dík 🙂

boka08
9. nov 2010

ahojte ja mam lacnejsiu "kopiu" Erga tzv. African baby carrier a je to uplne to iste a je super, ale ten sme zacali pouzivat az ked bol Bobo vacsi, teraz v tom uz byt moc nechce, teraz idem objednat heart to heart vlozku, dufam, ze to bude pasovat a skusim to na nove miminko uz od narodenia, ktore nam uz co chvila pribudne🙂

santana
19. jan 2011

ahojte nema niekto na predaj tu novorodenecku vlozku do Ergo nosica. Ale tu novsiu verziu. dakujem

denisocka
autor
4. feb 2011

ak by niekto chcel,posuniem mu ergo vložku, netreba nam už a kamoška,ktora ju chcela kupila iný nosič

zuzka38
29. jún 2011

@denisocka je este ta ergo vlozka aktualna? alebo si ju uz predala? dik

denisocka
autor
29. jún 2011

@zuzka38 zuzik,už som ti posla na mail,je predana

zuzka38
29. jún 2011

@denisocka dik 🙂

tina129
29. jún 2011

baby neviete ci bude tato vlozka pasovat aj do nosica Liliputi?

mojan
18. júl 2011

ahojte aj ja zháňam NOvorodeneckú vložku do erga .... Dajte vedieť kúpim ak niektorá už nepoužíva.. Dakujem

carodejnica
8. okt 2012

Čo hovoríte na toto - máte niektorá skúsenosť?
http://deti.bazos.sk/inzerat/18863422/Novoroden...

lumarque
22. dec 2012

my sme boli spokojni s touto vlozkou heart to heart

mimik9911
5. jún 2013

Ahojte, nemáte niekto na predaj novorodeneckú vložku do Erga? Ďakujem 🙂

solnicka
12. jún 2013

prosim Vas, mozete mi poradit?? mam novorodenecku vlozku do Erga, maly ma 3 mesiace ale ked ho do nej dam, tak on je vacsi ako ta vlozka, neviem si rady, musim ju pouzivat?? alebo ma niekto skusenost ze nosi babo 3 mesacne aj bez nej ??? dakujeeeem